Кога пропушихте?

  • 3 746
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 371
От известно време ми се пуши Embarassed А никога не съм го правила, само съм опитвала.
Вчера си купих цигари, изпуших една и ми мина мерака. Реших, че се е приключило. Но сега прочетох темата на Джул за цигарите и ме засърбяха ръцете Blush
Мислех, че на старини няма да правя такива неща, ама ей на newsm12
Вие кога започнахте?

# 1
  • Мнения: 2 550
За какви цигари става въпрос?  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 212
Не съм започвала до момента, ама знае ли се  Wink

# 3
  • Мнения: 4 371
Тютюневи Laughing

# 4
# 5
  • Мнения: 805
На 16. След 7-8 години стигнах до 2 кутии на ден. Започнах да се плаша от себе си и спрях. Казах си 'стига' и ги изхвърлих.

# 6
  • Мнения: 6 039
г-жа Карузо,
нали нямате намерение да пропушвате каквото и да било??? Не чакам отговор!

никога не съм пушила, дори не съм опитвала, нямам такива мераци

# 7
# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На 13, но така и не стана редовна пушачка от мен.

# 9
  • Мнения: 235
На 15-16 някъде

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз никога не съм пушила.
Опитвала съм,но определено не ми допада.

Хаха,май всички сме непушачки тука Laughing

# 11
  • Мнения: 6 315
Преди 13 години  Confused. Дуци, по-добре не започвай!

# 12
  • Мнения: 793
отдавна някъде 15 годишна, а може и по- рано  Embarassed И сега ужасно ми се пуши, ама не може, та Дуци- много лоша идея, не ги почвай  Confused

# 13
  • Мнения: 7 120
На 3. За пръв и последен път.  Mr. Green

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
на 13

# 15
  • Мнения: 1 802
И аз да се включа Simple Smile  Започнах ги на 16 години от гевезалък, че нали целия ми клас пушеше а аз да не съм изостаналата...та така вече 14 години  Crazy Всеки месец (уж) ще ги спирам и...дааа  Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 795
На осем години. Бях в компания с по-големи от мен деца и те ме научиха на тази гадост, аз не съм виновна  Twisted Evil Естествено не мога да кажа, че съм била редовна пушачка още от тогава. Сериозно пропуших на 12 години. На 14 ги спрях и така докато не станах на 19. Пак пропуших и ги спрях чак след като се запознах със съпруга ми-на 25 години  Grinning

# 17
  • Мнения: 5 103
На 16 ги пропуших и да си призная нямам и намерение за сега да ги спирам Embarassed

# 18
  • Мнения: 5 539
Доста преди да започна да водя полов живот Laughing

# 19
  • Мнения: 27 524
Аз все още дори едно дръпване нямам. Не вярвам някога да започна  Stop

# 20
когато се запознах с мажами той пушеше и еди пат си драпнах и след това по две кути на дебн

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
На 13 започна редовно да пуша,  преди три години и половина ги отказах от раз, а от известно време насам припалвам по някоя пурета за гевезелък, но не мисля да се връщам към редовните цигари Simple Smile.

# 22
Бях на 15-16години, когато пробвах и вече към 20годишна си пушех сериозно.
Откакто забременях спрях цигарите от само себе си, обаче да си призная понякога страшно ми се пуши, а и често сънувам, че пуша Embarassed

# 23
  • Мнения: 910
На 16 г.пробвах,но на 22г. започнах сериозно да пуша.

# 24
  • Мнения: 2 019
на 14,но ве4е не пу6а

# 25
  • Русе
  • Мнения: 7 799
На 14 и до ден днешен пуша Embarassed smile3511
Ах защо нямам воля да ги откажа............... newsm78 Mr. Green

# 26
  • Мнения: 670
И аз да се включа Simple Smile  Започнах ги на 16 години от гевезалък, че нали целия ми клас пушеше а аз да не съм изостаналата...та така вече 14 години  Crazy Всеки месец (уж) ще ги спирам и...дааа  Grinning

И аз започнах по същия начин и до сега не мога да ги спра,за което жестоко съжалявам. Cry
Моят съвет към теб е изобщо да не започваш,защото във един момент може да се окаже,че си се пристрастила и да не можеш да ги спреш.Няма никаква полза от цигарите,само хиляди вреди.....
Понякога ми се иска да си купя нещо хубаво и скъпо,но ми се свидят парите,а за цигари не ?Не е ли жалко? Cry

# 27
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 210
На 18 и половина, заради съучениците (в м.р., защото бяхме само 4 момичета в класа) - да не съм захлюпена. Не, че не бях и така Embarassed
Вече не пуша Sunglasses

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
На 16. След 7-8 години стигнах до 2 кутии на ден.  Казах си 'стига' и ги изхвърлих.
На 18 ... и бях стигнала до кутия на ден..останалото е същото като Калпазанката..вече 8 год. не пуша и нямам никаво намерение и нужда..

# 29
  • Мнения: 353
на 14
от 24 до 26 ту почвах, ту спирах
когато решихме да си правим бебе спрях окончателно и от тогава вече не пуша

# 30
  • Мнения: 5 622

 За мен знаеш. Да казвам ли пак- никога не съм пушила, но сега, от около 7-8 години паля само на заведение. Никога през останалото време нямам такива мераци и необходимости. И слава Богу.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Пробвала съм 7-8 клас, но не ми хареса и така и не пропуших Laughing (слава Богу)

# 32
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Бях ученичка. Пуша до ден днешен,прекъсвала съм по време на бременностите и докато кърмех.Все се заричам, че това е последната ми цигара и от утре повече никога, но явно ми е слаба волята. Rolling Eyes

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тютюн пропуших в 8-ми клас (на 13...лелеее  ooooh!) и го спрях от раз някъде около 22 - 24...не помня вече кога точно.

# 34
  • Мнения: 4 371
........но сега, от около 7-8 години паля само на заведение.
Честно казано я бях забравила тази подробност newsm78

# 35
  • Мнения: 3 334
на 17г.,но пушех рядко,спирах ги за известен период и после пак.Не пуша много,но като седна на маса ела гледай кво стааа smile3546 smile3546 smile3546 по кутия и отгоре! Mr. Green

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тютюн пропуших в 8-ми клас (на 13...лелеее  ooooh!) и го спрях от раз някъде около 22 - 24...не помня вече кога точно.

Ей, Reza, ти на 5 ли си започнала да учиш?

Аз ги започнах някъде в 7-8ми клас(14-15години) и до сега пуша. Най ми е гадно, че съпругът не пуши и много мрънколясва. И аз все се заричам някой ден да ги оставя окончателно, но такъв още не е настъпил.

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ей, Reza, ти на 5 ли си започнала да учиш?

Аааа..сега като се замислих точно на толова съм си била:)
В 1-ви клас навърших 6, значи в 8-ми съм навършила 14...т.е. в началото на годината съм била на 13.
 Simple Smile))))))

...в какъв размисъл не хвърли...чак закъснявам вече за излизане...Simple Smile))

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 13:34 от Reza

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей, Reza, ти на 5 ли си започнала да учиш?

На 6...явно съм била на 14...Simple Smile))))))))
Ей, това учителките сте опасна работа...дебнете хората по петите с червениот химикал:))))
Аз в кръга на шегата, дано не си се обидила! Embarassed
Някак веднага сметнах, че 13-8=5години за първи клас.

П.П. Извинете за отклонението от темата.

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
дано не си се обидила! Embarassed

Не се обидих, ама от това усилено мислене (лъже ли ме паметта чак до толкова или не)...огладнях!
 Heart Eyes

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ей, Reza, ти на 5 ли си започнала да учиш?

На 6...явно съм била на 14...Simple Smile))))))))
Ей, това учителките сте опасна работа...дебнете хората по петите с червениот химикал:))))
Аз в кръга на шегата, дано не си се обидила! Embarassed
Някак веднага сметнах, че 13-8=5години за първи клас.

П.П. Извинете за отклонението от темата.


А пък аз на 16 завърших училище....след месец навърших 17 години  Wink

# 41
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На 15 г. Средно пуших на ден около  кутия. Забременях на 25 и веднага спрях.

# 42
  • Мнения: 959
На 16 ги пропуших и да си призная нямам и намерение за сега да ги спирам Embarassed

ей го и моя отговор

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Дуци,ти направо ме разби с тез твои импулси.Мисля си, че ти е късно да пропушваш ,за това се откажи. Naughty
По темата: първата си цигара запалих на един лагер в 8кл.Пропуших редовно като започнах работа т.е.на 19г.Не пуша вече от 1г.8м.и съм много горда от това. Grinning

# 44
  • Мнения: 3 818
На 14пропуших- брат ми ме научи, защото му беше скучно сам да пуши. После палех цигара-две в седмицата. После пък съвсем ги забравих. Пушила съм спорадично в компания, последно пушех като се виждах с една приятелка, но ударно- две-три кутии за няколко часа. Рекордът ни беше един стек за една нощ, да се чуди човек за какво съм си го причинявала.
Сега ми се случва много рядко, ей така, най-вече от кеф, че не съм зависима от цигарите и мога да си го позволя винаги, когато поискам. Но се сещам най-много веднъж в месеца.

Така че моят съвет е, ако мислиш, че няма да се пристрастиш- пали смело.  Laughing


П.п. Лиляна, и аз съм била на 13г. в началото на осми клас, почнала съм от 6годишна, така че няма нищо криво в сметките на Реза Wink

# 45
  • Мнения: 4 651
На 21 сериозно, беше ми кеф да пуша. И сега ми е кеф, само дето не ми е кеф да кашлям и сутрин и вечер и по обед.
Не ми е кеф и все по-често да изпадам в ситуация, когато съм малцинство и куп непушачи ме гледат лошо. Не ми е кеф и когато в 1 през ноща хуквам до нон-стоп-а, защото не мога да работя без да съм лапнала цигара.
Приятеля ми пуши от както го познавам (6 г) по 1 кутия на седмица макс.
Как го прави не знам, аз нямам толкова воля.
Та пуши, ако искаш "начеши си крастата", но не познавам пушач, които е горд с навика си.

# 46
  • Мнения: 730
Много малка пропуших(като бях на 3год. с децата,които играехме стояхме зад блока и чакахме някой да си хвърли фаса и дърпахме като за световно Laughing,най-много намазваше брат ми,беше най-отворен и най-голям-на 5год Crazy)После към 5-6клас взех да пуша по 5-6 цигари на ден и вече в 7-ми клас се започна сериозното пушене-по кутия и нагоре на ден Rolling Eyes,много исках да ги спра,но все не ги спирах..................и в един прекрасен момент от живота ми срещнах мъжа ми,който не си беше дръпвал даже и ми беше кофти да му димя насреща,много е неприятно непушач да движи с пушач,и така той ми беше стимула и вече 4год не съм пушачка,за което страшно се радвам и му благодаря Heart Eyes

п.с НЕ ГИ ПОЧВАЙ ТЕЗИ ГАДНИ ЦИГАРИ Twisted Evil

# 47
  • Мнения: 412
и като ти се пуши- пуши си.
всеки съзнателен човек има право да прави с живота си това,което му се прави
сигурна съм,че знаеш,че не само,чене са полезни,но и вредят
от там нататък решението си е лично твое
.... и белите дробове също..... Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 416
На 15...  newsm53 Вече 9 години страстно се обичаме с цигарите...  Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Почти на 20 години бях, но си дърпах по малко и така доста години. После изведнъж започнах адски много да пуша, срам ме е да кажа до колко стигах на ден и реших като забременея да ги откажа окончателно /щото иначе нямах воля/. Така и стана - от почти 3 години не съм се доближавала до цигара, като през 2 от тях ми се пушеше, та ми се ревеше... #Cussing out

# 50
  • Мнения: 990
На 17 г.  Blush , после на 23 ги отказах за една година и сега пак ги пропуших!

# 51
  • Мнения: 3 042
На 16 г пропушех.
Заради двете бременности и кърменето два пъти до сега отказвах цигарите и два пъти пропушвах отново. Wink
Сега събирам воля и кураж, за да ги откажа, но не знам дали ще успея Thinking. Времето ще покаже.

Щом не си започнала все още да пушиш, по-добре не започвай. Peace

# 52
  • Мнения: 750
Пропуших на 20. Мислех, че ми придават по-уверен вид. Постепенно за около 4 години докарах тази си увереност до кутия и половина на ден и точн отогава ме сполетя сериозна връзка с един юнак-непушач. Реших, че мога да ме тровя живота по-здсравословно и за мени  за него и ги спрях. Две години години пауза и след това в критичен моментна сериозно служебно психическо натоварване реших да запаля една. И още една ... И пак се започна, но вече далеч по-умерено. Помъдрях с годините.  Laughing
След като срещнах Голямата си любов и решихме, че ще имаме дете, пак ги спрях три месеца преди забременяване, бременността и още 6 месеца след това (докато не се върнах на работа).
Сега се водя "социален пушач". Вкъщи не паля, освен в изключителни случаи на много гости. Пуша от време на време с колегите в офиса или в редките случаи, когато излизаме с приятели на заведение. В общи линии статистиката сочи кутия на седмица. Това вече не се брои за порок, нали?!  Wink Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 001
Не започвай!
Започнах на 19 (току що влязъл в казармата), спрях ги на 37 (сега съм на 41).
Пушил съм по 2 кутии на ден, "серт" цигари. Пушил съм и в Германия, и в Англия, та не ми се мисли колко пари съм "изпушил". Спирал съм ги много пъти, но слава Богу, този път е окончателно (не случайно "а Мама е най-добрата" - купи ми "илач" за стотина лева). Та като човек "и старило, и патило":
Не започвай!

# 54
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Още не съм.

# 55
  • Мнения: 338
Ох срам ме е да кажа.Много гаден навик ако можеш не ги почвай изобщо.Трудно се отказват.

# 56
  • Мнения: 1 813
На 13 започнах,пушех кутия за ден и половина,не бях сериозен пушач.Спирах,почвах,когато си поискам спирам,нямам нужда от тях,единствено по заведения,когато пия алкохол ми се е приисквало да запаля,но вече и това не правя.Ами така де като ме питат дали съм пушач с чиста съвест да отговарям - НЕ СЪМ  Naughty

# 57
  • София
  • Мнения: 1 105
Дуци, мисля, че е време да смениш заглавието на темата на "Моля дайте ми съвет..."  Grinning


По темата, от 8 клас. Опитвала съм да ги спра, признавам си не успях. Всеки е достатъчно голям, за да направи собствен избор, оставете Дуци да си пуши щом й се пуши!

# 58
  • Мнения: 1 052
Според мен е глупаво, след като си се опазила до сега, тепърва да правиш подобни щуротии, по-добре започни да пиеш Mr. Green
Пропуших на 13, спрях ги на 1-ви януари 2005, и смея да кажа, че това ми е най-доброто съзнателно дело до сега. Пушех накрая по 3-4 кутии, едвам си събирах дробчетата, имах гаден дъх, и в къщата ни не се дишаше. Не мога да кажа, че кожата ми е станала като бебешко дупе, но определено сутрин не се стряскам от дъха си, мога да пия колкото си искам и на другата сутрин да нямам махмурлук, предполага се, че имам и повече пари. И да, не мога да пея като Марая Кери, защото вече си имам хроничен фарингит....
Още нещо-живея на 4 ет. без асансьор, и хич не се задъхвам, нещо което не мога да твърдя за пушещите ми приятели...

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На 11-12 Confused

# 60
Пропуших на 16г.но вече не пуша от 2г. Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 1 526
В 8 клас. Та до 12ти всичко ми е забулено в тютюневи и алкохолни димове и изпарения... Mr. Green Покрай дечица се преборих с този порок #2gunfire. Те са те посъветвали ама и аз- недей- удря по здравето най- вече, а и по джоба...

# 62
  • Мнения: 282
Ами бях в десети клас Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 4 371
...............И да, не мога да пея като Марая Кери, защото вече си имам хроничен фарингит....
Аз пък мога Blush

# 64
  • Мнения: 13 512
Аз на 15,но леля ми /лекар/- на 40! Никога не е късно да се омаскариш Laughing

# 65
  • Мнения: 4 806
не си спомням, но бях 9 клас. Това какво ли ще рече като години? Вероятно 15-16. Май, както повечето тук. Ами не съм ги спирала от тогава. Естествено, че докато завърша училище с дни съм могла да не пуша. Все още не е бил тъй силен навика.

# 66
  • Мнения: 4 371
Никога не е късно да се омаскариш Laughing
Ха ха ха, вярно е  Blush

# 67
  • Мнения: 1 263
На 16, след 20 години активно тютюнопушене (на моменти минавах 2 кутии на ден) ги спрях. Последната година се побърках на тема цигарена миризма....миех си зъбите след всяка цигара от ужас, че смърдя и че на дъщеря ми й е гадно, като се доближавам до нея... Затова ги спрях, за да не си претъркам зъбите  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1 002
на 13-14 - за да си докажа( полажа )  , че мога сама да взимам решения Simple Smile , после ми омръзна и ги спрях Simple Smile

но никога не е късно да пропушиш - имам една съседка - на 60 е сега , каза , че е пропушила на 40 и няколко
една моя леля-баба също ми разправяше  , че е пропушила след 40те си години  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 4 621
На 14- 15 опитах за пръв път. Пушихме по цигара с приятелки, за да докажем колко сме големи и независими ooooh!

# 70
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не съм. Mr. Green

# 71
  • Мнения: 156
На 16 започнах и аз, за да не се деля от класа, за което сега съжалявам ooooh! Щом до сега не си пропушила - не ги започвай изобщо Peace

# 72
# 73
  • Мнения: 107
на 22,но когато ре6ихме 4е 6те правим бебе и  когато бях бременна и после докато кърмех не съм пу6ила но веднага следкато ми спря кърмата zапалих и се по4на пак   Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 2 623
Пропуших на 15 и то на инат, иначе бях върл непушач и исках никога да не пуша. Обаче зимата се събирахме в едно супер малко кафе и като запалят останалите аз най-много се тровех. И си казах абе откъде накъде другите ще ме тровят, я поне и аз да се забавлявам и на всичкото отгоре пропуших с цигарите за отказване по онова време АНТИТАБ  Embarassed

# 75
  • Мнения: 1 226
На 16 и не мога да спра.Много ме е  smile3511

# 76
  • Мнения: 8 505
Късно-на 21.

# 77
  • Мнения: 1 418
На 14-ужас и още пуша,и нямам намерение да спирам.

# 78
  • Мнения: 3 611
Започнах на 14 (от гъzарлък) и спрях на 22 (пак поради същата причина). Трудно пропуших, трудно ги и откаzах... всъщност лесно беше и в двата случая  Crazy Абе знам ли вече  newsm78
Каквото и да се прави, то е добре да се прави с мярка. Ето, вече тютюнецъ не го любя, ама иначе кат има си попушвам... не че много има де  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 61
Поздравявам всички непушачи в този форум и съветвам всички пушачи да ги отказват тез цигари. Пробвал съм да пуша и аз от гъзария, но не видях нищо хубаво в тях. Даже ми се струваше грозно, особено за момичетата с цигара в уста, в компанията с която се събирах. Заклет не пушач съм.
П.С. Дядо ми почина от рак на белите дробове именно от цигарите. Усети, че му вредят. Спря ги, но късно...
Абе защо не хвърлите по един бърз поглед върху тези линкчета?
http://www.marctv.de/blog/2005/07/06/mit_dem_rauchen_aufhoren_ist_nicht_leich

http://www.quitsmokinghelp.net/smokers_lungs.html

# 80
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами,започнах 2 години след като завърших.Работех по това време в ГУМ и всичките ми колежки ходеха,а аз да не седя сама ходех с тях.И така почнах покрай тях да пуша и сега няма отърване.

# 81
  • Мнения: 239
Май в 11-ти клас или ваканцията преди това пропуших, но много несериозно. После в студентските години по сериозно, но 2,3 години след това нещо почна да ми прилошава от цигари, станаха ми непоносими и ги спрях. Не съм пушила оттогава изобщо.

# 82
  • Мнения: 891
На 14-ужас и още пуша,и нямам намерение да спирам.

 Embarassed И аз на 14 ! Сестра ми, която е по-голяма от мен пропуши и понеже бяхме непрекъснато заедно, ме караше и аз да пуша, за да не я издам пред нашите, че пуши !  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт