Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 21 113
  • 715
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 733
Вчера беше просто кошмар при нас, за момент не ме остави. Иска да яде, не иска да яде, иска да я люлея, след момент не иска, реве, смее се, където и да я оставя изтърпява минута и почва да мрънка или да плаче 😒. Дере ме, рита, щипе. Супер много се ядосах, чак на ръба на нервна криза бях. Дали я дразнят зъби? Лигави се, но го прави и като е гладна. Не е зачервена лигавицата. Отивам да си пия маточината, барем ме успокои малко 😭😁

Много добре описа вчерашния ми ден Joy
Знам, че не трябва да се връзвам понеже са периоди, ама...

# 661
  • Мнения: 343
Оглеждам аз раниците и се колебая между Тула free to grow, ergobaby adapt , ergobaby omni 360.
Ортопедът пък ми каза, че не харесва раниците. Натоварвал се гърба.
Имам слинг и когато нося бебето не мога да направя извивка на гръбчето.  Той се изпъва и изправя, не иска да се сгуши в мен. Frowning1
[/quote
Аз съм с tula free to grow и съм много доволна,но трябва да пробваш да видиш коя ще ти е удобна на теб. Аз водих малкия при Фурлакис и той ми прати на имейл всичко за развитието на бебето до 6м. там е описано всичко и точно за носенето на ергономични раници как трябва да е,не знам кой е ортопедът който не препоръчва раница.

# 662
  • Мнения: 35 189
Моя дребчо е почнал от 6 сутринта с плача. Иска да се върти постоянно. Не иска вече по гръб..спи настрани, обръща се по корем. Иска да пълзи, а не може и е яко рев Sad през деня спи много малко и през останалото време ревею голямото ми не е ревало толкова. Това направо ме спира Sad

# 663
  • Несебър
  • Мнения: 529
Майчице,  какво се случва с тези бебета 😱

# 664
  • Мнения: 297
Моя дребчо е почнал от 6 сутринта с плача. Иска да се върти постоянно. Не иска вече по гръб..спи настрани, обръща се по корем. Иска да пълзи, а не може и е яко рев Sad през деня спи много малко и през останалото време ревею голямото ми не е ревало толкова. Това направо ме спира Sad

+1 ... не си сама! С разликата, че аз не мога да разбера какво иска, какво не е наред и се чувствам като мега провал. Хайде пак се започва 😪😪😪

# 665
  • Мнения: 35 189
Няма да се плашиш. До година и половина е мъка. После като почнат да искат и да си казват няма да им смогнем

# 666
  • Мнения: 297
До година и половина аз вече ще съм в психиатрията! Не мога да си успокоя собственото дете - опитвайки се, то става още по-страшно. 😩 А нямаше нищо общо с това, което е в последните 10 дни. Нещо се обърка при нас 😖

# 667
  • Мнения: 4 144
Явно влизат в някакъв етап на развитие, по-специфичен. Или има магнитни бури 😀
Ама наистина е много странно. Днес цял ден я разнасям, защото й се спи, а съня й беше 2 х 15 Мин. А сме започнали от 4:30 сутринта.
Вече намали памперсите почти на половина. При вас така ли е?

# 668
  • Несебър
  • Мнения: 529
По 5-6 напикани и 3 наакани, още преди месец ги намали, чак се стреснах... И следобед и вечер ги пълни малко.

# 669
  • Мнения: 124
Също 5-6 напишкани, само 1 наакан, но е изцяло на АМ.
Иначе малката спи през нощта и през деня 4-5 пъти по 30минути, но от една седмица заспива само на ръце, а преди нямахме такива проблеми.
Някоя от вас да я мори косопад, такова нещо не съм виждала, имам чувство, че косата ми е наполовина вече. Пия витамини, но явно не помагат особено.

# 670
  • Мнения: X
Аз съм със адски косопад. Започнах да правя маски, слагам ампули...

Нямам представа какви бури им влияят, но едва издържам вече 😭
Вечер е ужас, едно хранене е придружено с люшкане, бял шум, светеща и пееща играчка 🙄
Снощи рева цели 3 часа без да спира. Какво ли не пробвах разнасяне из стаите, бял шум, играчки, телевизор, люшкане, нищо не помогна. Накрая дадох панадол и след около 20 минути се предаде. Спа от 20:00 до 4:20 без да се събуди, яде и пак заспа... Днес също беше доста нервен, но някак си минахме без ексцесии.

# 671
  • Мнения: 124
Аз съм със адски косопад. Започнах да правя маски, слагам ампули...
Какви ампули използваш, виждаш ли някакво подобрение?

# 672
  • Мнения: 1 131
Не съм използвала услугите на консултант по сън, но слушам разни лекции и обмислям в някакъв момент ако се наложи.
Напоследък беба заспива с люшкане. Рядко се случва да я оставя и да заспива сама. Освен това след като може час и половина й се приспива, слагам я и спираме игрите и после се започва едно оглеждане, мрънкане, докато в един момент не се преумори тотално и започва да се изпъва като струна и да се заревава. Докато не я сложа настрани и не я полшюкам, не заспива. През дена дрямките са с раЗлична продължителност, а до скоро вечер заспиваше спокойно... сега иска да яде! Confused

Та, понякога е много трудно. Дръжте се...

# 673
  • Мнения: 4 144
Хахахах, в момента, в който четох за вашия косопад, премахвах няколко снопки от моята коса, докато се решех😀😀 Не мога да смогна да бърша и  да обирам косми, постоянно са навсякъде. Прането го вадя с топки коса бонус 😂
Маманаси, нощно време съм чувала, че не е препоръчително светещи и дрънкащи играчки, за да не се превъзбужда детето. Иначе се навлиза в кръга -твърде ми се спи, за да заспя. Но пък щом след панадол се е кротнало, смяташ ли, че нещо го в боляло 🤔

# 674
  • Мнения: 230
Smile, колко е голямо бебето и през какъв интервал го храниш? Само на кърма ли е? Аз вчера забавих едното хранене, не плака, но като започнах да кърмя пищеше от глад и пускаше гърдата...Та и аз съм по-скоро на предлагане, отколкото на поискване...
На 4++ е. Точно на предлагане, понеже после ако чакам няма да яде хич. Отделно, че през деня си в трудно храненето откакто взеха да го дразнят венците... Сега освен ръцете и краката са в устата. Явно вчерашния 17.11 е бил тежък по всички фронтове и в нашата къща беше покъртителен рев.
За раницата с 2ръце, от около седмица излизам само с нея и може да спи и 2часа докато се разхождаме. В количката е рев голям, че не може да вижда нищо, накрая се уморява и спи макс 20-30 минути и то дошло време да се прибираме.
И между другото излизат много добри оферти в олх и страниците за бебеносене във фейса.
Косопада намаля откакто ваех да пия допълнително витамин Б комплекс.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт