За зъбките

  • 2 949
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
  newsm78 с какво почиствате млечните зъбки на детето?

# 31
  • Мнения: 1 084
И при нас ръцете са постоянно в устата, но когато попитах педито дали това не са зъби, отговорът беше, че на тази възраст децата просто така "изследват" света. Възможно е да са зъбчета, но и доста вероятно е да не са Simple Smile). Можеш да се ориентираш по това, кога на вас са ви поникнали първите зъби, често това е наследствено. Иначе за признаците - по-обилно отделяне на слюнка, евентуално температура, лека кашлица (в резултат от повишеното слюноотделяне), раздразнителност (особено вечер), проплакване, отказване на храна (АМ или кърма), хематомче на венеца. За съжаление, май и специалистите не са на едно мнение как точно да познаем никненето на първото зъбче и да отделим симптомите от други неразположения Simple Smile). Успех със зъбките на всички Simple Smile)

# 32
  • Мнения: 1 233
Ние сме така от 3-ия месец - лиги, сърбеж, подути венци, рев и още нямаме зъб.

# 33
  • Мнения: 1 259
От 4-ия м. започна епопеята със зъбките,а първия излезе на 8 месеца.

# 34
  • Мнения: 419
При нас от третия месец запо4на да се плюн4и и да слага вси4ко в устата ,но зъб4е му излезна в 7-я месец.

# 35
  • софия
  • Мнения: 432
От края на втория месец сме така, постоянно мрънкане, все иска да дъвче нещо милия, но едва сега започна да се учи сам да си слага в устенцата, първо го мазах с Калгел, но ефекта беше за около 15мин. и после пак започваше рев, сега взех Хамомила и мисля, че му действа добре, сега от два дни е направо ангелче, само се смее, дано да е за дълго, че вече мислех, че ще полудея.  Simple Smile
на нас освен Калгел, също Хамомилата ни действа и до ден днешен много добре. на 1.9 г. сега ни растат куче ските зъби. аз слагам по 5 гранулки във водата за пиене. хамомила 9СН. успех! newsm10

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние сме така, венците ни са побелели, а още нямаме зъбчета...

# 37
  • Мнения: 4 621
Възможно е, но до избиването на първото зъбче може да минат няколко месеца Confused
Peace
Яна започна да се лигави и да си чеше венците от 3 месечна, а първото зъбче изби, когато беше на 7 месеца Hug

# 38
  • Мнения: 119
Ох, и ние не спим нощно време. От няколко дена насам е все така. единственото нещо което го успокоява е сукането. И ако не се е разплакал все още много го вземам при мен в леглото, за да заспи.
И както про4етох явно това е само на4алото... Направо не ми се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт