Хистеректомия при малка миома, хиперплазия и полип

  • 1 325
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Някои опериран заради хиперплазия, малка миома и полип. Моля да споделите тъй като една година живея в съмнения че благодарение на лекари които ме посъветваха че на моята възраст  50г при тези проблеми е най добре да се оперирам и да ми махнат матката вместо да пия хормонални, спирала и т.н. Имах три кюретажа зарди обилни кръвотечения. Проблемите по скоро са били хормонални, а не от миомата защото тя беше 2.5 см. Сега си мисля че е можело да се лекувам по някакъв начин и да си спестя цялото това преживяване. Тогава се доверих но сега вече не вярвам на лекарите и не знам какво да мисля. Питах всички при които съм ходила защо ми препоръчаха операция единият каза превенция срещу рак, другия че кръвоизливите нямало да спрат дори и със спирала и лечение, т.е. явно всичко е индивидуално. Правилно ли постъпих, тези съмнения не ми дават да живея както преди.

# 1
  • Мнения: 8 806
аз живея в чужбина, тук на хората не им махат матките, така като топъл хляб. Потърсете още 5-6 лекарски мнения.

# 2
  • Мнения: 64
Правиха ли ти биопсия? Потърси идруги мнения, според мен по добре се оперирай, защото аз от точно такъв полип и малка миома след операция се оказа карцином на матката но преди операция не се виждаше карцином. Преди операцията всички изследвания по казваха, миома и полип, но направих един кръвоизлив и ме оперираха и се оказа карцином даже и за лекарите беше изненада а съм на 42 год. Потърси добри гинеколози с които да се консултираш незнам от кой град си да ти препоръчам?

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
На тази възраст наистина е най-добре да се махне всичко, защото рискът е голям. Така или иначе тези органи спират да функционират и често създават проблеми. Говоря като препратила..3 пъти лежах в онкогинекология. Майка ми на 54 г и изчистиха всичко заради множество кисти и миома. Болестта се разви за година,тя си ходеше на преглед всяка година. Почне ли се веднъж с проблемите край нямат. За съжаление говоря от горчив опит.

# 4
  • Мнения: 64
Вие за каква диагноза бяхте в онкогинекологията?

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Веднъж за хистероскопия поради полип. Два пъти за операции на кисти на яйчниците. Сега съм с миома и аденомиоза.

# 6
  • Мнения: 5
Аз съм оперирана, но със съмнения че е можело да се лекувам. Но като се спомене нашата възраст около 50 г гледат да действат радикално, макар че нямах нищо злокачествено. опитах билки единствено но нищо не помогнаха, проблема беше по скоро хормонален, казаха че и лигавицата на матката ми прави проблеми. Миомата
 беше съвсем малка. не знам какво да мисля ходих при четирима лекари тримата бяха за операция и след като получих още един кръвоизлив след последното абразио сама се съгласих. И тогава бях в голям стрес исках да приключи всичко, но и сега не съм по добре особено психически, като ме тормозят тези съмнения. Тук има доста минали по този път какво мислите. Направих доста консултации след операцията половината са на мнение че правилно съм постъпила, половината че е можело да опитам някакви варианти. изумена съм че винаги има две мнения, нищо категорично, явно всеки трябва да избира съдбата си и всичко е индивидуално. Явно всеки лекар практикува различно. При мен тези неща три пъти се се възобновиха и то през 6-7 месеца. Прескачане на цикъл, след това кръвоизлив, кюретаж, 6 месеца всичко нормално и след това отново, омагьосан кръг. Казаха че може да продължи години а хормоналните лечения не били за предпочитане на тази възраст...

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Правилно сте постъпили, опитът ми показва, че с билки и чакане не минава, проблемите се задълбочават.Когато сте в предменопауза, менопауза, не планирате раждане решението е радикално. Няколко колежки ми го казаха, да махам всичко, но аз съм едва на 40 години и ме е страх още. Обаче ако миомата ми създава проблеми, както и ако матката ми се учеличава, това е решението за съжаление.

# 8
  • Мнения: 5
Много жени са се оправили с хапчета спирала и други методи но това явно се прави в самото начало.  По принцип като се спре лечението отново се възобновяват проблемите. Спира чак в критическа но и тогава не е ясно. Тогава всяко кървене пък е индикация за нещо злокачествено и пак под стрес. Омагьосан кръг.

# 9
  • Мнения: 575
Някои опериран заради хиперплазия, малка миома и полип. Моля да споделите тъй като една година живея в съмнения че благодарение на лекари които ме посъветваха че на моята възраст  50г при тези проблеми е най добре да се оперирам и да ми махнат матката вместо да пия хормонални, спирала и т.н. Имах три кюретажа зарди обилни кръвотечения. Проблемите по скоро са били хормонални, а не от миомата защото тя беше 2.5 см. Сега си мисля че е можело да се лекувам по някакъв начин и да си спестя цялото това преживяване. Тогава се доверих но сега вече не вярвам на лекарите и не знам какво да мисля. Питах всички при които съм ходила защо ми препоръчаха операция единият каза превенция срещу рак, другия че кръвоизливите нямало да спрат дори и със спирала и лечение, т.е. явно всичко е индивидуално. Правилно ли постъпих, тези съмнения не ми дават да живея както преди.
Здравей, Рейчъл
Който каквото и да ти каже , съмнението ти ще е винаги , докато не осъзнаеш, че се е случило това, което е трябвало да се случи..
Моя случай е сходен с твоя - на 50 г съм  ,преди 4 г ми отстраниха на 3 пъти полипи , от миналата година имам един бързоразвиващ се пролапс на тазовото дъно, който ме накара да тръгна по доктори, докато накрая стигнах до едно ярко светило с българската аг хирургия ..и той каза " за операция е !..с една операция , с една упойка ще махнем матката/ имала миома , която тежи/ ,ще сложим пластика на влагалището и ще махнем хемороида " ....
4 пъти сменяхме датата на операцията , като редувах с отказ от операция и така 7 месеца...ако се съглася на операция , моментално се включваше ума ми с " дали не предавам душата си"....ако Разчитам само на холистичните методи си казвах " дали не губя време така"...а всички около мен ми казваха " не прави операция"...бях в тотален шах- шаха на живота си ....и в крайна сметка реших и отидох....
Оказа се , че хирургът ,от цялата ни договорка , е отстранил само матката,защото не се налагало да прави пластика...
А сега пролапса ми се засили, както и отпускането на  коремната стена ,които водят други проблеми след себе си
/ На 1 октомври ще ходя на контролен преглед ,след операцията , да видим какво ще решим/
Идеята ми беше , че никой не може да ни даде съвет от вън ,какво да правим с нашите тела..само душичките ни знаят най- добре..
И в тази връзка - сегашните месеци са изключително кармични ..и понеже вибрациите се повишават , сега е прекрасен период за най- естествено отстраняване на всичко старо и ненужно / знаем , че матката е най- магнитния орган на жената, който е поел всякакви клетви и други негативи на рода ...и с отстраняването на този орган , реално тялото се освобождава и от въздействието от тези мръсотии..така , че тва е един прекрасен начин на лечение на цялата енергия на тялото , че и на рода  и вероятно тук е разковничето ,което  не се осъзнава от никой  , а ние сме направили този избор ,съвсем несъзнателно ..
Лично аз сякаш преодолях кризата / но не спирам да правя моите си енергийни  неща и неудовлетворението от колебанието ми  почти се стопи...

..и така с твоите, моите ,вероятно и на всички нас тук колебания и тревоги 🌸

# 10
  • Мнения: 158
Здравей, Рейчъл
аз имах хиперплазия, и миналата година (2019г.), когато бях точно на 50г., след много мислене, се реших на операция. Отстраниха ми матката с шийката и тръбите. Тогава много се притеснявах, че ей сега изведнъж ще остарея, надебелея и сдухам като бабичка, но всъщност сега (вече година по-късно) не се чувствам така (още не съм бабичка)
Даже съм доволна, защото преди често правех цистит, сега като я няма матката да притиска п мехур е по-добре. И честно казано не съжалявам!!!
Иначе какво,  трепериш всеки месец дали няма да е поредния кръвоизлив и ... кога ли ще започнат да се формират карценомни клетки..... Не благодаря, нека да живеем спокойно Simple Smile!
Така, че моето мнение е : Смело напред , щом се е случило, значи така е трябвало!!! Виж и хубавата стрна : можем да ходим по-всяко време на плаж Simple Smile
Бъдете здрави, успех и късмет на всички!

Общи условия

Активация на акаунт