Дистанционно обучение за учениците-Teмa 9

  • 29 304
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 290
Определено това, че в семейството има лаптоп не значи, че има достатъчно за всички.

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 6 988
При нас вече има трима учители положителни според сайта. От вчера двама от учителите, които преподават в класа на сина ми отсъстват (не се знае по каква причина). Заместват им други предмети, според това кой учител е свободен.

# 692
  • Мнения: 11 980
Компютър почти не му трябваше на моя син, имаше хубав телефон, с него работеше предимно. Писала съм многократно, но и "взиране в монитора" нямаше. Тел стоеше пуснат като радио, учителката говореше, изпитваше, упражнения се правеха в учебните тетрадки. Това предимно по АЕ, това бяха основните им часове, но също и по БЕЛ. По мат и ФУЧ СП учителите говореха и показваха на споделен екран, достатъчно ясно беше. Домашни се пишеха в тетрадките и се снимаха. По изключение се ползваше комп за домашни по СП, ИТ, Музика-да се търсят разни материали, както и по.... ФВС. Също и за тестове. Иначе за заниманията си в школа по китара-пак тел и се получаваше чудесен синхрон, като свиреха с госпожата. Тестове-също на компютър, не че не можеше и те да са на тел., но по-голям е екранът.
Т. е., компютър, лаптоп да му е трябвал максимум 1-2 седмично за не повече от 60 мин общо.
Аз нямам особено отношение към електрониката, един телефон  не съм си купила сама. Но се убедих,че има полза от хубав и скъп телефон, (по мои критерии скъп, иначе не е нещо извънземно), много добра работа му свърши на моя син по време на ДО. За първи път му купихме тел, като навърши 13 и наистина си струваше. Така се случи, че му го откраднаха през лятото. Тогава пак остана без телефон. Като почна уч година му дадох един мой стар(всички телефони, които съм имала са все подаръци от мъжа ми, въпреки че реално не съм имала нужда от нов). Два месеца и нещо след кражбата намериха телефона невредим, само с липсващо калъфче. Така че, пак сме готови за ДО при нужда, "на компа" ще е по изключение.

# 693
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:
Миналата седмица семинар 50 учители. Другата седмица пак. С диджей Simple Smile и купон
Дали се заразяват в училище всички те?
Оффф, за онлайн не са чували....
Тези дето ги организират събитията са за шамаросване.


С това съм напълно съгласна (не се отнася само за учителите, за всякакви симпозиуми, конференции, конгреси).
Но бих поспорила за метода - едно шамаросване... сериозен пердах си им трябва!

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 19:51 от katiABV

# 694
  • Мнения: 4 218
Споделям напълно мнението на mamamari. Лошото е, че не виждам какво може да се направи сега, в този много късен момент. Освен да бъдем стоици и да изтърпим и естественият отбор да си свърши работата.

# 695
  • Мнения: 409
Да се оплача, че от вчера у дома сме под карантина. Съпругът ми е болен, а аз и дъщерята сме контактни - Слава Богу без симптоми към момента. Вчера се свързахме с класния ръководител на детето, а днес ми се обади директорката на училището. От утре ще включат дъщерята на синхронно обучение он лайн. Доколкото разбрах, ще има камера, обърната към дъската така, че да може да чува и вижда какво се преподава, без да се снимат децата в стаята. Ще видим утре дали и как ще сработят нещата. За късмет, предстои есенната ваканция и няма да се мъчим дълго.

# 696
  • Мнения: X
Преди малко  по новините казаха, че всеки момент ще бъде публикувана заповед на министъра на здравеопазването.
От четвъртък затварят заведенията, гимназистите минават в ОЕСР. Засега за две седмици.

# 697
  • Мнения: 48 057
Кои новини, във втора тема го чета
Какво се занимаваме цял ден с анкети Sad
Явно се случва нещо... Sad

# 698
# 699
  • вкъщи
  • Мнения: 2 464
От кога е това????Как от днес за утре го решават. Как се превключва така. До вчера едно, днес друго. Бясна съм!

# 700
# 701
  • European Union
  • Мнения: 1 423
Както изглежда заповедта е факт:
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/10/27/rd-01-626.pdf

# 702
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:
Кати, редно е да изброиш всички школи и училища, върху които имаш лични наблюдения, защото много категорично твърдиш, че мерките в школите се спазват, а в училищата - не.
Всъщност няколко неща ми се ще да ги видя - двете крайни фракции (вирусът е измислен и всички ще умрем), които са минали вече през болестта какво могат да кажат по въпроса, но и много систематизирана статистика по области как се движи смъртността на всички тези случаи. Много хора все така продължават да си карат вирусчетата на крак и да се лекуват с ракийка.
Ако през пролетта учителите провеждаха ДО от домовете си, то в момента, ако и когато се мине към обучение в електронна среда, те ще трябва да го правят, отивайки в училище. Само с децата няма да контактуват пряко,  но ще запазят контактите си с другите учители, с хората в градския транспорт, с човека от който си купуват цигарите и кафето ...  


По-голямо е пространството в школите - а в много от тях децата носят маски (без да е задължително). Личните ми наблюдения са в/у Междучасие и Оксиния. Мерките са бутафорни в училищата, така че е доста все едно спазват ли се, не се ли спазват - реално предпазване няма.

Не разбирам какъв точно е смисълът да се карат учителите да ходят в училищата, за да провеждат уроци пред празна стая??? Мноооого тъпо. Много меко казано.

МОН не може да ги обезпечи технически.
Това е причината.


Подозирам, че много от тях са се самообезпечили миналата година... но все пак ще ги карат да ходят!?

Като гледам как се сипят пари за щяло и не щяло, чак ми е смешно, че МОН няма пари да купи лаптопи, на малцината учители, които нямат у тях.

При нас всички учители имат служебни лаптопи, тъй като своевременно в час нанасят отсъствията и оценките в Школо.

Да не се окаже, че децата "нямат". Вчера класната питала в клас кои деца не разполагат с компютър/лаптоп в къщи. Повече от половината вдигнали ръце. Сина ми беше много възмутен, защото за някои деца знае, че имат. Не знам дали е съботаж на ДО или се надяват да се вредят за някаква помощ (през протетта раздаваха лаптопи на крайно нуждаещите се).


По-вероятно ми се струва да е опит за саботаж... или да ползват, но да не им е "собствен" / зачислен. Сложен въпрос, но при всяко положение така са били инструктирани от родител.


Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 20:20 от katiABV

# 703
  • Мнения: 1 841
Аз погледнах заповедтта с компютрите, повечето купуват до 4-5 компютъра за ученици и 1 учителски, това на цялото училище, а не на клас. Има и такива с повече, столичното СУ Гладстоун е с 40 ученически, може би най-бедните семейства там са си пратили децата.

# 704
  • Мнения: X
Ооо,18 СУ имат гигантски бюджет. Те дори имат собствен юристконсулт.

Общи условия

Активация на акаунт