До мамите приготвящи домашни пюрета

  • 6 157
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 194
Започнах с морков, след като изчаках две седмици след злополучния опит с картофа. След моркова дадох тиквичка, тиква , и зелен фасул, спанак и тн. Увеличавам количествата малко по бързо-не я карам по лъжичка, по две, за да мога да използвам вече въведения зеленчук като база и към него да прибавям нови. Не го правя по своя приумица-просто тук захранват "по-смело"-самия педиатър ми каза да давалм по 6-10 лъжички като започна да захранвам. Аз се придържам общо взето към тукашните схеми, за да мога ако има проблем да питам и да не стане объркване.

# 76
  • Мнения: 829
мами, смятам да правя пюрета, които да замразя за зимата, когато няма да има толкова много плодове и зеленчуци и имам следната тъпичка питанка Embarassed

- разбрах, че тиква и дюля варите преди пасиране, но другите плодове (ябълка, круша, слива, праскова) варите ли??? и след това пасиране и замразяване или пък сурови пасирате и замразявате??? И как белите сините сливи???

предварително мерси за отговорите  Hug

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз замразих сини сливи на пюре сварих ги, както си бяха с люспите и след това ги пасирах.Тиквички на кубчета съм замразила само нарязани и в пликовете, печени чушки аз ги беля, че после ми е по лесно като готвя.Тиква съм замразявала само нарязана на кубчета и после беба си я ядеше след сваряване де.Грах и зелен боб бланширани за три минути.

# 78
  • София
  • Мнения: 747
... но другите плодове (ябълка, круша, слива, праскова) варите ли??? и след това пасиране и замразяване или пък сурови пасирате и замразявате???   Hug


Понеже аз нямам възможност да замразя всичко във фризер, а пък имам големи количества всякакви плодове и зеленчуци отгледани специално за бебо( да е жива и здрава баба му) беля съответния плод и ли зеленчук, нарязвем на парчета, слагам в буркани ,наливам САМО вода, затварям с капачки и стерилизирам. Така като ми потрябва от даден плод или зеленчук  ще отварям буркан, пасирам и замразявам на кубчета. Та отговорът на твоя въпрос- първо сварени и после пасирани.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 603
Аз започнах с варен и пасиран морков и кърма 2 дена. На бебо не му хареса и пробвах смесен с картоф и кърма и беше по-добре. Така 2 дена и после минах на плодове-първо ябълка, после пробвах и морков, картоф и ябълка /във всяка смес разреждам с кърма/ и това беше 3 в 1 - неочаквано добра комбинация Mr. Green. Ноооо, категорично не харесва шипките Sick.
Сама си джуркам смесите и докато са горещи ги сипвам в малки бърканчета до горе, забинтвам капачката и ги бухвам в хладилника. Като ги отворя те пукат и го ползвам до 24 4аса след това

Общи условия

Активация на акаунт