Прегнил и инсеминация?

  • 1 965
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте, имам един въпрос. Вчера ми правиха инсеминация, а днес реинсеминация. Но днес др каза че фоликула изглежда не се е спукал, и ми предписа прегнил 5000 2 инжекции... та въпроса ми е дали според вас да се надявам на резултат този месец...? 😔😔😔

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Прегнил не се ли биеше преди това ,точно за да се спука фоликулът...Но пък винаги има шанс за успех и ти желая такъв още този месец.

# 2
  • Мнения: 106
Прегнил не се ли биеше преди това ,точно за да се спука фоликулът...Но пък винаги има шанс за успех и ти желая такъв още този месец.
Да преди това се бие, но в четвъртък фоликула ми беше 15мм, и предвидиха че в понеделник ще правим инсеминацията, тогава фоликула беше 16мм и каза че явно е пораснал през тези дни и се е спукал и затова е 16мм... но днес на реинсеминацията ме прегледа и каза че още е там и не е сигурна дали е спукан и ми би прегнил 2x5000, За това не знам какво да мисля..... Благодаря ти много, чул те Господ!!! 😊

# 3
  • Мнения: 50
Здравейте на 02.12 имах инсеминация и на 16.12 стискам палци за положителен резултат. Правих инсеминация в АГ Варна при др. Александров прочетох много добри отзиви за него. Та така искам да попитам имали дами които са успяли с инсеминация с поликистозни яйчници 🤞

# 4
  • Мнения: 50
Здравейте има ли успели при инсеминация при неспукан фоликул 😊😊😊

# 5
  • Мнения: 106
Здравейте има ли успели при инсеминация при неспукан фоликул 😊😊😊
Здравех, моята 2ра и успешна инсеминация беше на неспукан фоликул. Беше 22мм и АГ каза че вероятно всеки момент ще се спука, явно така е и станало.

# 6
  • Мнения: 50
Супер аз много се надявам да е станало моя беше 19 мм не беше се спукал но след  процедурата на 17 ден имах +тест за овулация и ме притеснява че не е станало 😕😕😕😟😟😓

# 7
  • Мнения: 106
Супер аз много се надявам да е станало моя беше 19 мм не беше се спукал но след  процедурата на 17 ден имах +тест за овулация и ме притеснява че не е станало 😕😕😕😟😟😓
А в момента колко дни са минали от инсеминацията? Защото ако са минали 17 дни от инсеминацията трябва да имате закъснение или цикъл вече. Аз на 13 ден след инсеминацията имах +тест за бременност.

# 8
  • Мнения: 50
Инсеминацията беше на 14 ден от цикъла
На 17 от м.ц си направих просто тест за овулация и беше +
Сега съм 11 дена минали от инсеминацията
Но ме притеснява факта че я направхме на непукнат фоликул на 14 ти ден а на 17 имах положителен тест за овулация и дали не са се разминали просто ☹☹☹😞

# 9
  • Мнения: 106
Инсеминацията беше на 14 ден от цикъла
На 17 от м.ц си направих просто тест за овулация и беше +
Сега съм 11 дена минали от инсеминацията
Но ме притеснява факта че я направхме на непукнат фоликул на 14 ти ден а на 17 имах положителен тест за овулация и дали не са се разминали просто ☹☹☹😞
Ако са ти били прегнил или нещо друго за пукане на фоликула е нормално до 10 дни след инсеминацията да имаш +тест, както за бременност така и за овулация. Точно за това ми казаха да си направя тест 2 седмици след инсеминацията за да е минал този ефект. Това е заради хормоните в инжекцията или хапчетата за стимулиране на овулация. При мен беше същото. Стискам палци за положителен резултат. 🤗🤗

# 10
  • Мнения: 50
Може ли да ми пишеш на лично не знам дали е възможно

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте, можете ли да ми кажете колко време отнема целия процес, правят ли се изследвания преди инсеминацията, те също колко време отнемат? Питам , защото съм в чужбина и искам да се прибера и да си направя инсеминация, но след това трябва да карам 14 дена карантина тук, където живея и искам да знам дали мога да се прибера за 2-3 седмици или целият процес протича месеци.

ПС: Знам, че е строго индивидуално за всяка жена, но при най-добрия вариан и развитие на нещата питам.
Благодаря

# 12
  • Мнения: 106
За 2,3 седмици много трудно да станат нещата. Едно че трябват изследвания, някои от които се правят в определени дни от цикъла, като хормони и цветна снимка. Те се правят в определен ден. Друго че трябва да се следи овулация и някои доктори препоръчват след цветна снимка да се изчака един месец, заради контрастното вещество. На мен с голям късмет и съвпадения успяхме за месец и половина да направим всички изследвания и самата инсеминация. Така че за 2 седмици няма как да стане. Ако ви интересува нещо по конкретно може да ме питате. 🙂

# 13
  • Мнения: 50
Здравейте, имам един въпрос. Вчера ми правиха инсеминация, а днес реинсеминация. Но днес др каза че фоликула изглежда не се е спукал, и ми предписа прегнил 5000 2 инжекции... та въпроса ми е дали според вас да се надявам на резултат този месец...? 😔😔😔
Здравейте правят се изследвания на мъжа от рода на сифилис,хеп В  и С ,HIV  .
Микробиология на еакулат . Те стават за 1 макс 2 дена ,но както дамата е казала 2 седм няма да стигнат в никакъв случай .Ходи се на фоликумерия през ден през два да се прецени точно кога да се вкара обработения материал .
Също ако се прави реинсеминация -повтаряне я правят на другия или по следващия ден

# 14
  • Мнения: 30
Момичета на 30.03 имах първа инсеминация при д-р Александров Варна. На 13ти април вече имах положителен уринен и кръвен тест .
13ти -137 ЧХГ
16ти - 625 ЧХГ
20ти - 2.4 ЧХГ 😪
 Прокървих на 13ти много леко и ми казаха че може да е от имплантирането на ембриона. Е, днес пак ми зацапа , но само това. Наличен цикъл още нямам. Хормоните са ми наред. Нагледно всичко е ок . А защо не успях да задържа плода? Мислите ли ,че може да е била многоплодна бременност и да не е успял организма да ги задържи? Странно ми е , че стойностите много рязко са спаднали 😒 Никакви хапчета не съм пила , нито преди инсеминацията , нито след.

Общи условия

Активация на акаунт