За вниманието в една връзка

  • 7 675
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте!
Имам връзка от почти 4 години, с приятеля ми живеем заедно. Аз съм на 22,той и на 26. С времето връзката ни много се промени. Винаги в началото е много интересно и вълнуващо с новият партньор, но с течение на времето... Не знам, нещата се променят.
Моя проблем е, че не чувствам достатъчно внимание от негова страна. Твърди, че ме обича и съм сигурна в това, но ми писна всяка вечер да си цъка на телефона, да говори по телефона с часове и да отделя огромно внимание на неговите си неща. Постоянно говори за себе си, за работата си.... Аз го изслушвам, въпреки че в повечето случаи не ми е интересно. Но когато приключи с темите интересни за него, си взема телефона и грам не му пука за моите неща. За моите цели... И тн. Не ме пита мен не е заинтересован.
Отделно аз съм много ревнива. Забелязала към го да се заглежда по разни жени, това много ме дразни. Кълбо от нерви съм. Искам да се чувствам обичана и желана като преди, толкова съм млада....
Моля ви дайте ми съвет. Ако съвета ви е раздяла, искам да подчертая, че много го обичам и не знам дали съм готова в момента да предприема подобна стъпка. Но не знам дали има как изобщо да се променят нещата..

# 1
  • Мнения: 98
Омръзнала си му най-вероятно.Случва се,особено на вашите години.Млада си,учи,развивай се професионално.Нещата ще си дойдат от самосебе си,а дали ще е с него или с някой друг,само времето ще покаже.

# 2
  • Мнения: 15 960
На 22 години се закотвила вкъщи, докато не й обръщат внимание и си цъкат на телефона? Ти приятелки нямаш ли, колеги, състуденти, компании? Я се поразкърши малко, заведения, танци, излети, все да си заета, пък току виж си станала и интересна. Ако сега не е луд по теб, кога?

# 3
  • Мнения: 74
На 22 години се закотвила вкъщи, докато не й обръщат внимание и си цъкат на телефона? Ти приятелки нямаш ли, колеги, състуденти, компании? Я се поразкърши малко, заведения, танци, излети, все да си заета, пък току виж си станала и интересна. Ако сега не е луд по теб, кога?
Ами все гледам да съм с него, но да, права сте. Май трябва да взема повече да излизам....

# 4
  • Мнения: X
Напълно нормално е връзката ви да се промени много - та вие (по-скоро ти) сте били деца, когато тази връзка е започнала. Понякога, обаче, пътищата се разделят. И това е ок. Ще срещнеш други хора, ще обичаш, ще мразиш, ще желаеш... и тн. Да не ти преразказвам 99% от романтичните комедии.

Иначе, дали много го обичаш или малко, няма как да знаеш, защото както споменах сте били все още деца, та нямаш голяма база за сравнение. Живейте го тоя живот, млади хора. Не се заробвайте покрай печката на 18годишна възраст.

# 5
  • Мнения: 746
Според мен не общувате достатъчно. Казваш, че го обичаш, но когато той ти споделя някакви негови неща-на теб не ти е интересно да го слушаш и един вид се преструваш, че го изслушваш и си заинтересована. От друга страна той пък въобще не се интересува за твоите интереси, хобита, цели. Най-вероятно те е възприел за даденост и изобщо не се замисля какво чувстваш или искаш ти. По-добре започни да разнообразяваш ежедневието си, излизайки с твои приятели, обръщай си внимание и се обгрижвай. Не знам доколко си всеотдайна към приятеля си.Понякога,когато си много всеотдаен и даващ има вариант другата половинка дотолкова да свикне с това, че да спре да го цени и да те възприеме за скучна даденост.Ако толкова те тормозят нещата между вас направо говори с него и му кажи как се чувстваш. Не се притеснявай толкова, млада си, нямате деца, които да ви обвържат по-сериозно, така че винаги може да попаднеш на по-подходящ човек.

# 6
  • Мнения: 3 159
Не чакай покана да споделяш твои си неща, направо почваш разговор в даден момент и си казваш каквото ти е на душа. Имай си свой живот, приятелки, хоби, не се мъкни навсякъде с него.

# 7
  • Мнения: 4 420
Каква любов на 22, като ти още не си се наживяла. Ни разбирам защо е нужно да живеете заедно и да се правите на семейство толкова млади. Живота е пред вас и има време за битовизми. Сега вземете и го изживейте на макс, че като дойдат децата да не се чудите на кого да ги оставяте, за да излезете.
Не отричам, че има млади семейства, които живеят в разбирателство, ама не при всички се получава. На някои просто им е рано, явно сте от тях.

# 8
  • Мнения: 4 172
От личен опит - и да му говориш как се чувстваш и да се обясняваш, кел файда. Най-много да му станеш още по-досадна. Това важи и за двата пола. На никого не са интересни жертвоготовни лепки, извини ме за грубият език.
Откачи се от него, никой не казва да не го обичаш, но заобичай и себе си. Така си се центрирала в него, че той те е усетил сигурна и вързана в кърпа, а това е скучно, никакво предизвикателство.
Обърни внимание на стари приятелства, излизай И без него, не се вторачвай толкова в отношенията ви.
В крайна сметка дори да не си върнеш интересa му - ще привлечеш нов.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 06:37 от Tess d`Urberville

# 9
  • Мнения: 10 915
Ами все гледам да съм с него, но да, права сте.

Ей, тук ти е грешката! Явно така си се залепила за него, че му е писнало на душичката. Нито ти си виновна, нито той. Понякога на хората интересите и пътищата се разделят.
Друго, което ми направи впечатление, че е не ти пука какво той ти споделя. Сигурно го усеща. Вижда блуждаещия ти поглед и престорената усмивка. Сигурно си казва, че няма смисъл да те пита, щом на теб не ти интересно какво ти споделя. Или просто наистина не му дреме как ти е минал деня.
И тази твоя ревност. Още повече си му опротивяла 100%.

# 10
  • Мнения: 9 827
Знам, че хората са различни, но на 22 ме занимаваше всичко друго, освен да си играя на семейство. Учене, пътувания, купони с приятели, понякога по 2-3 дни... да не продължавам, че ще стане твърде детайлно.
Рано сте се взели, дано поне ползвате предпазни средства ✌

# 11
  • Мнения: 74
Знам, че хората са различни, но на 22 ме занимаваше всичко друго, освен да си играя на семейство. Учене, пътувания, купони с приятели, понякога по 2-3 дни... да не продължавам, че ще стане твърде детайлно.
Рано сте се взели, дано поне ползвате предпазни средства ✌
Не ползваме, но той ме пази.

# 12
  • Мнения: 9 827
Не бих разчитала на това, освен ако сте решили, че сте готови емоционално и финансово за деца.

# 13
  • Мнения: 4 970
Здравейте!
Имам връзка от почти 4 години, с приятеля ми живеем заедно. Аз съм на 22,той и на 26. С времето връзката ни много се промени. Винаги в началото е много интересно и вълнуващо с новият партньор, но с течение на времето... Не знам, нещата се променят.
Моя проблем е, че не чувствам достатъчно внимание от негова страна. Твърди, че ме обича и съм сигурна в това, но ми писна всяка вечер да си цъка на телефона, да говори по телефона с часове и да отделя огромно внимание на неговите си неща. Постоянно говори за себе си, за работата си.... Аз го изслушвам, въпреки че в повечето случаи не ми е интересно. Но когато приключи с темите интересни за него, си взема телефона и грам не му пука за моите неща. За моите цели... И тн. Не ме пита мен не е заинтересован.
Отделно аз съм много ревнива. Забелязала към го да се заглежда по разни жени, това много ме дразни. Кълбо от нерви съм. Искам да се чувствам обичана и желана като преди, толкова съм млада....
Моля ви дайте ми съвет. Ако съвета ви е раздяла, искам да подчертая, че много го обичам и не знам дали съм готова в момента да предприема подобна стъпка. Но не знам дали има как изобщо да се променят нещата..

Отговарям на този пост.
Четейки те,бавно и сигурно си започнала да губиш самоличността си.Цялото внимание към него,даже и за неща,които не те вълнуват.Ревност.
Защо?
Да живееш с някой ,не значи да си му изцяло посветен,нито той на теб.
Върни си самоличността.Приятели,намери си хоби..Абе твоя център.
Иначе ставаш досадна.
Ревноста е гадно чувство..Не можеш да задържиш никой ако не те иска,а ако той те лъже,истината изниква.
Та радвай се на хубавите моменти и не търси и мисли лошото.Вярвай повече в себе си.

# 14
  • Мнения: 2 360
Не ползваме, но той ме пази.

  Това са бебешки работи. Взимай си акъла и си го ползвай по предназначение.

  P.P. На мен акълът ми дойде към 40, надявам се вашето поколение да е подобрена версия. Не за пазенето, по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт