Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много ме е срам, но пъпът ми изпъкна с шкембето и една кожичка, която досега никога не е контактувала с дрехите, излезе напред.
Аз се мажа с мазила против стрии, но ме боли пъпа, а пък шкембето ми ще расте още.
Имахте ли такъв проблем и какво правихте?

# 1
  • Мнения: 548
Аз нямах такъв проблем, но някъде четох, че това било нормално. Във въпросното четиво съветваха, ако много те дразни изпъкналият пъп, да му залепиш отгоре лепенка.

# 2
  • Мнения: 928
Ами моят пъп беше същия-толкова щтръкна напред,че си личеше дори под три пласта дрехи.За капак се пигментира в тъмно кафяво.А бе страшна гледка беше.Бях си купила памучни потничета,за да не ме дразни и мажех нон стоп с кремове.Сега почти си възвърна първоначалното състояние.

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 5 573
И на мен ми изпъкна пъпа още в 4-тия месец и се пигментира в кафяво. Хирург ми постави диагноза - пъпна херния. Каза, че няма да се прибере и се налага да се оперира. За сега наистина не се е прибрал. Не искам да те плаша, но е добре да се консултираш със специалист.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Момичета,
вие успяхте да ме замислите и моят пъп стана кафеникав, сложих му лепенка, но пак ме дразни.
Май ще ходя при дофтора.

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Цитат на: maeva
Ами моят пъп беше същия-толкова щтръкна напред,че си личеше дори под три пласта дрехи.За капак се пигментира в тъмно кафяво.А бе страшна гледка беше.Бях си купила памучни потничета,за да не ме дразни и мажех нон стоп с кремове.Сега почти си възвърна първоначалното състояние.


И моя така,само дето си остана много тъмно кафяв и стои като мръсен.

# 6
  • Мнения: 928
Цитат на: irenka


И моя така,само дето си остана много тъмно кафяв и стои като мръсен.
Забравих да отбележа,че когато родих и ми се прибра корема,кожата ми се обели/за учудване на всички/и падна цялата кафения.Сега си е беличък както преди,но с няколко стрии-бонус.

# 7
  • Мнения: X
Моят беше щръкнал, но не ме дразнеше. Пигментира се чак в черно, обели се един пласт кожа, но още е кафеникаво, та има какво да се желае.

# 8
  • Мнения: 455
Аз слагах бебешки лепенки за пъпче на Чико. Пробвай от тях.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ходих на спешен кабинет и наистина ми откриха пъпна херния.
В момента все още съм стресната и ми е много притеснено.
Налага ли се секцио при пъпна херния?
Ако някой има инфо по въпроса, моля да го сподели, защото моите търсения по въпроса удариха на камък.
Освен това лекарката ми предписа само бабини лекове като монета 10 ст, увита в марля, залепена на пъпа.
Такова нещо се коментира само при бебетата, а не при големи говеда като мен.

# 10
  • Мнения: 3 926
Да кажат мамите с опит, но на моята приятелка пъпът й се "разви". Просто стана като дупчица, но го оправиха с едномесечно лечение и си роди нормално.Докторът каза, че имала прекалено слабо тъканно срастване на пъпната връв и така се получавало при някои. Просто се "отваряло"  33uu

# 11
  • тук-там
  • Мнения: 5 573
Цитат на: Ina Sebieff
Ходих на спешен кабинет и наистина ми откриха пъпна херния.
В момента все още съм стресната и ми е много притеснено.
Налага ли се секцио при пъпна херния?
Ако някой има инфо по въпроса, моля да го сподели, защото моите търсения по въпроса удариха на камък.
Освен това лекарката ми предписа само бабини лекове като монета 10 ст, увита в марля, залепена на пъпа.
Такова нещо се коментира само при бебетата, а не при големи говеда като мен.


Не се притеснявай - не е кой знае какво пъпната херния. Това в по-скоро козметичен дефект. Заради нея не се налага секцио. След като родиш ще ти направят операция. Нищо не мога да кажа за тази маниполация, защото все още не са ми я направили, но непременно ще споделя, когато дойде време.

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Благодаря Ви, момичета,
аз си принавам, че силно се ошашках още повече, че нищо не намерих в началото (1 ч вечерта  ooooh!  ooooh! ), но на сутринта горе-долу ми се върна разума.
все още ми е адски странно и гадно, защото съм от глезлите, които само са настивали в живота си, и възприемам тялото си като неделимо цяло, на което нищо няма да се случи...
Иначе пъпната херния или navel hernia/umbilical hernia не е описана подробно и в английските сайтове.

Общи условия

Активация на акаунт