Пукане в ухото

  • 6 042
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте! На някой случвало ли се е да му пука все едно нещо в ухото. Преди около седмица се появи това припукване, не ме боли , чувам си, но пука... спира, после пак пук-пук.. побъркващо е. Трима “специалисти “ ходих и питах- първи - ще ми се спука тъпанчето и изтече кръвта, втори- имам коронавирус ( 🤣🤣) и трети- нищо ти няма. Случвало ли ви се е и ако да- как го спряхте? Благодаря, ако някой се отзове. Хубав ден! 🌸

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Ами аз съм така вече повече от 7 години,че и шум в ушите имам, освен пукане.Не е постоянно,но през повечето време.Свикнах му вече.В началото ходих по лекари-единият ме изкара с инсулт (бях на 29!),другият искаше ЯМР по каса да ми прави-да я източвал(точно това ми каза със съвсем сериозен тон)и накрая също чух,че нищо ми няма.Спрях да търся причина,щом нищо не ме боли,щом всички изследвания ,които си правя са ок,за мен няма място за притеснение.Понеже съм с ниско кръвно понякога ми се получава тъй ако още падне -80/50 или пък случайно стане 110/70,което за мен е високо...Това пукане се случва и при смяна на налягането и надморската височина, примерно при изкачване в планината,полет със самолет,при мен и когато ММ кара колата с повече от 120км/ч.

# 2
  • Мнения: 448
При мен също се появява от време на време. Продължава няколко минути и спира. Не знам на какво се дължи, но нямам други оплаквания и не съм ходила на лекар. От доста години ми е така.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 880
Да, от алергичен ринит. Докато ми установят от какво обаче - полудях! Евстахиевата тръба дава това. Аз съм алергична към домашен прах и мухъл, трудно да се отървеш:) със спрей и ксизал ми мина.

# 4
  • Мнения: 1 786
Да, от алергичен ринит. Докато ми установят от какво обаче - полудях! Евстахиевата тръба дава това. Аз съм алергична към домашен прах и мухъл, трудно да се отървеш:) със спрей и ксизал ми мина.
Aurora, благодаря за идеята! Ще пробвам! И аз съм алергична към домашен прах и на мен ми пука ухото от известно време, около година вече като се замисля, може би и повече. На 4-5  УНГ ходих - нищо ми нямало на ушите. Единият след като ме изслуша, пита "И откога имате шум в ушите?" и аз пак "Нямам шум, пука ми" Joy И аз си самопоставих диагноза, че е от евстахиевата тръба, и даже питах един от лекарите, но изобщо не ме отрази...
Иначе освен че ми пука и ме наболява, някак отвътре и пак от време на време, все едно има някакво напрежениe:(

# 5
  • Цюрих
  • Мнения: 409
И на мен така.Случва се при разлики в кръвното налягане.Може би ти пада в този момент.Мери си го известно време,за да видиш как ти се движи.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 880
Сигурна съм, че е алергия това. 10 лекари смених! Само др. Маркова (има кабинет в Хаджи Димитър и работи с касата) ми установи какво ми е! С изписаното лечение набързо се оправих.
И сега ми става понякога и си взимам за 1-2 месеца спрей и антихистамин и съм ок.

Общи условия

Активация на акаунт