Когато душата страда...

  • 3 698
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 462
ако е безволево да се обърнеШ към психолог, как да наре4ем обръЩането към вра4ки, знахари,лея4ки на метали и тн  Mr. Green
Едноклетъчно? Mr. Green

# 31
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не се е налагало досега.
Имам приятели-психотерапевти, отнасям се с уважение към професията им и към хората, които се осъзнали нуждата от терапия.
Мисля, че Мистик не тълкува правилно Лискините питания.
Подозирам, че Лиска е от тези странни люде, за които смехът и иронията са защитна реакция. Такива като мен. Затова, предполагам, харесвам Лиска.
Тази "порода" хора, когато са в някоя лайняна житейска ситуация, не лягат да умират, нито пищят и плачат, а разказват вицове, примерно.  Laughing Може би именно заради това не съм имала нужда от терапия, знам ли?
 

# 32
  • Sf
  • Мнения: 808

Тази "порода" хора, когато са в някоя лайняна житейска ситуация, не лягат да умират, нито пищят и плачат, а разказват вицове, примерно.  Laughing Може би именно заради това не съм имала нужда от терапия, знам ли?
 

Eто това е!!! За тези думи имаш едно голямо от мен  Hug

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

Тази "порода" хора, когато са в някоя лайняна житейска ситуация, не лягат да умират, нито пищят и плачат, а разказват вицове, примерно.  Laughing Може би именно заради това не съм имала нужда от терапия, знам ли?
 

Eто това е!!! За тези думи имаш едно голямо от мен  Hug
Абе, накрая ще ни подкарат дружно на терапия...  Joy Joy Joy
Няма да мога да си изпия голямото.   bouquet

# 34
  • Мнения: 3 423
Тази "порода" хора, когато са в някоя лайняна житейска ситуация, не лягат да умират, нито пищят и плачат, а разказват вицове, примерно.  Laughing Може би именно заради това не съм имала нужда от терапия, знам ли?
 

... или са скорпиони, примерно.  Laughing

Надявам се, че до дофтори няма да ни се наложи
да стигаме, аз и на врачка, гледачка, бобохвърлячка
и вудуоткачка не съм ходила. И то е за добро, предполагам.
Тяхно.

Който пие, наздраве.

# 35
  • Мнения: 3 423
Лиске, ирони4но ли задаваш въпроса? Ако е така, защо?
И аз да кажа, да не излезе, че Liska се оправдава.  Наистина така си говори, с най-добри чувства.  И често пъти има право за информацията, която пише.

Благодаря за разбирането. Това,
мъж да ме разбере, си е цяло чудо.

# 36
  • Мнения: 6 315
Уф, то и аз съм от онази порода хора дето и да легне да умира пак ще се смее и ще се радва и ще се прави на шут, но на моменти се чувствам толкова затънала в лайната, че няма накъде... И пак се смея и пак радвам хората около себе си, но понякога това не е решението.

Според мен психотерапевтът може да помогне много, защото е безпристрастен слушател и би трябвало да е достатъчно вещ за да ни помогне да намерим пътя към себе си, към онова, което искаме да бъдем, загубили сме и т.н., а може би и да открием много нови черти на характера си Simple Smile. Аз лично смятам в най-скоро време да ида....

# 37
  • Мнения: 7 837
Ходила съм няколко пъти, но беше отдавна. Аз съм ЗА подобна комуникация.
Радвам се, че за момента ми се отдава самолекуването и не ми се налага да тровя енергийно живота на хората, пък било то и във виртуалното пространство. Не изпитвам нужда да смуча енергия по този начин...

# 38
  • Мнения: 11 314
Лиска, само не ми казвай, че и ти си скорпион  Whistling
За протокола - посещавам такава личност в момента.
Номера е обаче да се харесате, иначе резултат - нъцки.
Тази е третата поред, с която най-накрая си допаднахме. Води се психотерапевт.

# 39
  • Мнения: 6 155
По темата: аз съм от тези, дето все отлагат.  Знам, че съм за дофтор, ама все си викам, че не е спешно.  То и един мъдрец трябва да си вадя, и него все отлагам.  И още колко неща...


Eдно към едно и за мен се отнася същото... само мъдреците за вадене са 4 Grinning

# 40
  • Мнения: 2 907
Лиске, каквото и да ми кажеш, то не може да ти промени първия пост. Тонът на писанието ти не зву4еше като въпрос, в който влагаш любопитство или интерес с цел разсъждения, а като (уж) интелектуална ( оба4е псевдо, дарлинг ) иронийка присъща за теб ( да, да, някой беше споменал, 4е това е твоят стил - ами да, знаем го ве4е този стил...с депресия или без, за мен се оказва тежко смилаем, така 4е по принцип съм избягвала всякаква комуникация с твоята особа по мои много обективни при4ини.

Да казваш на мен, 4е те нападам е направо нелепо. 4овек с твоята класа, колорит, остроумие, хумор (??), "пари4ки, които дрънкат в джоба "(твой цитат), липса на те4ение между краката (пак твой цитат, леко променен, но авторските права остават твои), 4е и такъв фен-клуб би трябвало да се е нау4ил да си признава грешките. Това го издига в о4ите на другите. Който иска да ти вярва, 4е си била задала въпроса най-нормално. Аз във всяка една дума усещах провокация. Ако пък не, то тогава имаш много странен подход ( и е меко казано ) към теми, които нари4аме сериозни. Защото обикновено хората не ходят на лекар за да си повишат само4увствието, нито да се опла4ат от свекървата си. А и да беше така... Ако за някой смехът и иронията е защитна реакция, то това съм аз. Иронията е изкуство и върви ръка в ръка с цинизма, а не с нетолерантността. Някои се мъ4ат цял живот да бъдат оригинални, но най-много да стигнат до евтина провокация. Лиска, в теб има потенциал, но си много дале4 от истината. И тъй, можеш да ме сложиш в твоя 4ерен лист, няма нужда да ти се правя на симпати4на, за мен е пове4е от важно да казвам истината. И когато греша се извинявам.


Много хубаво, 4е поне във втория ти пост обясни какво си и-м-а-л-а предвид. Приемам го като валидно разяснение по тази толкоз трудна тема, която уви само моя милост не можа да разбере.  

# 41
  • Мнения: 3 423
Да, хубаво си решерширала, mystic,
благодаря ти за топлите думи, но
така и не проумявам какви грешки
би ти се искало да си признавам.
От написаното не виждам нещо да
е в разрез с политическата коректност
във форума. Но, както казах, като се
оттласнеш от депресията и като почнеш
да се обличаш по-цветно, ще ти светне
и пред очите, а светът няма да ти е толкова
черен. И не отлагай термина с психолога.
Не бива да бъркаме психологическата помощ
с лекарската. Психологът не е на всяка цена
психиатър. На лекар не се ходи за повишаване
на самочувствието, там се ходи, когато думите
сами не помагат, а трябва цялата френска
фармацевтична индустрия да бъде впрегната,
та да бъдат постигнати някакви резултати.
Пак повтарям, да не търсим под вола теле,
а да пишем като разумни стабилни възрастни.
Моля, модераторите да не затварят темата
или да не трият мнения. Такива словесни схватки
обогатяват душевността ни и дори ни издигат в очите ни.

# 42
  • Мнения: 1 002
ами ходила съм на психотерепевт ли беше , психоаналитик ли беше , не помня - просто съм от хората , които искат всичко да пробват , но спрях след известно време , някак си не е за мен това да ходя и да споделям , не изпитвам такава нужда .

обаче , ако изпадна в депресия , примерно , ще отида на психиатър , а не на психолог или нещо такова

# 43
  • Мнения: 1 629
Искам на психолог/психиатър/психоаналитик,  абе, каквото се предлага в момента. Но, първо - ще ми дойде скъпо(най-вероятно ще се пристрастя и затова) и второ - обичам да отлагам за утре. Нужда имам. За останалите дали ходят/посещават/се лекуват ми е все тая. Желая на всички ви лека нощ и уравнено психично здраве.

# 44
  • Мнения: 3 423
Искам на психолог/психиатър/психоаналитик... Но... ще ми дойде скъпо...

Това също ме вълнува. Кой поема разходите?
В Германия трябвало направление от домашния
лекар, после се ходело на няколко пробни срещи,
после психологът пише до касата, че пациентът има
нужда, касата одобрява и сеансите продължават за
нейна сметка. Пациентът не се бърка за нищо.
По филмите съм гледала, че все разни богаташи лежат
при психолог и си споделят болежките и детските спомени.
Как е у нас? Само богатите ли плачат? И кой плаща музиката?

Общи условия

Активация на акаунт