Йоркширски териер - тема 12

  • 43 837
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 082
И от високо скача нищо му няма, даже ме е страх да не му стане нещо с времето на крачетата от натъртване, ние и килими нямаме и той директно се приземява на паркета пък си е тежичък.😁
И мен от това ме е страх и затова сложих стълби. Иначе може да се качва и слиза и без тях, но бързо се научи.
Не е задължително да му стане нещо, но аз съм предпазлива, защото чета по фб групите често за такива проблеми.
Тежък е относително, зависи от ръст, структура.
На мен докторът ми каза, че не трябва да е дебел и аз слушам и изпълнявам🙂

# 706
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
И от високо скача нищо му няма, даже ме е страх да не му стане нещо с времето на крачетата от натъртване, ние и килими нямаме и той директно се приземява на паркета пък си е тежичък.😁
И мен от това ме е страх и затова сложих стълби. Иначе може да се качва и слиза и без тях, но бързо се научи.
Не е задължително да му стане нещо, но аз съм предпазлива, защото чета по фб групите често за такива проблеми.
Тежък е относително, зависи от ръст, структура.
На мен докторът ми каза, че не трябва да е дебел и аз слушам и изпълнявам🙂

И нашия е тежичък, вет казва че си е добре, той просто структурата му е такава, има по-ширк гръден кош, даже като го погледнеш от горе има една тънка талийка пък гръдния кош му е доста развит.😅
Но ще слагам другата зима килими няма как, като го чувам как се приземява и скача постоянно и лошо ми става. В едната стая само имаме килим, и той го обожава, само там седи и си играе на него, и като скочи от дивана не се чува "туп"😅

# 707
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
Като ходите по хотели с вашите йорките и когато излизате от стаята за плаж, закуска или нещо друго как ги оставяте в стаята? затваряте ли ги в клетка? През това време минават да почистят, по правилник вратата се оставя отворена и ако йоркито не е затворено в клетка може да избяга. Какво правите в тези случаи? Моето не е свикнало да стои в клетка.
С нашето кученце ходим навсякъде и то още от малка. Когато беше бебе, не сме я оставяли сама в стая. В клетка никога не е стояла. Носехме я с нас. Роти в чанта я слагах. Но после, когато порасна и трябва ше да посетим спа центъра или ресторант, се обаждай на рецепция и казвах да не влизат в стаята, че кучето ще е там. Най-много ме бе страх да не влезе някоя камериерка и кученцето ми да избяга навън. Задължително се обаждай те на рецепция и съгласувайте почистването.
Стая по принцип се почиства, когато гостите ги няма вътре. Когато сме цяла седмица на почивка няма как в жегите да я вземаме на плаж. Sad И нашата не сме я привикнали да стои в клетка. Много е щура и игрива.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте. Някой храни ли с такава храна и как понася на стомахчето! До сега сме с Ownat, уникална е, яде я и и харесва. Но цяла зима спане и лежане и е качила и сега трябва храна с п-нисък % мазнини. Отделно напипвам някакво топче малко отстрани на гръбнака, към ребрата. Малко е. Бихме ваксини скоро, но не помня дали там беше и ми идва доста отстрани това. Какво може да е според вас?

# 709
  • Мнения: 18 057
Какво значи уникална е... Да не би някой да е опитвал? Нашата с такъв апепит си яде простата РК, ма не знам дали е уникална, не повръща, няма стомашни проблеми, са секунда я омита. Яна, колко е вашето, че казвате едричко 🤔

# 710
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
Какво значи уникална е... Да не би някой да е опитвал? Нашата с такъв апепит си яде простата РК, ма не знам дали е уникална, не повръща, няма стомашни проблеми, са секунда я омита. Яна, колко е вашето, че казвате едричко 🤔

4 кг. И нашия с гоям апетит я яде "простата" рк.. повечето хорадаже простата рк не купуват на кучетата си. 😅😅 Не знам какво е това прехласване по храни от 30лв за кг, и това вманиачаване кучетата им да са малки и слаби, никога не съм го разбирала.. и това ядене по грамаж и тези малки грамажи.. после кучето боледувало, как няма да боледува като не го хранят, не визирам никой тук, не съм го забелязала по фб групите. Не казвам да се тъпче кучето и всички да са по 4 кила като мойто ама, чак толкова вманиачаване да не би да качи някой друг грам..

