По-лесно ли е да си мама в чужбина, отколкото в Бг?

  • 2 735
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
НикиФин, чакай да порасне малко човечето и ще видиш колко повече възможности имаш. Дето има една дума то е още бебе. Ей ги на моите вече и претенции проявяват как ще си прекарат уикенда hahaha
Абсолютно! С щерката нямам никакви проблеми и тя няма кой знае какви претенции, но баткото  Crazy
Вчера едно приятелче, на сина ми остана в къщи след училище и спа у нас, да знаете какъв рай е сега само с малката  Whistling

# 46
  • Мнения: 1 910
По-лесно е.
Вярно, че няма на кого и за минута да го оставиш, но пък и никой не ти се меси. Мисля ще е трудно по отношение на контактите с други деца при нас(не познавам толкова майки).
Останалото са си все плюсове...

# 47
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...да ме простят останалите момичета които като мен живеят в Италия,ама при мен положението е наистина такова.Децата не ги водят никъде,освен от градина в къщи и то не пеш а с колата.Най много да ги изведат примерно до супермаркета,ако трябва да напазаруват и то пак с колата.Някои от родителите които аз познавам,забавляват децата си ,качвайки ги във столчето на колелото и правейки няколко кръгчета в околностите.Евентуално правят с хлапаците някое и друго кръгче на въртележката с кончетата,после се спрат ,вземат някой сладолед на хлапето и го изяждат на пейката в парка.Върха на културните мероприятия е да заведеш хлапето на стадиона да гледа някой мач на любимата ти скуадра(отбор),където отвсякъде крещят разни чичковци обиди и псувни по играчите.Т'ва е,ако има късмет,защото имам и познати,които отглеждат децата си в още по-голяма изолация от света и като им отидеш на гости две-три годишните им деца се крият зад полите на мама и остават там докато не си тръгнеш.Тази година в Торино беше зимната олимпиада,ние с мъжа ми бяхме единственните които отидоха да видят за какво става въпрос,ходихме на концертите вечер,обикаляхме разни галерии и изобщо се забавлявахме.Сами.Защото нито един от нашите приятели не го интересуваше какво става в собствения му град.С децата и женурята се бяха изпокрили по къщите и не си показаха носа.А имаше иначе народ с деца и колички,което страшно ме зарадва.Торино беше приказка...просто никой не държеше да го види
Аз до сега не съм чула някой да заведе сина или дъщеря си да гледа някое театрално представление.Далече съм от мисълта че всички тук живеят по същия начин,има и интелигентни хора,които държат наистина децата им да отраснат с друга ценностна система и да възпитат интерес към културата в малките си,но масата отглежда деца тоцвхно по този начин.Има и разни площадки,но не са на гъсто както в БГ ,и за да стигнеш до такава трябва доста да повървиш.Няма дори едни скапани люлки и пързалка ,където да го полюлэш,особенно в централната част на Торино са неоткриваеми.По кварталите има чат пат.
Аз съм привилигирована в това отношение,защото съвсем близо до нас са яслите и един парк с люлки и катерушки.
Когато излезем с племенниците на мъжа ми навън(аз никога не ги извеждам с кола),правят по 100 метра и вече са капнали от умора.Просто нямат навик да вървят пеш.Маршрута им е дом-градина-къщата на баба им-дом,като за предвижването винаги се ползва кола,въпреки че не е толкова далеко и могат да вървят и пеш,поне понякога.На люлки и пързалки не ги водят ...да не говорим че със сигурност понятието театър е съвсем непознато за тях.
Браво Феямче Heart Eyes,единственото което мога да кажа е че страшно ми допада начина ти на разсъждение.
За гледането на деца,аз съм от майките които мисли че отглеждането на деца е неверояно лесна работа,образованието им също,трябва единственно нестата да им се представят по интересен начин за да се създаде стимул,а има ли стимул,всичко е песен.Градините и яслите са нещо страшно полезно и там децата се научават не само какво е ред,дисциплина респект към по-големите,но и развиват различни умения ,които в домашна среда е невъзможно да усвоят.Аз съм за пускането на децата по ясли и градини,дори мама да не работи.

Влади, мисля 4е стана ясно какво мисля по въпроса. Аз след работа съм веднага по градинките, събота и неделя с първата бяхме постоянно насам натам по паркове и пр. (сега малко съм се размързелувала). Мога да кажа, 4е и двете са абсолЮтни хаймани Twisted Evil Това и зимно време.
За гости да не говорим изобЩо, въпреки 4е втората ми е малко куцуз характер4е и доскоро вярно се криеШе като дойдеШе някой newsm78

Оба4е, за културните мероприятия, ми трябва да ти кажа, 4е и ние не посеЩаваме такива. Първите години ходих няколко пъти на театър и с извинение, ама хи4 не ми харесаха модернисти4ните им постановки... може да не съм имала йксмет, ама факт е 4е се отказах и не съм стъпила пове4е. Лирика не оби4ам и от живопис ниЩо не разбирам. Обиколили сме миланските музеи, подходяЩи за деца и толкова.
Освен това, вярваШ или не, нямам време.
Мразя да бутам коли4ка в навалицата, не ми харесва да ходя насам натам за мой кеф, докато детето се отег4ава в коли4ката... те се забавляват в парка и сред други деца. От друга страна, не оби4ам да я/ги оставям при роднини и пр., заЩото растат толкова бързо... не искам да им изпускам детството...
Така 4е, аз съм от градинските майки с бира и цигара, която си оставя децата да ти4ат и да се цапат... и вси4ки сме доволни..

За възпитанието на лЮбов към у4енето да не говорим... я ми ела малко на гости да превъзпитаШ дъЩеря ми... Аз не смятам, 4е е толкова лесно...но важното е всеки да прави най_доброто, на което е способен...Оттам нататък...хората са разли4ни и не мога да искам от нея да бъде като мен...тя си е тя.

Не знам дали се обясних newsm78

# 48
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
.... А за парите - хубаво е да ги има, но трябва да се намери границата, защото задоволяването на всички капризи в по-далечен план може да доведе до огромни проблеми за всички

А ей това е много важно, и се надявам за в бъдеще тук в този форум да си помагаме за намирането на границата - хем да радваме детето си с подаръци, но и в същото време да не го презадоволяваме.  Peace

# 49
  • Мнения: 2 427
Не знам дали се обясних newsm78
[/quote]
Феямче,принципно да,ама има неща които ако имаше повече свободно време би правила с удоволствие ,предполагам.Това което казвам не се отнася до майките които се задъхват от разкъсване между градина -работа-дом,а за такива като мен които не работят.Много ясно че когато човек работи има много неща които има голямо желание да свърши и които въпреки всичко му се изплъзват.
Иначе аз тук още не съм ходила на театър,но има един театър в центъра на торино Реджо ,който предствя наисина добри предстваления,които си струват.Не съм ходила по простата причина че съпруга ми ще си умре от скука ,докато аз се забавлявам.Искам да успея да хвана някое представление което би му харесало и по този начин би му представило нещата в по приятна форма.Иначе с него си обикаляме по галерии и страшно много му се кефя,ты като има набито око за добрите неща.Някак си му е природно заложено.Последния път ходихме да видим една фото изложба в Гам и беше много приятно.Галерията в Риволи също не е зле,но нямаше половината неща които по принцип присъстват в интернет каталога.
За ученето на дъщеря ти,създай и стимул!!!Това е най важното.Стимулираш ли я и на въже би провървяла след седмица!

# 50
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За ученето на дъщеря ти,създай и стимул!!!Това е най важното.Стимулираш ли я и на въже би провървяла след седмица!


Такъв НЯМА. Пробвах ги вси4ки възможни Cry Не и пука, нея я интересува да играе... толкова...
Отказала съм се... не е задължително вси4ки да са у4ени...тя явно няма да е.

Общи условия

Активация на акаунт