Клиники в Истанбул - тема 10

  • 42 015
  • 741
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 143
Доколкото знам амх, инхибин и спермограми в Токуда се изпращат и работят в ачибадем в Истанбул. Поне лятото беше така.
AMH, inhibin B се изпращат в Турция. Спермограмите се гледат на място веднага скед отделяне от ембриолозите на Токуда. На всеки резултат си пише името на ембриолога.
Няма как да се праща спермограма Wink

# 706
  • Мнения: 169
благодаря крис! казаха ми да пусна контрола чак след 8 седмици, още не са минали и три, но ще си пусна една междинна. За първи път взимам такова лекарство и не знам колко бързо реагира организма ми. Много благодаря!


redberry, правиш ли контрола?
Ако е паднало TSH рязко ( при мен се удължава цикъла и имам топли вълни като падне под 0,5 TSH). При мен доза 25 еутирокс ми беше много висока и дълги години до преди да почна да правя стимулации приемах 12.5 еутирокс. До скоро  ( последната година взимах 5 дни 12,5 и събота  и неделя по 25 еутирокс) , но започнах да го поддържам над 2.00.  Сега взимам два дни 12,5   е един 25 еутирокс. За съжаление още не съм ходила да се тествам дали няма пак да ми е силна  дозата. Страх ме е да ходя до лаборатория... дано не ми изиграе TSH-то лоша шега.

Аз също имам въпрос.
Прекъснаха ми тази стимулация не растяха фоликулите ( по принцип един-два правя само).
Отначало стимулацията започна с Gonal  и  Мерионал до 8-ми ден включително от МЦ. На док не му харесаха как растат и продължихме   от 8-ми до 12  с  Гонал и  Фемара  на мястото на Мерионала.
На 12 -ят ден опитът приключи. 
Изписаха ми Cyclo -proginova веднага от същият ден да започна. 21 хапчета са .
Не можах да разпитам лекаря, защо ми ги изписва. Разбрах, че е за регулиране на хормоните и че като  ги спра ще ми дойде.
Някой пил ли ги е и каква им е ролята на Cyclo -proginova?

# 707
  • Мнения: 2 447
redberry, за контрола е много и то за първи път 8 седмици чакане. Въпреки, че и аз минах от там Wink
Започнах  с 25  и с е срина  0,02 с една дума нямах ТСХ .
Скрит текст:
( аз имах ТСХ 2.20-2.40  и ми го предписаха заради анти тела над нормата. Не много,  но достатъчно да ме диагностицират с Хашимото)
Пусни контрола и ако не дай с Боже е паднало много не спирай еутирокса, а го намали на 12,5 еутирокс и след 3-4 седмици нова контрола. Ако го спреш изведнъж скача доста.
Напомням, че се пие на гладно и се чака минимум 30 мин ( в групата  https://www.bg-mamma.com/?topic=1275640.msg41853514#msg41853514 за Хашимото  дори 1 час  е препоръката ) и тогава се приема кафе и храна. Също се внимава  какви лекарства се пият някои си искат отстояния от еутирокс. ( Витамин Д минимум 8 часа).
Тези неща ендокринолозите забравят да ни ги казват  и ги разбираме по трудният начин....

# 708
  • Мнения: 50
Благодаря, значи ще питам директно клиниките и ще решим. Доста ми е притеснено, може да пиша по-нататък пак, за морална подкрепа Simple Smile

# 709
  • Мнения: 215
момичета, имам въпрос. Преди две седмици и половина започнах да взимам еутирокс 25мг за сваляне на TSH. Направих го по препоръка на доц. Русев, макар и нивата да не са много високи (2,80). Говорих и с лекуващия ме гинеколог и той също ми препоръча да го започна, за да свалим до под 2 преди трансфер. Имала ли е някоя от вас смущенуя при цикъла по време на прием? Моят е изключително редовен, имам и пмс от около седмица, но има забавяне от 3 дена вече. Благодаря предварително!
Бъди спокойна, аз имах 4 дни закъснение преди трансфера ми при положение, че съм със редовен цикъл. Моят трансфер се извърши на TSH - 2,4.
Пожелавам ти УСПЕХ!

# 710
  • Мнения: 6
За резултат на ТСХ, се приема изследване направено 45 дни след прием на еутирокс

# 711
  • Мнения: 10
Здравейте, някой знае ли дали има разлика при правенето на Микро Тесе в Бахчеджи и Мемориал? Дали търсят цели спермазоиди или само кръгли клетки?Какви резултатити имахте вие?

# 712
  • Мнения: 594
Здравейте, някой знае ли дали има разлика при правенето на Микро Тесе в Бахчеджи и Мемориал? Дали търсят цели спермазоиди или само кръгли клетки?Какви резултатити имахте вие?
В Мемориал търсят сперматозоиди. Вие правите стимулация, като по време на тесето е вашата пункция( естествено, ако се намерят сперматозоиди) Ако ли не, не се прави пункция и по ваше решение може да се вземе биопсия, за да се разбере дали изобщо има клетки, от които се образуват сперматозоидите.
Надявам се ,че ме разбрахте.

# 713
  • Мнения: 613
redberry, правиш ли контрола?
Ако е паднало TSH рязко ( при мен се удължава цикъла и имам топли вълни като падне под 0,5 TSH). При мен доза 25 еутирокс ми беше много висока и дълги години до преди да почна да правя стимулации приемах 12.5 еутирокс. До скоро  ( последната година взимах 5 дни 12,5 и събота  и неделя по 25 еутирокс) , но започнах да го поддържам над 2.00.  Сега взимам два дни 12,5   е един 25 еутирокс. За съжаление още не съм ходила да се тествам дали няма пак да ми е силна  дозата. Страх ме е да ходя до лаборатория... дано не ми изиграе TSH-то лоша шега.

Аз също имам въпрос.
Прекъснаха ми тази стимулация не растяха фоликулите ( по принцип един-два правя само).
Отначало стимулацията започна с Gonal  и  Мерионал до 8-ми ден включително от МЦ. На док не му харесаха как растат и продължихме   от 8-ми до 12  с  Гонал и  Фемара  на мястото на Мерионала.
На 12 -ят ден опитът приключи. 
Изписаха ми Cyclo -proginova веднага от същият ден да започна. 21 хапчета са .
Не можах да разпитам лекаря, защо ми ги изписва. Разбрах, че е за регулиране на хормоните и че като  ги спра ще ми дойде.
Някой пил ли ги е и каква им е ролята на Cyclo -proginova?



Здравейте, аз съм пила Cyclo proginova многократно. Изписват ми го като хормонална терапия с цел сваляне нивото на FSH. До 2-3 дни след приема на последната таблетка започва МЦ.

# 714
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета! Някой знае ли къде в България мога да намеря Клексан 60 мг.? Спешно е!

# 715
  • Мнения: 297
Ако сте бременна - пишете във фейсбук групата "Тромбофилия и бременност" Администраторите съдействат.

# 716
  • Мнения: X
има списък с аптеки в  ИАЛ в които има клексан

# 717
  • Мнения: 26
Здравейте момичета, днес ми е 7 ден след трансфера, направих си тест и беше с една черта. Исках да попитам дали вече да спирам да се надявам за нашия коледен подарък? П.С в аптеката ми дадоха някакъв тест, забравих му името, но не беше шуърчек.

# 718
  • Мнения: 240
Много е рано за такъв тест според мен. Той ще покаже нещо на 14ти ден. На 10ти си направете кръвен. Успех
Здравейте момичета, днес ми е 7 ден след трансфера, направих си тест и беше с една черта. Исках да попитам дали вече да спирам да се надявам за нашия коледен подарък? П.С в аптеката ми дадоха някакъв тест, забравих му името, но не беше шуърчек.
[/quot

# 719
  • Мнения: X
и според мен е много рано

Общи условия

Активация на акаунт