DHL

  • 1 699
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,
Местя се от университет в Македония в БГ университет. Искат ми един документ, но за да се върна в България от Македония (при евентуално пътуване) трябва да правя тест за ковид, което ще ми излезе 100 лв, въпроса ми е мога ли чрез DHL да си получа документа? И имате ли мнение за DHL?
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 12 809
Аз имам най-добро мнение за DHL, почти не са ме подвеждали. Щом поставяш въпрос за 100те лева за тест, може да бъдеш изненадана от цените на DHL - високи са. Не разбрах казуса, за какво ти е да получаваш теста с DHL - ти нали си в Македония, просто си го вземи. Но ти си знаеш, иначе DHL предоставят добри услуги.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 995
DHL са голяма международна компания, досега не съм имала проблем с пратки с тях.

# 3
  • Мнения: 4 518
Аз не разбрах много добре, но май си в Македония, а ти трябва документ, който е в България. Вече са ти казали за ДЧЛ, но не каза какъв е този документ, изваден ли е вече. Ако не е изваден, някой трябва да го извади, а повечето документи трябва лично да си ги извадиш.

# 4
  • Мнения: X
И аз не разбрах закъде ще пътува пратката, но ако е от Бг за Македония и Спиди и Рапидо доставят в Македония. И май са по-евтини от DHL.

# 5
  • Мнения: 34
Здравейте, ще използвам темата за да задам въпроса си. В петък ми пратих  пратка по DHL express от Германия и трябваше да я получа на първия работен ден, тоест днес. Нищо не получих, статуса и от петък  до днес е един и същ- пратката е приета и си стои в офиса на DHL в Германия. Обадих се да ги попитам какво се случва, но ми казаха че вероятно утре ще я получа. Засега не е мръднала от офиса им и малко ме съмнява. На някой друг случвало ли му се е?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
DHL обикновено дават два работни дни за доставка. Тази сутрин вероятно ще има промяна на статуса.
Имат и доставки за по - дълъг период, за 5 дни, цената съответно е различна.
Зависи с какъв срок на доставка е пусната пратката.

# 7
  • Мнения: 34
Експресна доставка, на следващия работен ден ми казаха,че ще е тук.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Експресна доставка, на следващия работен ден ми казаха,че ще е тук.

пак казвам, че официално DHL дават доставка 1-2 работни дни. Не всеки път успяват за 24 часа. Зависи откъде тръгва пратката, закъде е, къде им е разпределителният център.
За Швейцария, район на Женева, успяват за 24 часа дори и с митница.
За Париж обикновено за два работни дни, без митница.
Това показва моят опит с DHL.

# 9
  • Мнения: 34
Благодаря за отговора, оказа се че са ми загубили пратката и никой не знае къде се намира в момента, не могат и да я проследят в системата... Сега ще подавам жалба, за да ми върнат парите, а за самата пратка не знам дали могат да дадат компенсация, че и тя не е евтина.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Благодаря за отговора, оказа се че са ми загубили пратката и никой не знае къде се намира в момента, не могат и да я проследят в системата... Сега ще подавам жалба, за да ми върнат парите, а за самата пратка не знам дали могат да дадат компенсация, че и тя не е евтина.

Ако имаш фактура и всичко е реално описано като съдържание, можеш да поискаш да ти я платят.
При нас се е случвало за изгубен палет, платиха ни обезщетение.

# 11
  • Мнения: 47
Здравейте! Налага ми се да изпращам документи до Англия с DHL. В населеното място от което съм няма офис, в областта- също. Въпросът ми е дали могат да дойдат да вземат пратката от мен и да я изпратят?

Общи условия

Активация на акаунт