С кого бяхте, когато раждането започна?

  • 3 739
  • 106
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
В темата за смешното раждане, както и по други разкази за появата на бебчо чета и оставам с впечатлението, че повечето от вас не са били сами, когато раждането е започнало.  newsm78 Бихте ли споделили така ли беше това наистина и случайно ли се е случило или умишлено сте били с постоянна компания (майка, свекърва, татито).
Макар и още далеч, си мисля, че няма да мога да си осигуря постоянно присъствие, а и не мисля, че го искам.  Naughty За татито е изключено да си вземе отпуск предварително, предпочитам да го направи след като с беба ни изпишат. А майка ми и свекърва ми да стоят с мен - не, благодаря!

Та споделете - как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 7 803
с таткото бяхме, zа6тото стана ве4ерта. уми6лено не съм търсила компания, zнае6е се 4е 6те се родят по рано, но никой не zнае6е кога. zа о6те по късметлииско бяхме в болницата, приемаха ме zа набл*дение, когато ми иzтекоха водите  Whistling

# 2
  • Мнения: 5 026
 Когато започна бях сама вкъщи. Обадих се на мъжа ми и на сестра ми. И двамата пристигнаха по едно и също време. Отидохме в родилното към 18ч. и после си останах сама-все пак щях да раждам през нощта, а в Плевенското родилно не пускат придружители  Sad

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Първият път бях с таткото . Ами с кого да съм като започнаха болките през ноща.  LaughingВторият път понеже лакарката каза че нямало да раждам скоро бяхме  на рожден ден на майка ми .  Laughing

# 4
  • Мнения: 9 990
Аз си бях вкъщи сама, кандидат-таткото  беше на работа. Laughing

# 5
  • Мнения: 2 897
Ами когато контракциите ми започваха да зачестяват всички отдавна се бяха прибрали от работа,така че и аз не съм си търсила умишлено компания.Мъжът ми до последно не можеше да повярва,тъй като имаше още три седмици до термина,но пък и не е изпадал в паника,но от всички аз бях най-спокойна Mr. GreenНа родителите ми се обадихме след като бебчо се роди,за да им спестя тревоги и направо да ги зарадвам с хубави новини Wink

# 6
  • Мнения: 1 910
С мъжа ми си бях разбира се.  
Той е най-близкия ми, най-разбиращия ме и въобще човека, който ми е истинска опора (когато имам нужда от такава). Въобще както е казал Висоцки в една яка песен за истинския приятел: "как на себя самого, положись на него".

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Първия път бях под наблюдение в болницата-Светлин закъсня с 5 дни. Вторият болките започнаха около 22часа и мъжът ми си беше у дома и кроеше планове за следващия ден ( които естествено не се осъществиха).  Joy

# 8
  • Мнения: 2 019
Ами когато контракциите ми започваха да зачестяват всички отдавна се бяха прибрали от работа,така че и аз не съм си търсила умишлено компания.Мъжът ми до последно не можеше да повярва,тъй като имаше още три седмици до термина,но пък и не е изпадал в паника,но от всички аз бях най-спокойна Mr. GreenНа родителите ми се обадихме след като бебчо се роди,за да им спестя тревоги и направо да ги зарадвам с хубави новини Wink
и при мен стана така Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 101
Аз бях с таткото, защото започна вечерта. Иначе през деня щях да съм сама. Изтекоха ми водите и отидохме в болницата, чак там ми започнаха контракциите.

# 10
  • Мнения: 695
Беше предизвикано раждане и затова бях сама,защото раждсането започна в болницата

# 11
  • Мнения: 6 155
С таткото.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 14:24 от Biby

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Бях с мъжа ми пред кабинета на лекаря на контролен преглед и там ми изтекоха водите пред всички чакащи... Sick

# 13
  • Мнения: 683
Бях сама. Мажът ми беше на работа.На родителите казахме като се роди беба Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 284
сама, баща ми дойде по едно време но аз не муказах нищо и изчаках мъжо да си дойде от работа, за което баща ми ми беше малко сърдит Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 135
аз раждах сама ,започнаха контракците рано сутринта отидох с мъж ми и свекървата ,прегледаха ме и хоп ще раждам,и останах сама че трябваше да ходят на работа

# 16
  • Мнения: 3 356
Контракциите ми започнаха в 23ч. (от смях) ,сутринта в 9 с мъжо бяхме в МД.Изпратих го на работа.На родителите казах,като родих.

# 17
  • Мнения: 2 587
И при мен започна вечерта,когато всички си бяха вкъщи.Иначе през целият ден бях сама.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 578
Първият път бях с мъжа ми. Беше вечерта и той си беше вкъщи. Заедно отидохме до кабинета, като ме приеха той отиде да спи и го събудих да му кажа, че има син.
Вторият път, майка ми беше у нас, а мъж ми ни закара до болницата на преглед и отиде на работа. На прегледа док каза, че имам 6 см и вече раждам /без контракции/. Та ме приеха и след 1,30 родих. Мама и мъж ми чакаха отвън, че казаха, че можело да им искат кръв за преливане, след ревизио.

# 19
  • Мнения: 419
Бях с мъжа ми,защото запо4на рано сутринта,преди да е тръгнал на работа,а на родителите казахме след като се роди беб4о.

# 20
  • Мнения: 445
Бях сама вкъщи, но очаквах всеки момент мъжът ми да се прибере от работа.

# 21
  • Мнения: 11 818
Вечерта към 21 часа и нещо със съпруга ми пред телевизора (дори помня това, което гледахме ЦРУ по AXN). Изтекоха ми водите, но спокойно тръгнахме към болницата след като се обадихме, дори бяхме убедени, че ще ни върнат, тъй като контракции нямах.

# 22
  • Мнения: 510
Бях с мъжа ми и баща ми вкъщи, тъй като контракциите започнаха през нощта.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 999
Бях с планирано секцио за събота сутрин, в петък си бях на работа, вечерта си оправих багажа и на другата сутрин с татето отидохме, в 8.15 бяхме там, в 10.30 беба се роди. Но и сама бих отишла, живея на 2-3 минути от Първа АГ.

# 24
  • Мнения: 2 910
Бях с мъжа ми, тъй като водите ми изтекоха през нощта.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз влязох по рано в болницата/шашнах се когато ми падна тапата и си стоях там 3-4 дена преди раждането/.Но таткото беше при мен когато ми изтекоха водите, а за контракцийте си бях сама

# 26
  • Мнения: 193
Ами аз отидох в болницата сутринта 8.30 за слушане на тоновете, но решиха да предизвикат раждане(преносвах с 8 дена) и направо останах. Стоях цял ден на системи, обаче контракциите започнаха чак към 18.30ч и общо взето целият ден си умирах от яд, че съм вързана към леглото и сама. Мъжът ми разбра чак привечер че съм в АГ да раждам, понеже беше на работа, а аз не си бях взела gsm-a...абе много непланирана работа Simple Smile

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
С докторите  Laughing Бях в Патологична за преносване, така че...

# 28
  • Мнения: 3 360
Бях с мъжа ми-на кафе ,когато ми изтекоха водите #Crazy. Shocked...

# 29
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Бях сама и реших да се разходя малко,че беше денят на термина ми.Реших да ида до болницата,като ме закара един познат и ме бъзикаше,че вече е трябвало да раждам,а аз си ходя по разходки.Отидох в болницата и ми казаха да остана,че така или иначе съм отишла ами да оставам да раждам.Сложиха ми система и се обадих на мъжа ми и той много се шашна.През ноща когато ми почнаха контракциите бях в стаята с едно момиче бременна с близнаци.И така.Общо взето си бях сама.

# 30
  • Мнения: 2 849
С таткото ,просто така се случваше .Първото раждане беше неделя(почивен ден )срещу понеделник .Понеделник родих .Второто раждане започна в събота сутринта (точно ставахме от сън ) Crazy

# 31
  • Мнения: 2 849
Бях с мъжа ми-на кафе ,когато ми изтекоха водите #Crazy. Shocked...
От това най съм се притеснявала ,да не ми изтекът водите както си се разхождам .

# 32
  • Мнения: 5 183
Бях с мъжа ми, лекаря, който ми следеше цялата бременност, и няколко акушерки в болницата - предизвикано раждане, поради прееклампсия.

# 33
  • Мнения: 137
Аз бях с таткото Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 042
Когато започна раждането на щерката бях с таткото. Беше рано сутринта /към 5,30ч/ и още не бяхме станали. Но той си беше взел отпуска, така, че пак щеше да е при мен дори и раждането да беше започнало по-късно. Свекито също беше вкъщи от месец да чака бебето. Sick ooooh!/ама кво да правя/. По - късно през деня дойде и майка ми, която извиках "по спешност", че раждам. Е в крайна сметка в болницата отидох чак към 24,00ч през ноща и в 01,55ч родих. Та цял ден си имах компания.

Малко извън темата.
Когато родих докторката се обади на мъжът ми и му казала: "Честито! Имаш си вече 2 момичета /имала в предвид мен и бебето момиче/". Той останал много изненадан и попитал:" Ама как така 2!!???" Joy  Joy  Joy hahaha hahaha

Когато започна раждането на малкият пак бях с мъжът ми /пак беше отпуска/, щерката беше с нас и точно тогава бяхме при майка ми. Но този път веднага заминах за болницата и след няколко часа родих.

Желая ти леко раждане!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Ооо, и аз не съм искала някой да стои специално с мен, ама така стана, че раждането ми започна през нощта и мъжът ми си беше вкъщи. Всъщност той си спеше, а аз като разбрах накъде отиват нещата станах, изкъпах се, дооправих си багажа за болницата, облякох се и със сак в ръка го събудих.
Иначе в деня на термина ми си беше взел отпуск, защото имаше някакви задръствания из София и го беше страх, че няма да успее да дойде от работа навреме.

# 36
  • Мнения: X
И двата пъти с таткото-първия,бяхме легнали да спим,че вечерта щяхме да ходим на купон/е малко попроменихме плановете впоследствие изтичане на водите ми/,а втория тръгнахме към болницата за да ми предизвикват раждането,но то си почна само....

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
С татито бяхме на кафе.Беше неделя по обяд.Валеше дъжд...

# 38
  • Мнения: 2 657
С мъжа ми WinkДаже преди да ме закара в болницата,го накарах да идем първо да пием кафе Mr. Greenнищо 4е имах контракции Joy

# 39
  • Мнения: 7 106
Моят мъж тъкмо беше излязъл за работа, когато както си пиех сутрешното кафе ми изтекоха водите. Не съм била сама, с котарака, ако се брои  Laughing.

# 40
  • Мнения: 5 299
С таткото бях. Събудих се в 5 сутринта от контракции.

# 41
  • Мнения: 619
със съпругът ми-беше 10 вечерта и неможах да заспя от контракции.

# 42
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
С таткото бяхме понеже беше много рано сутринта.

# 43
  • софия
  • Мнения: 555
спях си чинно сама в леглото когато се събудих в околоплодни води. в другата стая бяха мъжът и синът ми.

# 44
  • Мнения: 545
С таткото бях. Събудих се в 5 сутринта от контракции.

И двата пъти. И все в четвъртък. (При второто раждане по случайност бяхме оставили първото дете да спи при баба си.)

# 45
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Много се надявах съм сама, защото родата на мъжа ми са големи паники, ама не. Цял ден приготвях ордьоври,салати, чинии, прибори, чистих, защото вечерта трябваше да ни дойдат доста гости. Като ми изтекоха водите, само свекърите бяха дошли, беше 6 следобед. Само казах на мъжа ми да отиваме без да се обяснява. В 9,05 се роди бебето, в 9,10 звъннах на мъжа ми, а отзад се слушаха викове, наздравици, голям купон. Хората си празнуват още преди да се роди бебето Laughing
Цял ден не бях усетила контракции, а имало 6 см разкритие като ме прегледаха. Joy

# 46
  • Мнения: 992
с татито бяхме, в 6 сутринта ми изтекоха водите  Laughing

# 47
  • Мнения: 295
Бях сама в къщи.

# 48
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
С паникьосания тати  smile3532

# 49
  • Мнения: 1 233
Аз бях в болницата с доктора ми. Бяха ме приели за задържане, но бебката бързаше да излиза.

# 50
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първия път в 5 часа сутринта ми изтекоха водите ( 5 дни преди термина) и мъжът ми естествено беше при мен, откараме в болницата и ме остави ( за мое съжаление ). Втория път бях с дъщеря ми вкъщи, когато ми изтекоха водите и започнаха болките ( 8 дни преди термина), обадихме се на таткото да се връща от работа веднага. Той си дойде след 10-15 мин. оставихме дъщеря ни при една съседка приятелка, а ние с ленейката направо в болницата. Този път за моя радост остана с мен докато родя.

# 51
  • Мнения: 949
С мъжът ми!

# 52
  • Мнения: 514
С мъжът ми Peace.Болките ми започнаха в 6 ч.сутринта,а бях на консултациа в 9ч.Като го събудих,ме попита защо толкова рано!?Обясних му на бързо,че бебо не може да чака до 9ч и той със скороста на звука се беше облякъл и ме чакаше на вратата LaughingБеше с мен и по време на раждането Peace

# 53
  • Мнения: 47 996
първия път-майка ми беше вкъщи,но случайно
втория-бях от няколко дни вече в болницата

# 54
  • Мнения: 22 963
Бях с мъж ми,но стана случайно.Имах запис на тонове и преглед в 8 сутринта и той ме закара,защото не исках да карам кола докато бях бременна.Та след гинеколога,на път към дома започнаха контракциите.Отидох до общината да си свърша нещо,като засичах дали са редовни родилни контракции.Докато се редях на опашка в общината,контракциите станаха на 10 мин. и ми стана чсно,че ще се ражда.Обаче реших да пия кафе и оттам в болницата.Татито остана с мен на раждането,а на родителите казахме ,когато бебе се роди,за да не ги шашкаме излишно.Иначе си седях доста често сама по време на бременността.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 23:11 от Деси-мама х2

# 55
  • Мнения: 46 526
С мъжа ми, започнах да раждам през нощта Simple Smile
Работим заедно и ходих на работа да последно, не си представях да остана сама вкъщи  Crazy

# 56
  • Мнения: 6 390
Сама
бях в болницата от предния ден - преносвах 10.дни и тъкмо бяха решили да ми предизвикват раждането, но беба реши да изненада всички  Wink

# 57
  • Мнения: 601
  С таткото бях Heart Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 3 409
Мъжа ми не се отделяше от мен последните дни преди раждането  Hug

# 59
  • Мнения: 1 666
С таткото бяхме. Контракциите ми започнаха следобед и посред нощ, когато той спеше, вече беше време да отивам в болницата.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 806
С татето  Heart Eyes той сладко си спеше , а аз засичах контракции Peace. стана през нощта .

# 61
  • Мнения: 7 474
С мъжа ми в къщи  Laughing

# 62
  • Мнения: 14 133
Пренощувах в болницата, защото доки ме прибра заради високото ми кръвно.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Бях с майка ми и баща ми, а мъжо... нощна! ooooh!
Извикахме го на пожар...  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 3 334
Контракцийте ми започнаха през ноща и татито беше насреща.Той бе спокоен,докато аз бях стресирана и уплашена и през цялото време се чудех какво ще стане и как ще мине.Кумата ми се присъедини,тъй като майка й е акушерка в Родилното и нямаше начин да не разбере.Тя окуражаваше мъжо отвън,дакото аз се мъчех вътре. WinkРадостната новина я съобщихме на всички след раждането. Grinning

# 65
  • Мнения: 4 406
тати беше дежурен през нощта, но сутринта ме откара до родилното

# 66
# 67
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
С таткото в къщи,беше 12,30 вечерта.

# 68
  • Мнения: 4 621
С мъжа ми в болницата - беше планово секцио Hug

# 69
  • Мнения: 2 274
С татето  Heart Eyes той сладко си спеше , а аз засичах контракции Peace. стана през нощта .
И при нас беше същото! Сега съм с чести контракции и не искат да ме оставят сама, макар че аз не виждам проблем! В момента 7 годишният ни син е с мен  Joy! Дано не съм само с него като започне, че ще се стресне милия, макар че иска да присъства на раждането  Mr. Green!

# 70
  • Мнения: 1 353
Със съпруга ми

# 71
  • София
  • Мнения: 6 743
При мен изненади не е имало и двата пъти  Laughing
Първият отидох сама до болницата, защото всички бяха на работа.отидох с леки болки и не мислех, че ще родя.
Вторият път с мъж ми, а майка ми остана с големия син у нас  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 3 421
 Първият път със сестра ми(просто по случайност беше в болнични), мъжът ми си дойде от работа и го сюрпризирахме, че трябва да тръгваме към болницата.
 Вторият път си бяхме с мъжът ми в къщи - той тъкмо излизаше за работа и го върнах, че ми изтекоха водите.
 Просто съвсем случайно беше, че и двата пъти имаше хора около мен.

# 73
  • София
  • Мнения: 508
С майка ми. Имах час за запис на тонове, тя беше свободна и ме закара, а след записа в кабинета ми изтекоха водите  Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 3 831
Бях с майка ми и мъжа ми.Раждането започна вечерта.

# 75
  • Мнения: 321
С нашия татко, сутринта сибяхме в къщи когато ми изтекоха водите Hug

# 76
  • Мнения: 992
Бях с мъжа ми в къщи когато започнаха контаракциите, защото беше вечер., както и по време на раждането.
Иначе си бях сама през деня и винаги с телефон под ръка.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 715
И двата пъти бях в къщи с мъжа ми!

# 78
  • Мнения: 465
Първия път отидох в болницата без наченки за раждане, защото го надносих  :preggo
А втория път беше вечерта когато почнаха контракциите (и пак бях надносила) но за никъде не бързах (беше ми второ, не ме беше страх) и татито ме закара, но баткото тогава най-се уплаши no, миличкият ми travel

# 79
  • Мнения: 8 917
Бях секцио и преди самото раждане бях със съпруга си, майка си и баща си /мир на праха му/. Аз отидох да ме клъцват и да вядат бебката, а те отидоха да изчакват и да се черпят след това Mr. Green

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз бях в болницата. Mr. Green Предизвикаха раждането със система.

# 81
  • Мнения: 3 478
Бях с таткото а в последствие и с майка ми в болницата докато не започна раждането. После си остана само той.

# 82
  • по света
  • Мнения: 1 587
Бях на поляната до нас с кучето и съпруга ми на разходка.Преди това имах контракции, но там станаха постоянни а и аз имах чувството че започва раждането.

# 83
  • Мнения: 5 391
Бях сама в болницата, тъй като бях избързала и отишла предният ден с неродилни контракции.

# 84
  • Мнения: 156
С мъжа болките започнаха в 1.30   6 дни преди термина

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 907
Бях си вкъщи самичка, когато водите ми изтекоха.

# 86
  • Мнения: 742
Ами аз родих на Велик ден -така, че не бях сама...Болките ми започнаха рано сутрина - към 4.30 и едва издържах до 9х за да звънна на доктора. Отидох на преглед и се оказа, че все още е рано... Надвечер, когато вече не се търпеше - бях със сестра ми и мъжа ми - те звъннали на доктора и така...в 21.30 родих малката хубавица!

# 87
  • Мнения: 1 999
Когато ми изтекоха водите бях с таткото. Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 563
Когато ми изтекоха водите бях с таткото. Grinning
И аз.  Peace

# 89
  • Мнения: 8 505
С дежурния екип в болницата-3 дни се чудиха какво да ме правят и накрая ми предизвикаха раждането.

# 90
  • Мнения: 891
Когато първите контракции започнаха беше около 8,30 вечерта и бяхме с мъжа ми вкъщи, лежахме на дивана пред телевизора !  Grinning

# 91
  • Мнения: 111
С таткото.Контракциите ми започнаха към 1.30ч. през нощта. Simple Smile

# 92
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
бях със свекървата във вкъщи , а мъжлето беше на път и не ми оказа никакво съдействие /въпреки че едва ли би могъл да ми помогне много/

# 93
  • София
  • Мнения: 124
Бях с мъжа ми в леглото.Водите ми изтекоха в 5 часа сутринта Grinning

# 94
  • Мнения: 35 973
бях у дома и ме напъдиха в б-цата, но родих чак на другия ден Simple Smile
втория път бях секцио
така, че и двата пъти не бях сама - с цяла болница доктори Simple Smile

# 95
  • Мнения: 353
през цялото време с малки отсъствия бях с мъж ми. и като излезна бебето той беше на първи ред. и щастлив, горд. а аз двапъти повече

# 96
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бях в болницата, лежах в "Патологична бременност".

# 97
  • Мнения: 826
С таткото и с мама,секциото беше планирано. Wink

# 98
С таткото. Гледахме телевизия и започнаха контракциите. Като му казах, той - Shocked

# 99
  • Мнения: 287
С таткото. Просто беше събота и той си беше в къщи.

# 100
  • Мнения: 1 259
Бяхме с таткото,гледахме телевизия,нямах контракции само ми беше паднала тапата.Решихме за всеки слуай да идем до болницата,те пък взеха че ме приеха Simple Smile.Преспах там и на сутринта родих.

# 101
  • Мнения: 44
s tatito bqxme no moeto rajdane be sekcio i se znaeshe koga 6te bade na 9 01 06

# 102
  • Мнения: 2 255
С големия син ми изтекоха водите посред бял ден у дома...бях сама ... тогава още нямаше мобилни  #Crazy и дори домашен телефон нямахме   hahaha та малко трудно открих бъдещия татко от телефона на съседите  Joy но се справи и пристигна навреме почти примрял успя да ме закара до родилното  Peace
А сега с малкия звяр .. пак ми изтекоха водите в къщи, този път посред нощ... половинката си беше до мен в леглото, но леко попрепил вечерта  #Crazy та се наложи да звъним на брат ми, който от зор да стигне бързо подминал една патрулка с сто и..... и не спрял естествено, та го бяха последвали до нас  #Shocked и като ме видяха да слизам с тумбака даже предложиха да ни придружат до родилното  hahaha

# 103
  • Мнения: 251
Бяхме с татито в една пицария около 20.00ч. и тъкмо си бях поръчала чаша вино, когато ми почнаха контракции на 5 минути.Не си изядох салатата, поръчах си само спрайт.Стояхме до 22.00ч. и си говорихме като постоянно засичахме контракциите. 1datingПосле отидохме в болницата /багажа беше в колата/.Там казаха че съм с 2 см. и аз реших да си тръгна понеже живеем наблизо.Върнах се в 02.00ч. имах 3 см. и останах, а татито се прибра в къщи да чака.Родих в 08.20ч. сутринта. А мъжа ми, набрал смелост, се обажда в 08.22 ч. на доктора и му вика "Какво става, защо не ми се обаждате?" smile3516, а д-ра : "Честито, имаш дъщеря, току що се роди."  stork-girlЕ, това не е ли бащински инстинкт, а?! Само двамата знаехме, че раждам, на другите казахме след като се роди беба.

# 104
  • Мнения: 903
Моето раждане беше предизвикано и аз бях с една сестра , която ми правеше компания докато започна да раждам.

# 105
  • Мнения: 4 392
Бях сама в къщи.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Контракциите започнаха послед нощ - към 3.00 ч. и дори не разбрах, че са контракции. След половин часово висене в тоалетната разбрах, че нещо става и започнах да следя времето. Таткото спеше и реших да не го будя. Преместих се в хола и се зачетох. На сутринта котракциите вече бяха през 5 минути и реших, че ще ходим до болницата. Отидохме и до час и нещо родих - та не знам това как се брои - с таткото май...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт