Какви пюрета за бебе на 3 месеца?

  • 4 076
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте,аз ве4е ще запо4вам да давам пюрета на моята бебка,но не зная какви и на коя фирма,ще се радвам ако ме насо4ите!

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
Малеее много рано. Мойте юнаци бяха на мляко цели 6 месеца. Я си помисли не е ли рано?

# 2
  • Мнения: 5 790
Никакви.

# 3
Ами моя позната дава на нейното бебе веднага като навърши 3 месеца,дали е още рано,да изчакам ли още? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 23:46 от Vivi

# 4
  • Мнения: 5 250
Изчакай  Peace
Като стане на 4 месеца можеш да започнеш с каша  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 042
На която фирма си харесаш Peace

Ето една тева за впечетленията от пюретата

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
На 3 мес.-мляко, малко е рано за пюрета. Но все пак, ти си майката и ти ще прецениш, има много изписано по въпроса във форума.

# 7
  • Мнения: 5 790
Ami moia poznata dava na neinoto bebe vednaga kato navar6i 3 meseca,dali e o6te rano,da iz4akam li o6te? Rolling Eyes

Твоята позната може да прави каквито си иска експерименти. Прочети в Библиотеката  за ранното и късното захранване, вредата от ранното и ползата от късното.
Аз лично съм захранила на 6 навършени месеца и не съжалявам въобще за това.
В края на краищата избора си е твой как да захраниш. Но поне прочети за ранното и късното и тогава прецени.
Това може да ти е от полза:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681

# 8
  • Мнения: 46 511

Давай млекце, нищо друго  Peace

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз съм против по-късното захранване- какво ще спечелиш  - давай му пюрета спокойно. Захраних детето си на 3 месеца, нито алергия има, всичко обича да яде и сега по цял ден повтаря - АМ-АМ.
Всеки сам си преценява в крайна сметка  Hug

# 11
  • Мнения: 772
по темата-давала съм ганчев и хип и мисля че нямат кой знае каква разлика освен в  цената ooooh!

мисля да пробвам ам-ам и хаме-чувала съм много добри отзиви

сега аз ги приготвям и зеленчуковите и плодовите защото ми прави страхотно удоволствие.  chef

успех и ако има нещо питай  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 288
на повечето фирми пюретата са за навършени 4 месеца. така че ви е доста рано за захранването, дори от тази гледна точка.
аз започнах с хип- ранни моркови. после моркови и картофи. картофи и тиква и т.н. но ние бяха на 6 месеца  и половина. дотогава само кърма.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 161
на повечето фирми пюретата са за навършени 4 месеца. така че ви е доста рано за захранването, дори от тази гледна точка.
аз започнах с хип- ранни моркови. после моркови и картофи. картофи и тиква и т.н............

С тази разлика че аз захраних на 4,5мес. с плодово и на 5,5мес. със зеленчуково feeding

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също съм от рано захранилите, но тогава нямах информация. Ти я имаш сега с този форум. Поразрови се попрочети малко и не бързай, има време за всичко. Може нищо да му няма на детето ти, както е и с моите, но май е по-добре да не рискуваш. Ти решаваш, но гледай решението ти да е информирано.

# 15
  • Мнения: 416
Изчакай поне още един месец.

# 16
  • Мнения: 46 511
Аз съм против по-късното захранване- какво ще спечелиш  ...

А с ранното какво печелиш?

Ако детето ти беше направило реакция и беше висяла по болниците, тогава щеше да разбереш какво си спечелила  Grinning

# 17
  • Мнения: 409
И ние сме на тази възраст но мисля да изчакам още поне 1 месец.Все пак избора си е твой. Peace

# 18
  • Мнения: 6 164
Hipp! Peace Ганчев му докараха колики с първата лъжица, а Хип прояде в промишлени количества за нула време - много си ги хареса и нямаше проблеми.

# 19
  • Мнения: 1 259
Наистина е най-добре да е поне на 4 м детето,въпрекки че и сега не е чак такъв проблем.На АМ-АМ са хубави,на Ганчев,на Хелло също.

# 20
  • Мнения: 722
На 3 м. дадох плодово пюре, на 4 - каша "Слънчо" и домашно картофено пюре. И много добре си е детето, никакви колики. "Ганчев" са плодовите, хубави са, остатъка аз го хапвам.

# 21
  • Мнения: 936
И двете деца ги захраних рано и нищо не им стана. На 3 месеца давах плодови на Ганчев и Хип. Добре е да е само 1 плод в началото, не асорти, ако направи алергия или друго да знаеш точно от какво е.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Никакви!

# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами,и аз бих ти казала никакви.Още е много много рано за сокове дори,а какво остава за пюрета.
Моят син до 6 месеца беше само на кърма.Захраних го на 6 месец с безмлечна оризова каша.На втората седмица му дадох пюре от моркови на Хип.
Захранвах с пюрета на Хип,после продължавах със Сънвал,Гербер,а след 10 месец и Ганчев.Но вие сте много малки за каквито и да е Naughty.
Сок дадох чак след 10 месец Peace
Помисли хубаво преди да даваш каквото и да е различно от мляко на толкова малко бебче  Peace

# 25
  • Мнения: X
Ами по-добре изчакай да навърши четири месеца, иначе аз давах домашни или Ганчев. Много рядко Хип, Гербер или Семпер.........ааааа и плодовите на Хаме бяха номер едно, но тях ги давах доста късно.

# 26
  • Мнения: 240
Аз също смятам , че ви е рано още за пюрета - ние тепърва започваме , но пробвахме Хип - много му хареса , а що се отнася за разлика между Хип и Ганчев , то тя е огромна и се вижда и с просто око.Че то Ганчевите пюрета са всичките с еднакъв цвят и се плакнат в бурканите - имат вид на помия - поне партидата в нашия магазин е такава.Но ти сама си решаваш, аз бих давала само мляко.

# 27
Зависи много от решението на родителя, от информацията която в повечето случаи е много противоречива!
Аз лично започнах с домашни пюренца (приготвени от плодове собствено производство, не рискувах с никакъв купен плод) точно на 3-я месец. Сега си позволявам да му давам и банан като непрекъснато следя за възможна реакция. Купих 2 на Ганчев и 1 на Ам-Ам, които бяха като нектарче, та ми беше трудно да ги дам с лъжица, за това си ги изпи като сокче.
От вчера опитахме и кашата на Милупа с банан за деца над 4-и месеца (синът ми ще стане на 4 месеца на 17.09).
За сега всичко е нормално при него, няма колики, не е показал че не харесва това което яде, в повечето случаи отказва млякото (Милумил), но от пюренцата не се отказва.

# 28
На 3 месеца започнах с Хип PartyПосле с Гербер и Нестле.На Хаме също са много вкусни,но повечето са подсладени.

# 29
  • Мнения: 4 621
На 3 месеца започнах с плодовите на Хип.

# 30
  • Мнения: X
На 4,5 започнах, докато прояде стана на 5 и нещо - и съжалявам, че избързах. 6 месеца - тогава почвайте. Цял живот има да яде твърда храна.  Laughing

# 31
  • Мнения: 962
Ние си хопваме Ганчев  Peace,яли сме и на АМ-АМ,hello  Peace

# 32
Моето момиче е на 3 мес. и половина.Дадох и плодови пюрета като навърши 3 мес. и нямаше проблем,дори ги предпочита пред млякото.Давам и пюретата на Ганчев.Някой са много редки,но се справям с даването с лъжичка.Успех.Дано не прояви алергична реакция.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 966
Прекалено е рано,да товариш стомахчето на бебчето с друго,освен мляко.

# 34
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ако можеш изчакай, ако ли не по-добре ти му прави едно или дву компонентни пюренца в началото.
Интересно как преценяват някои, че нищо им няма на децата. Да не са на по 40-50 години децата ви  newsm78

# 35
  • Мнения: 660
Ей , момичето е задало КОНКРЕТЕН въпрос ! Стига със съветите тип " рано - късно " ! Децата  за това си имат родители - да преценяват и да наблюдават .

Пробвах да обърна малко схемата т. е. да започна със зеленчукови пюрета , но на бебо не му харесаха / на Хип тиквичка и картоф , картоф и морков / , така че му дадох първо млечна оризова каша на Милупа и към нея започнах да добавям плодови пюрета / пак на Хип , но съм взела за проба и на Семпер и Гербер /. Сега ядем практически всички плодови пюрета . Успех !

# 36
# 37
  • Мнения: 3 356
Никакви-колкото по-късно-толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт