Азиатска козметика и грим 18

  • 39 146
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 795
Още един код за 15% Simple Smile
YSES1HELEN15

Между другото, днес си говорих с БГ Пощи по въпроса какво ще се случва от 1ви януари
Скрит текст:
Според това, което ми казаха всички пратки ще минават през митницата, но за тези под 30лева няма да се дължи ДДС, а само такси. Тоест ако имаш пратка под 30лв можеш да си я освобождаваш лично, на място, с разпечатаните документи срещу такса от 4.80лв

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 15:00 от Viola Tarakanova

# 721
  • Мнения: 40
Viola, твоята пратка с Хонконгските пощи докъде стигна?

# 722
  • Мнения: 1 373
Добре, де, а с превозвач как стои въпросът? Никак ли? Тоест от Нова година минаваме пак на БГ пощи?

И още един въпрос: планирам да пусна последна поръчка към средата на ноември. Мислите ли, че ще пристигне навреме?

# 723
  • Мнения: 13 440
Точно си напълних кошницата, реших да вляза на любимото ми местенце да видя някоя добра душа дали е пуснала код за отстъпка, междувременно викам я да си проверя ония две поръчки и тази от olive young както нямаше движение и изведнъж се появява че е доставена и е in tranzit - това май значи, че е на митница и ми се развали настроението.
И с пейпал трябва да се разправям, вече 8 дена не ми връщат парите по картата, ще ги почакам още малко дано ги преведат, че хич не ми се води кореспонденция.

# 724
  • Мнения: 3 634
Виола, това значи ли, че нямат готовност да събират ДДС или още текат някакви гратисни периоди?

# 725
  • Мнения: 439
Някой ще ми даде ли referral code за Yesstyle ? Пуснах две поръчки с нечий от темата, но тотално забравих кой е и не си го записах.

Мерси и за кода за 15%.

Доста нови неща ще чакам явно. Не че нямам ми прелива и сега рафта де. Кожата ми е ужасна в последния месец, не мога да разбера точно защо и съм много нещастна.

# 726
  • Мнения: 1 795
The Stylist, за сега няма новини по нея, но още е много рано. Последно на 21ви е имало движение по нея и от тогава е със статус HK, Arrived at processing centre. Пратките след нея са отново с холандските пощи.

Reddish Brown, нямам представа, превозвачите също нищо конкретно не казват. Средата на ноември би трябвало да е добре,но зависи от сайта. Последните ми пристигнали пратки от Yes са дошли за 11-17дни при превозвача според проследяването, но имам една за 23дни. От Jolse си се мотаят около 20дни , от Nowzenith също. За съжаление няма да може да се възползваме нито от черен петък, нито коледните намаления. Ако има нещо интересно мисля да пускам направо към БГ и то най-вероятно от Yesstyle, за да ми възстановят после таксите.

Зари, ако е на митница не си ли пише точно и ясно например нещо като held at customs ?

The ant is, доколкото знам, целта на цялата тази промяна е не да събират ДДС от малките пратки, а да се преустанови цялата "сива" търговия от Китай с нереални декларирани 5-10долара. Сега като всичко минава през митница трябва да доказваш стойност и съответно ако реалната сума е над 30лв няма измъкване. А и за всеки пакет ще се  плаща административна такса 4.80, та да не са капо Wink

Dalindrah, заповядай Simple Smile
Скрит текст:
моя код е VXEUC6

# 727
  • Мнения: 1 373
В сравнение с ада, който си представях, 4.80 не е никак зле. Но предполагам, че такса представителство си остава...

# 728
  • Мнения: 2 034
Да, 4.80 и още 12 за такса представителство и още 4 за да ти го донесат до пощенския клон....

# 729
  • софия
  • Мнения: 1 214
Само аз ли не разбирам разликата с пролетта? Под 30 лв отиваш сам на митница, над-упълномощаваш пощите  с декларация за 12+4,80+мито..
И се разправяш до лудост с лелките от пощите.!!!

# 730
  • Мнения: 1 795
Светулка, разликата е, че няма вероятност да дойде направо в пощата. Всичко ще е на митница и или ще трябва да доказваш стойност.

Питанка към разбиращите и ползващите кушъните на Su:m37 Simple Smile Кой е най-хубав? Имам някакъв спомен, че имаше фенове на Su:m37 Water-Full CC Cushion Perfect Finish. Как са цветовете? По суочове ми се струва, че 2ката хич не е тъмна с жълт подтон, по-скоро ми сивее.

# 731
  • Мнения: 429
Аз още не съм забравила колко некадърни и неадекватни лелки има сред тия дето ни обработват документите от бг пощи. Не съм забравила как нечовешки са ме разигравали и не съм забравила как могат да мотаят пратка 2 месеца на нашата захлупена митница. Ако ще и пари да ми дават, директно към тях не пращам вече. Предпочитам да си давам парите на друга държава, която не кара хората да прескачат горящи обръчи със задно салто.

# 732
  • софия
  • Мнения: 1 214
Да, blixa!!!!! При мен нямаше празно, всичко минаваше през митница..УЖАСНО ВРЕМЕ!!! Замаяни жени на митница, "снимката не е ясна, транзакцията не се вижда" .. А като стигне пощата, друг кошмар!!!
Never more! Или превозвач, или cocos.
Все вярвам, че превозвачи те ще намерят начин да ни улеснят, а и да им върви бизнеса.

# 733
  • Мнения: 13 440
Виола, незнам какво точно се пише, но понеже за първи път виждам да го пише и затова се притесних.
Разговарях с доставчика, каза ми, че може и да е на митница, може и да не да си търся куриера или сайта, в едната поръчка са два куриера, втория е EMS, писах им, веднага ми отговори някаква Корин, че нямало пратка с такъв тракинг, от сайтовете нямам отговор, а с турските пощи въобще не можах да се ориентирам как да се свържа.

Лошото е, че сега пак се затварят границите, но предполагам че поне пратките ще се движат макар и по-бавно.

Беше въпрос на време някаква такава емоция да ми се случи, а пък толкова си искам тези неща.
От нашите пощи имала съм някакви дребни емоции, но чак лошо впечатление нямам.

От друга страна нямам особено избор, на джолсето доставката е 19 долара, което за малка поръчка е безмислено, та по добре до Германия тракинга с доставчика ще ми излезе към 4-5 долара, което си е един продукт, йесстайл не доставя май вече до бг, други сайтове също, така че нямаме особен избор.

Та ще си пазарувам пак от чужбина просто намалението ще ми го прибират митниците. За кокос и другите наши  сайтове, докато не си оправят цените сериозно надолу въобще не ме влече.

# 734
  • Мнения: 6 633
В издирване на вит.С да питам мнение за това
https://www.yesstyle.com/en/elizavecca-vitamin-c-100-powder-vita … ml/pid.1050282164
Elizavecca - Vitamin C 100% Powder + Vita-multi Whitening Source Serum
Или това на NEOGEN
https://www.yesstyle.com/en/neogen-dermalogy-real-vita-c-serum-3 … ml/pid.1077326888

Общи условия

Активация на акаунт