ФЕВРУАРСКИЯТ ни бебчo сладък, за деня на влюбените ще да е подарък!

  • 12 239
  • 320
  •   1
Отговори
# 315
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
bzeptic, аз още преди една седмица плахо изразих същото мнение (което между другото прозира и от думите на wish). Най-вече, трябва да вярваме, че дечицата ни ще бъдат здрави, а след това хубавичко да си помислим как бихме реагирали, ако, не дай Боже  newsm17, чрез ултразвуково или друго изследване се установи, че на бебчето му има нещо. Аз не желая да мисля в такава перспектива, но смятам, че би било стрес и ужас, който може да се предотврати само с вяра и любов!  Heart Eyes

А, напълно съм съгласна, че сеирджийството е много повече, отколкото необходимостта, при допълнителните 2,3,4 (а вече може да има и 5,6...) D изследвания. Тук те излизат около 80 лв. средно (разбрах, че в новеничката клиника на Мазнейкова достига 200 лв.), но и това не е малко, особено за онези, които и без друго са на платена ЖК. Всичко се прави заради атракцията за 30-40 мин. да проследиш движенията на бебо като в късометражен анимационен филм, да ти кажат това е това, а това е онова, бебето ще е момче или момиче, а после да си тръгнеш със записа и да прекарваш дните до следващия преглед в съзерцание. На тези прегледи може и тати да пуснат да погледа, а той често въобще не разбира какво вижда, но това е друга тема... spoko

Аз самата много исках да отида на такова изследване, ееех, ако можех да си виждам бебчо всеки ден, но като прехвърлих едно друго на везните, здравият разум натежа. newsm10

А, между другото, да сте чули на някого при тези прегледи да са му установили нередност? Аз лично не съм! И слава Богу, разбира се!!  smile3501

И накрая, живи и здрави беборляци, със и без прегледите, след февруари ще обменяме друг опит newsm30

# 316
И аз съм записана за ЖК в Шейново, но никой там не ми е споменал че трябва да отида на фетална морфология, незнам там правят ли я задължително или не? И много ли е важно да се отиде и кога най-късно? Аз вече започвам 21 седмица и незнам дали не съм изпуснала момента.

# 317
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
roverandom, нали това си обясняваме нон-стоп, че феталната морфология не е нищо друго, освен едно по-обстойно ултразвуково измерване. По принцип такива се провеждат от лекаря/лекарите в ЖК, които следят развитието на бременността ти. По принцип, ако те открият нещо съмнително или нередно, ще те насочат към специалист. Т.е. ти непременно ще знаеш дали са ти необходими допълнителни или специфични изследвания. Моето мнение е, че платената фетална морфология е по желание, било за успокоение на майката, било за една малка сензацийка -- запис и наблюдение на бебо, скрит в маминото коремче.

# 318
  • Мнения: 341
Сега вече не разбирам къде пишем тук или там, много смешна бърканица.
За изследванията ми казаха, че са безплатни ако лекарката види причина за тях или те пращат ако си над 35 години. Още нещо открих на тукашните форуми. В един отдалечен град тук, където в същност е най-доброто родилно за страната имат възможност за раждане в басейн. Забележете сега, абсолютно безплатно е, касата го покрива. Една позната е родила така, когато се съвземе и разкаже на сестрата на мъжа ми, ще ви предам впечатленията.
В другата тема някой беше писал за кръвното, моето сега е 80/60 и едва се мърдам, чакам милотот да донесе живата вода (кока-кола), опитайте на мен ми помага. Според лекарката на сестра ми на ден са разрешени две чаши кола и едно кафе.

# 319
  • Мнения: 1 117
Голяма бъркотия стана с нашите теми. Тъй като съм една от мамите " нарушителки" , че и първа се разписах в новата тема, без да догледам, че старата не е заключена. Поразмърдах си малко сивите клетки и нищо, че никак не ме бива в поезията ще предложа и аз име за темичка:

Февруарски сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее.

# 320
  • Мнения: 1 701
За последен път отварям нова тема преди да са заключили старата. Всеки път моля да не се местим в новата преди тази да бъде заключена ама все се намира кой да е неразбрал! Simple Smile
Заглавията ги записвам! Simple Smile
Аз все пак живот и здраве утре съм във Варна, но не смятам да се шашкам толкова. Отивам най-вече на разходка и за сеир. Подведох се, реших да го направя, запазих час ... еми ще отидем. Хем разходка малко ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт