Какво ще ме посъвтвате (27 г.с. и пътуване 260 км)?

  • 2 462
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
уни е права.
аз пътувах, но след 6-я месец бях пушка. точно по това време извървях 10-12 километра в пресечена планинска местност и се чувствах страхотно. но ако имаш съмнения, по-добре си кротувай.

# 16
  • Мнения: 144
Здравей.Това което аз мога да ти кажа като мой личен опит е,че бях на държавен изпит в 21 гестационна седмица и пропътувах за 2 дни 300км.Чувствах се добре през цялото време и след това.В началото на 9 месец имах последен държавен,но тогава ме приеха в болница и не можах да отида.Според мен ако се чувстваш добре и може би след консултация с наблюдаващия лекар няма защо да отлагаш....после става сложно.Успех на изпитите и късмет.

# 17
  • Мнения: 1 030
В 5 месец ходих до Истанбул и Албания, в 8 месец - до Одрин. Без проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 058
Работех на 35км. от София и пътувах с кола почти до края на бремеността. Ако нямаш никакви проблеми, защо да не пътуваш просто се приготви.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Пътувах всеки месец, тъй като се налагаше, на 22.04 ми беше термина, на 8 и 9. 04 последно пътувах. Нямах никакви проблеми, последният път, когато пътувах си беше риск от моя страна, но всичко мина добре.

# 20
  • Мнения: 781
6 дни преди да родя пропътувах 600км. Чуствах се отлично. Ако се чустваш добре, пътувай спокойно. Ако пък  започне раждане- родилни отделения има и в Свищов! Късмет на изпита!  Peace

# 21
  • Мнения: 1 866
Аз пък мисля, че въпросът не е дали се чувстваш добре, а дали ти се ражда в Свищов! Ако нямаш нищо против евентуално да родиш там, отивай на изпита. Иначе е рисковано.

# 22
  • Мнения: 205
Термина ми беше на 09.05.2006г., а аз се занимавах с майстори /по-точно паркетчии/ за детската. на 10.05.2006 обиколихме цяла София /"с майсторите"/ за да търсим магазини за паркет, защото  стаята беше наредена до половината и паркета свърши. Успяхме да я завършим /е с много ядове от моя страна/. Родих на 16 май. До последно си разхождах кучето в парка и карах кола /Е САМО В СОФИЯ/,  но като ми изтекоха водите през нощта се закарах до  болницата. Нe понасях някой да ме вози.
Но за пътуване извън София си помисли или си вземи някой с теб, който може да шофира, ако стане напечено. Не се знае в такъв момент как ще се чувстваш и как би реагирала. Не е шега.
Успех на изпита и най-вече леко раждане.

# 23
  • Мнения: 503
моят термин е на 12 ноември и все още постоянно си пътувам на дълги разстояния.като се чувстваш добре според мен няма проблем още повече,че жегите отминаха.аз още си карам колата

# 24
  • Мнения: 3 929
Щом бременността ти е без усложнения и се чувстваш добре, мисля че можеш да предприемеш това пътуване. Аз пътувах на 550 км в 8-ми месец и беше супер. Разбира се, минаваха ми какви ли не мисли през главата, но слава Богу, вичко мина добре.

# 25
  • Мнения: 8 917
Ако се чувстваш добре и този изпит е важен за теб - ти си на линия Peace

# 26
  • Мнения: 1 671
Може да се консултираш с лекар преди да пътуваш. Аз съм 33 г.с и този петък и събота ходих до Банско с мъжа ми по негова работа. Преди да замина ме видяха на ултразвук и погледнаха за скъсена шийка, околоплодни води, зрялост на плацентата и т.н. и решиха, че мога да пътувам ( а от 5 месец имам много чести контракции и съм на лекарства). Пътуването ми се отрази много добре - в колата бебчо беше заспал и не мръдна през целия път.

# 27
  • Мнения: 8 505
Ако до тодава все още не ти тежи бременността-отивай!Изпити се вземат трудно с бебе.
Пътувах в началото на 9.месец почти 400км (еднопосочно).

# 28
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако мислиш че можеш да си научиш за изпита отивай,аз не можах мислих само за бебе.Защото после ще ти е по-трудно с бебе и изпити повярвай.

# 29
  • Мнения: 526
На мен ми се наложи точно в 27 г.с. да ходим на морето, което е на 460 км. от тук. Това беше в края на юни. На отиване ми се стори песен, защото пътувахме от 4.00-10.00 часа сутринта и беше хладина, но на връщане  - беше кошмар  - от 14.00-20.00 часа. Ако имаш право на избор - пътувайте по хладина иначе не се издържа.

Но на първо място трябва да се посъветваш с гинеколога си - моят ми разреши тогава да пътувам!

Общи условия

Активация на акаунт