Посиня, спря да диша и омекна...

  • 6 083
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 765
И аз знам, че посиняването има връзка със някакви проблеми със сърцето. Съпруга ми е бил така като малък, от пристъпите му свекърва ми е развила сърдечна невроза. Сега малката така посинява когато започне да плаче, не и достига въздух. Около мен никой не го взима на сериозно, а на мен всеки път ми се разхлопва сърцето. Зная, че повечето случай не подлежат на лечение и се оправят с времето и ми се струва много нелепо твърдението '"афективно изнудване".
 Съгласна съм, че децата могат и да манипулират възрастните по този начин, но това когато са да кажем на възраст над 1.5-2г. и то при често повтарящи се кризи, когато детето е осъзнало, че тогава му се обръща повече внимание. Но в случай като този, когато майката си е играла с децата и цялото и внимание е било насочено към тях, не виждам какво повече би искало едно дете, та да го прави нарочно.

Нали уж няма ограничение за талоните за деца? Не  може ли да се вземе направление от джипито за педиатър и от него да се иска за невролог, след кото не дава? И не е ли по-добре да се заведе на кардиохирург?
Аз в момента се опитвам да издиря детски кардиохирург , който  да прегледа дъщеря ми, а ако джипито не даде направление ще я водя на частно.

# 46
  • Мнения: 4 392

m i , на каква възраст проговори големият ти син?
Сетих се за една статия... newsm78



Отпусна се на 2 години със изречения да говори. На 1г 6м. използваше думата "там",  а на други думи казваше последните срички. На 1г 8 м членуваше всички думи ("колата, водата"). На 1г. 11м. е казал "искам ко има там" и "искам какво обичам". Ох, отплеснах се. Помня, че на 3 и половина години беше много добре развито дете, защото лятото, когато градината беше затворена, го гледа бивша директорка на детска градина, и тя го каза това. Но и аз го виждах.

Във връзка с казаното от  мегита  - и Никола се роди син, ама много син. Беше на палатка от обед до вечерта.

Има една група деца, които проговарят късно, най-вече след три годинки. Не понасят насилието и са миротворци. Това са деца от "ново поколение", така да се каже, на друго духовно ниво. Наричат ги "кристални деца". Пусни търсачката, ако ти е интересно. Може и твоето да е от тях. Имат нужда от много специално отношение, защото са със силно изразена чувствителност.

ПО въпроса> Някой не се ли е съветвал с хомеопат по този повод. Проблемът значи идва най- вече от психиката на детето.
Какъв фенобарбитал, бе хора? Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 56
Фенобарбитала за моя син е възможно най-малката доза,която се предписва.Поинтересувах се след като разбрах че пречи по някакъв начин на развитието.Ако до 40 дена употреба състоянието му няма промяна спирам да давам каквито и да е лекарства и чакам да си го израсне,ще внимавам да не му се налага да посинява,но понякога е доста трудно.По темата за манипулирането:преди 20 мин. сина ми си удари главичката в масата и посиня.Мислите ли че ме манипулира?Това може да се получи при по-големи деца който страдат от липса на внимание.Не визирам случая с гъделичкането,това явно не е поради липса на внимание.

# 48
Ще напиша каквото знам от личен опит  Tired
Първо нямат право да отказват направление !Изисквай такова за невролог , а ако не успееш го заведи на частен.Ние имахме такива преживявания и се консултирахме с невролог,правихме ЕЕГ ( слава богу беше в норма)....и се оказа ,че някои деца реагират така на болка, страх,и тн.Това са афективно-респираторни гърчове/дано да съм го написала вярно/ и преминават най-често след 5 -6 годишна възраст.Важното е да се опитате да щадите детето ,да наблюдавате какво предизвиква тези реакции и да се стремите да ги избягвате.Нашата невроложка ни посъветва ако се случи пак ,да реагирам съвсем спокойно ShockedНе трябва детето да забелязва страх или притеснение , защото наистина то може да  започне да  манипулира родителите си.Такава е нашата диагноза! Това ,което написах може да ти го обясни един невролог (естествено много по-добре), затова направете консултация тя е важна,важно е да знаете как да реагирате и на какво се дължи всичко това.
Стискам палци това да не се повтори  bouquet

# 49
  • Мнения: 306
заведи го на специалист така ще си по-спокойна

# 50
  • София
  • Мнения: 2 162
Странно, обикновено от фенобарбитала спят повече. Внимавай с него защото знам че е доста вреден. Бяхя го изписали на малкия точно заради захласването, но го спрях като разбрах че вредата може да е по-голяма от ползата.

Колкото и остаряло лекарство да е,все още се смята за най- доброто, когато става въпрос за бебета. Наистина има лоши странични ефекти, но кога ползата е по- голяма от вредата и обратното зависи от конкретния случай.  Не е хубаво да се спира такова лекарство без съвет с доктор. Внезапното спиране е също толкова опасно. Но при вас явно е нямало проблеми.  Peace
Извинявам се за офф-а.

По темата: много е трудно да се диагностицира такова поведение, особено само на база разказ за това, което се е случило. Не се шашкай, но не се и самоуспокоявай. Както вече са ти казали най- добре е да идете на доктор- специалист по детска неврология, макар че и те понякога карат на сляпо и предпочитат да изпишат лекарство, за да си вържат гащите.
Успех.

# 51
Изчетох внимателно всички мнения. Проблемът си е сериознен както и да го погледнеш. Ясно е, че каквито и доктори да посетите трудно ще се установи със сигурност дали става дума за проблем във тялото - порок на сърцето или подобни неща или става дума за психологически проблем на несъзнавано ниво, който засяга рагулацията на дишането.  Моят съвет към Вас е да се обърнете към лекар,  не толкова да изясни причината, колкото да Ви покаже как да действате в тази ситуация. Важно е да имате стратегия за действие. В описаната ситуация,  сте се изплашили, изплашило се е и детето. Потърсете съвета на опитни хора - лекари, хора от БЧК, които да Ви научат какво да правите. Така семейството ще е по-спокойно, а и в паниката няма да навредите на детето си.
Това ще даде по-добър резултат, отколкото ходенето по невролози.
Ако става дума за психичен проблем неврологът няма да помогне.Ако все пак имате възможност да се обърнете към лекар нека е педиатър.
Желая Ви всичко добро
www.viabg.com

# 52
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако става дума за психичен проблем неврологът няма да помогне.

Както и ако е физиологичен психологът няма да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт