Помогнете ми със съвет

  • 2 973
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Подмазват се! Това съм забелязала...аз просто немога. Не намирам за нужно да се мазня на някого за да си върши работата, за която му плащат. В тая посока не мисля,че има шанс отношенията ми с г-жата да се стоплят, тъй като се скъсаха още в началото макар,че дори тогава запазих добрия тон и дори не съм се карала с нея

Хе, ти си в положението на майка ми, а аз бях в това на дъщеря ти.  Sick

Не бяха кошмар първите ми 3 години в училище, но определено още помня как учителката ми ме изправя пред целия клас, за да ми каже следното: "Кажи на майка ти следващия път ако пак така се държи на род. среща изобщо да не идва." - Интересно защо ТЯ не й го е казала. Или да се оплаква на майка ми, че със знанията си преча и комплексирам другите деца или преча на 'образователния процес'. казвала ми е, че съм 'злобна' и прочие...

Естествено не минавах за добра ученичка, а Донка, чиято майка се подмазваше много добре.  Mr. Green

Съвет: Следи си детето много добре. Ако забележиш, че нещата отиват на зле - мести я веднага. На мен гадното поведение не ми попречи, освен неприятното чувство към въпросната учителка де, но всяко дете е различно.   bouquet

# 31
  • Мнения: 3 116
Според мен трябва да проведеш разговор с директорката и да преместиш детето си !

Такова поведение е недопустимо за  "начален педагог" !

Успех и безпроблемно начало на учебната година, каквото и да решиш  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 888
Лелеее..или мести детето,или проведи разговор с учителката.
Че какво и дава право да се държи така с детенцето...  Shocked
Аз ако съм..направо ще я разсипя тая  #2gunfire

# 33
  • Мнения: 8 917
Изчетох темата и въпреки, че все още сме далеч от подобни проблеми ми стана жал за детенцето ти Sad Милото - какво ли му е в главичката след като приема така добре да се премести Rolling Eyes Успех, каквото и да решите Hug

# 34
  • Мнения: 135
Дали само преместването в друг клас би помогнало?
Тъй де .. аз съм на 15 и разсъжденията ми може да не са правилни, ама ще си кажа
     Учителката не харесва детето ти и ще се досети защо го местиш.Преместващ детето в друг клас .. обаче сегашната му учителка си остава в това училище. Те все някога ще се срещнат по коридорите и учителката ще гледа дъщеря ти със злобен поглед( примерно) и дъщеря ти пак ще се притесни.
     Учителките се познават, някои са приятелки. Сегашната учителка може да говори с новата учителка и тя също да нарочи детето ти.
      В първи клас децата прекарват повечето време на училище само с тяхната си госпожа (нямат различни учители по български,математика...).Тоест децата от един клас свикват заедно като колектив и не общуват много с децата от другите класове. Твоето дете ще отиде ново в един изграден колектив и може да не го приемат. Това може да се случи и ако я преместиш в ново училище. Но въпреки това ми се струва, че когато децата от новия клас разберат че новата им съученичка(дъщеря ти) е била в същото училище, ще си помислят, че тя е лоша(направила е нещо лошо) и затова са я преместили от друг клас в техния.
       Естествено напълно възможно е да не се случи нищо от изброените. Тоест не ти помогнах никак. Ти познаваш детето си, училището, учителките, директора ... сигурно ще избереш най доброто.
НАПЪЛНО СИ ПРАВА!Нали директора е препоръчал въпросната''педагожка''!Аз бих преместила детето си в друго училище,дори да не е ''елитно''.!Не бих я подлагала на експерименти от рода:  ''ще поговорим,отношението може би ще се промени...''

# 35
  • Мнения: 338
аз също не бих се церемонила изобщо. при положение, че госпожата не е променила отношението си цяла година, щях да я преместя веднага в друго училище. за друг клас не бих мислила, защото там госпожите си говорят и може да настрои и другите учители. нали тя е най-добрата!?!?!

# 36
  • Мнения: 302
И аз съм много възмутена от такива "педагози" #2gunfireАми като не им се занимава с деца на такива хора и нямат подход да си хващат пътя и да си заминават.Като виждам сина ми колко навътре приема всичко което му каже госпожата в градината и колко е чувствителен направо не знам ако попаднем и ние на такава госпожа как ще постъпя.Сигурно ще го преместя в друг клас.Успех!

# 37
  • Мнения: 9 726
Изчетох темата и въпреки, че все още сме далеч от подобни проблеми ми стана жал за детенцето ти Sad Милото - какво ли му е в главичката след като приема така добре да се премести Rolling Eyes Успех, каквото и да решите Hug

И аз прочетох всичко  и ми стана мъчно, защото знам какво е да си нарочен. Каквото и да направиш отношението на учителите си остава негативно. Много е лошо, че дъщериката ти е само втори клас и дори не разбира защо отношението към нея е лошо.

# 38
  • Мнения: 481
Баба ми имаше една приказка : с милиционер и учител не се спори.
Помисли! Единият вариант е да преглътнеш всичко и внимателно да следиш процеса на обучението й , а другият да се махате от там. С разговори и приказки нищо няма да промениш.

# 39
  • Мнения: 1 113
Касиди, поговори с дъщеря си. Предложи й вариант да я преместите в друг клас. Ако детето се съгласи или дори се замисли повече от необходимото, не отлагай - значи много му се е насъбрало на душичката. Говори с директора, обясни му, че детето страда и се чувства пренебрегнато, дай му примера с недовършената работа по труд и техника (или каквото там беше) и кажи, че се притесняваш, че в тази ситуация детето не може да получи и необходимите знания.
Дано да няма проблем за преместването! Прегърни момиченцето си и му дай вяра, че си до него! Hug

# 40
  • Мнения: 4 737
Момичета почти пълно единомислие усещам в отговорите Ви...ще трябва да я местя в друг клас милата...за друго училище става вече сложно по отношение на разстоянията до дома. Само ме е яд, че цяло лято не събрах кураж да отида до пустото му училище и да се разбера с директора, сега може да ми отвъртят някой номер,че имам претенции в последния момент...По-надолу бях попитала някой ако знае...имат ли право да ми откажат?

# 41
  • Мнения: 338
не съм сигурна, но мисля, че нямат право да ти откажат, ако има свободни места в друг клас. когато аз ходех още на училище, моя съученичка имаше подобен проблем с една дакалка и сама отиде при директора и поиска да се премести. не е имало никакви проблеми. пожелавам ви успех. стискам палци Peace бъди твърда и покажи, че знаеш какво точно искаш!

# 42
  • Мнения: 822
Като бивш учител съм отвратена от подобно поведение на колеги.И винаги съм смятала,че поне 98% са отношение и любов към децата,и само 1-2% са знанията,които един учител предоставя.И това важи най-вече в началните класове...
Касиди,директорката може да ти е препоръчала въпросната дама по много причини,една от които може да бъде "запълване на бройка" при нежелан учител.Това не означава,че двете са първи дружки,но е много вероятно.Щом като не познаваш добре самата директорка,не бъди сигурна,че тя е била честна,препоръчвайки ти тази класна.
Затова според мен е от първа необходимост да говориш с директорката.Дори не е зле да поискаш разговор между трите.Там и задай направо своите въпроси и искай отговор за поведението й.Кажи всичко,което написа тук и направо попитай директорката:Редно и педагогическо ли е подобно отношение?
Ако все пак вземете решение,дъщеря ти да остане в този клас (а това зависи и от срещата ви),класната й ще има "едно наум",както и следващата класна,ако смените класа.Винаги можеш да сплашиш с информиране в инспектората,но това е много,много крайна мярка.И ако все пак решиш да изместиш детето от това училище,не е зле да отправиш оплакване точно към инспектората.
Желая ти успех и дано не се стига до толкова крайни решения! Peace

# 43
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Имам приятели с такива случаи, като преместиха децата всичко се оправи

# 44
  • Мнения: 4 737
Да споделя, че ходихме на родителска среща...малката изяви желание да дойде...
Г-жата само дето не и се метна на врата, приказва си снея, закача я...После малката ми казва " Мамо,г-жата много добра е станала " и аз сега какво?... Каквато съм си емоционална омекна ми мозъка веднага Sad Възможно ли е да има някаква положителна промяна у тая жена?

Общи условия

Активация на акаунт