домашна VS купешка козметика

  • 2 865
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 063
И двете. Забъркам си мн.често маска с мед за лице и коса и също си ползвам готова козметика.

# 31
  • Мнения: 147
и двете ползвам. Доста често си правя маска с мед за лице, а за коса маската на Деси   Heart Eyes, що се отннася за оцета на косата много хубава, мека и бляскава ми става като след последното измеване изплакна с една купичка в която е разтварена 1 с.л оцет  Peace

# 32
  • Мнения: 2 761
Можеш да погледнеш и в тази  книга:
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=9296

Има всякакви рецепти-на маски,6ампоани,кремове,4ервила,натурални оцветители за коса и т.н.Мисля оба4е,4е има проблем с набавянето на някои продукти.

# 33
  • Мнения: 7 186
И двете.

# 34
  • Мнения: 5 577
Купена. Опитвала съм домашна, не се справям добре.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ползвам и от двата вида, но поради липса на време или чист мързел домашни маски и прочие правя много рядко Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 220
аз съм за качествената купена,но понякога си правя маски за косата вкъщи.това не означава че в банята не е пълно с купени такива

# 37
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Напоследък нямам време за купешка пък какво остана за домашна. Единствено си мия лицето сутрин и вечер с бучка лед. И понеже не се и гримирам често забелязах че ми изчезнаха разните пъпчици и черни точки дето все ги третирах с това и онова. А кожата по лицето ми вече не е на места мазна, на места изпръхнала. Единствено косата ми продължава да е изтощена и да капе, но пусто нямам време да се разправям с нея.

# 38
  • Мнения: 2 675
Аз предпочитам "купешка" козметика, но пък не бих се присмяла на някого, който ползва домашно направени мазила. На който както му харесва  Peace

и аз така Wink
не си правя домашни мазила,щото .....ме мързи.

# 39
И понеже не се и гримирам често забелязах че ми изчезнаха разните пъпчици и черни точки дето все ги третирах с това и онова. А кожата по лицето ми вече не е на места мазна, на места изпръхнала.
И аз забелязах,че по-малко грим-по-хубава кожа.Едно червило слагам,и то не всеки ден.Много хора се опитват да ме убедят,че ФДТ е задължителен,тъй като предпазва от замърсения въздух,а с какво предпазва-пак с химия,но кой както му харесва Peace.Тук намерих един сайт за натурална декоративна козметика http://neways.hit.bg/Cosmetics.html,но никога не съм я ползвала,а на e-mail-а ми къде продават в моя град не получих отговор.

# 40
  • Мнения: 3 835
Както се казва - Всяка жаба да си знае гьола.
Предпочитам професионалисти да ми забъркват разкрасителите при съответните условия и подбрани съставки. Пък и няма да имам място в хладилника, за да съхранявам всичко.
Е, понякога се мажа с обелки - предимно от ананас (като има).  Wink

# 41
  • Мнения: 920
Баба ми си плескаше на лицето всичко, което готви, вкл. краве масло. Имаше невероятна кожа.
Честно казано, мен ме мързи и предпочитам тубичките. Но ягоди, грозде и някой друг плод си наклепвам.
И сметана.

Общи условия

Активация на акаунт