лесно ли е да гледаш момче?

  • 1 665
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
До този момент,като сравнявам децата си мога да кажа,че момчето го гледах по-лесно в сравнение с момичето.Но всичко си е до характер и до дете.

# 16
  • Мнения: 1 866
На мен също все ми повтарят, че момчетата се гледали по-трудно. Но не защото били непременно по-буйни, а защото искали повече внимание - повече хленчели, по-вързани за полата на мама били и т.н. Като водя дъщеря ми на яслата забелязвам също, че сутрин момченцата плачат по-често от момиченцата като ги оставят. Обаче дали това е, защото природно на момченцата им е заложено да са такива или защото ние несъзнателно възпитаваме момиченцата по един начин и момченцата по друг, това не е ясно. Чувала съм също, че момченцата боледували по-често от момиченцата.

Сега от собствен опит, който засега е съвсем мъничък  - само месец и половина с момченце, мога да кажа, че това което съм споменала по-горе се потвърждава. Искрено се надявам обаче да не е така и при нас да е само временно явление Grinning

# 17
  • Мнения: 7 640
зададох въпроса по-скоро за да споделите опита си ,а не да подивявате или да се смеете.
Аз съм гледала досега момиче ,както вече писах и ми беше интересно как се държат момчетата ,общо казано .....не съм искала от вас да гадаете бъдещето ми.....
Между другото вече наистина се чудя дали изобщо си струва да го има този форум ,след като се шири такава злоба ,ирония и желание за подигравки.
Не мислите ли ,че прекалявате бе хора ....майки сте все пак,така ли ще възпитаваме децата си?
Ако някой смята въпроса ми за смешен или глупав ,да не отговаря.Никого не съм задължила.
Виждам по мненията колко момичета са ме разбрали и споделили ,за което им благодаря.   bouquet

ако съм те засегнала- неволно е, но така настръхвам при всички видове суеверия и девитини. Извинявай, но чак злоба, не е казано в този смисъл Peace
С какво може да е по-трудно гледането на момче newsm78, на базата на какво се очаква тази разлика?
Много майки, според мен са си виновни сами за много работи- в случая визирам мамини синчета и капризни малки мъжлета Grinning.

# 18
  • Мнения: 1 555
всичко, абсолютно всичко трябва да очакваш, както от господина, така и от госпожицата
Точно така ! А и незнам какъв е този мит, че момчетата се гледат по-трудно от момичетата  #Crazy няма такова нещо, виждам го с очите си всеки ден, когато сме с другите дечица - момиченца в частност. Това са деца !!!!

# 19
  • Мнения: 1 259
Не мисля,че има разлика.Всичко си е до дете.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
ОК, ще споделя опита си, за да не се чувстваш ощетена откъм разбрали темата ти  мами  Peace

Синът ми живя само 2г. и 9м., но по- кротко, послушно и разбрано дете от него все още не съм срещала. Дъщеря ми, да е жива и здрава, е абсолютен дивак. На 16 месеца прави такива неподозирани за възрастта си щуротии, че понякога ми настръхва косата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт