Тапицерия-почистване

  • 907
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Търсих доста из форума, но не намерих това което ми трябва. Имам диван от еко Велур светло бежов но проблема е, че няма чистене. С малко дете съм и всичко става в петна. А този диван вода да капне остава петно. Вие как се справяте с почистването на тапицерия/дамаска?  С препарати не постигам желания резултат или някакъв по специален препарат, или парочистачка да си търся.
Благодаря предварително Relaxed

# 1
  • Мнения: 810
Най-добре го облечете с калъф или някаква покривка временно. Даже и да го изчистите с нещо , най-добре е да вземете мерки да не се цапа.

# 2
  • Мнения: X
Слагам отгоре покривало, но все пак искам да си е чистичък като нов няма как да стане, но все пак. Като дойдат гости не искам да седи така с покривалата. Иначе детето се научи вече да не цапа ама късно.

# 3
  • Мнения: 123
Аз съм почиствала като разтворя малко прах за пране във вода и с памучен парцал - напоявам, изтисквам много добре и затърквам на мястото, след това минавам с чиста кърпа с вода. Но за велур не мисля, че ще стане, още по-малко пък светъл, не знам дали няма да стане по-зле. Нашите дивани са с калъфки шити по размерите на диваните и така ми е много лесно, защото само свалям и пера. Иначе съм взимала и препарати за дамаски, но са по-скоро за освежаване.

# 4
  • Мнения: 9 001
Има фирми за професионално изчистване. Имам в къщи машина Karcher, но не е професионална, веднъж развалих една дамаска. След обработката стана на петна. Имаше и някакви пружини и след това изби и нещо като ръжда.
В това отношение мебелите на ИКЕЯ са незаменими, защото се свалят и може да се перат, както и да си купиш друг цвят дамаска.

Общи условия

Активация на акаунт