# 711
  • Мнения: 2 082
Качването на грамове и килограми е вредно за ставите. И по принцип е по-добре слабо куче (не прекалено), отколкото дебело, пак от здравословна гледна точка. Това ще потвърди и всеки доктор.
Аз бих искала моето куче да беше пораснало по-голямо и съответно повече кг, но не зависи от мен. Съвсем не ме интересуват сандарти и породи. Уличните мунчовци са ми най-любими🥰

# 712
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 217
Ето го нашият хубавец - или е в скута ни, или се припича на слънце:


# 713
  • София
  • Мнения: 39 125
Да, аз по принцип храня моята с Brit. Взимам белите пакети и консерви, но понякога взимам и от сините. Добра е.

# 714
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
И нашия е почти 4кг., но пък е висок и дълъг и му стърчат кокалите, та не трябва да се гледат само килограмите. Ние не сме имали някакви проблеми с храната - повръщане или диария, освен да не яде и да повръща от глад. Понеже и аз четох, че не е добре да е високопротинова, а и хората, от които го взехме така ни казаха, гледам да е около 30% и да е без зърно, че нали и това било по-добре.

# 715
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 232
amaru2, моето куче въобще не я харесва Брит-а, нито бялата, нито синята. Повече от РК за йоркита. Но това не е показател, вашето може и да си я хареса, те като хората - всяко си има вкус (и характер).

Относно отсядането в хотел - ние постоянно сме по пътищата с нашето чудо, винаги предупреждаваме на рецепцията, ако го оставяме в стаята. И се договаряме, ако искаме почистване, да не е там животинчето.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Благодаря ви за помощта! Иронията е излишна момичета, мислих, че сме тук да си помагаме. Явно не! От цял пост се хванахте за 2 думи. И нашата на 6 м ядеше (силно казано, не и допадна) РК, но като стана на годинка я сменихме. За 5 м е качила 500 гр, кастрирана е и при препоръка на докатора трябва да внинавам. Изглежда добре, но е леко загладена вече. Усеща се доста подкожна мазнина по гърба. Вет каза да не минава 5 кг, защото влиза в графа затлъстяване. В момента е 4,5. Никога не съм я органичавала, напротив яде трудно. Нито ми пука за стандартите и размерите!
Още веднъж благодаря на всички!

Последна редакция: нд, 08 май 2022, 16:42 от amaru2

# 717
  • Мнения: 2 695
и аз гледам да й е нисък протеина. взимам contour и balance на есеншъл и смесвам 1:2. оглеждам и други варианти, но така и не намирам все още, напр една фермерска в д-р стефанов, но казват, че есеншъл е най-доброто. не съм убедена.

# 718
  • Мнения: 18 057
Кое е по- вредното- протеина или зърното? Обърквам се като чета, всеки си хвали нещо определено, а то като няма някакъв проблем...как се преценява реално?

# 719
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 194
Кое е по- вредното- протеина или зърното? Обърквам се като чета, всеки си хвали нещо определено, а то като няма някакъв проблем...как се преценява реално?

Ами то си е объркващо. До всички, които пишат, че кученцата им хапват добре - Радвайте се! Моята е ужасна претенция и ми скъсва нервите. По цял ден се чудя дали е яла. Ако не яде и започва да й пада захарта и трепери. 2,5 кг е, не е мини, но изглежда видимо слаба, особено сега като я подстригахме с лятна прическа. Като пусне зимата вълната и си е ок. Simple Smile Уикенда дори варих телешко месце и тиквичка за да я подсиля малко. И аз за Брит съм чувала добри отзиви и също мисля да пробвам белите чувалчета с агнешко за мини кученце.
А относно почистването на хотелски стая, исках да уточня, че е добре да се разберете кога ще изведете кученцето и да минат тогава да почистят. А не когато то е в стаята.

Общи условия

Активация на акаунт