Парфюмни размисли и страсти - 251

  • 47 401
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 435
Аз пък току-що отнесох един любимец в темата-Angel на Mugler.
Дано оправдае очакванията ми за интересен и траен аромат!

# 61
  • София
  • Мнения: 768
Клодилия,  страхотна селекция. Аз очаквам discovery set от Francesca   Bianchi , след множеството интригуващи ревюта, нямам търпение Simple Smile да ги тествам.

Отделно очаквам гурмандската роза на Тауер  (Une Rose de Kandahar) и семпли на - Au Coeur du Desért - ( за да реша него ли ще вземам или ще подновявам Мароканската пустиня ..или и двете  Simple Smile ) , Lubin - Idole , Ormonde Jayne - Sampaquita ( обяснявах наскоро, че залитнах яко по жасмина).

Отделно чакам Таиф на Ормонд Джейн, поддтикната от Врабчо. Абсолютно насляпо.

Ще пиша по късно какво смятам да нося тази есен.

SOTD: Shanghai Lily

P.p. Най- сетне след толкова години имам дъно.  Sucre d'Ebene заминава историята за мен. Харесвах го много, но на фона на количествата + притежанието на Praline de Santal , с койо споделят някои общи черти, няма да подновявам.

п.п. 2 след душ , сега се размазвам от удовлоствие с Shunkoin . Слава богу имам back up. НЕ знам как бих живяла без него.

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 23:04 от Courage

# 62
  • Мнения: 31 412
Той си се продава. Онзи ден го видях в Кампомарзио. Аз моят не го нося нещо.

# 63
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Видях, че в парфимо има Thierry Mugler Secret Eau de Toilette за жени 50 ml .
Не мисля, че се е появявал в нашите магазини.
Някой да го е пробвал?

# 64
  • София
  • Мнения: 768
Аз го нося , като леко захладнее иначе стои леко станно. А вечер след напрегнат ден ,ми действа много успокояващо. Не медитирам ( от където идва вдъхновението за него) , но отпуска разни възли в мен.Както и Une Nuit a Doha  .Не си приличат , но ми действат по подобен начин.

Аз за съжаление , не мога на нося Nudiflorum и Soleil de Jeddah , на обществено място, макар да ги обожавам и намирам на естествено продължение на мен самата. Sad Страхувам се ,че хорат няма да ги възприемат добре.

За съжаление, аз се влияя от разни , спонтанни коментари. Дори да не са злонамерени. Не мога да нося вече Ivory Route ,  заради коментар - "Някой да няма проблем с кръста, мирише на балсама с който се маже баба ми" . Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 23:05 от Courage

# 65
  • Мнения: 31 412
А, него си го нося с кеф.

# 66
  • Мнения: 1 251
Видях, че в парфимо има Thierry Mugler Secret Eau de Toilette за жени 50 ml .
Не мисля, че се е появявал в нашите магазини.
Някой да го е пробвал?

В елфрагранс е 60лв.
http://www.elfragrance.bg/mugler-secret-eau-de-toilette-spray-50 … jeni-p-17885.html
Не го намирам в Парфимо, но ми се струва, че тук е по-добрата цена.

# 67
  • Мнения: 6 930
А някой пробвал ли е на Мюглер нещо от Les Exceptions серията..?

# 68
  • Русе
  • Мнения: 40
Да се запиша и аз,ще редувам доста парфюми,но ще наблегна най-вече на
https://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/La-Yuqawam-Homme-19668.html
и
https://www.fragrantica.com/perfume/Zadig-Voltaire/This-is-Him-39359.html

# 69
  • София
  • Мнения: 974
Lewiss, скорошно оздравяване желая Flowers Four Leaf Clover, голяма мъка е със запушен нос. Cry

Куражче, благодаря! Simple Smile С Франческа Бианки те чакат много интересни мигове, гарантирам, дори да не се сработиш с нищо, няма да скучаеш. Grinning Аз за следващата година планирам още един или два нейни парфюма, живот и здраве, но не бързам, понеже това, което най-много харесвам от колекцията ѝ, вече е при мен. Wink Пиши впечатления, като разучиш мостричките, ще ми е много интересно да прочета дали нещо ти е допаднало. Shunkoin обожавам и нося много често есен/зима, много е уютен и успокояващ. Относно Ivory Route се разсмях, тази баба с някакъв много луксозен балсам си маже кръста явно. Grinning Чувала съм ужасни коментари за най-най-най любимите си парфюми, никак не е приятно наистина, но пък не са били от хора от най-тесния ми кръг и само временно ми развалят настроението, после се опитвам да ги разглеждам като анекдоти. Wink
Klodilia, разкажи малко повече за Bengale rouge, моля те. Попрочетох за него - много възторжени отзиви има. Flowers Rose
Ще се опитам, но това е от тези парфюми, които ме правят свръхемоционална и не е лесно да подходя аналитично и да го опиша. Simple Smile По-лесно ми е да го визуализирам с няколко мои снимки:

Цветовата асоциация е точно с този цвят - на гъст, златен, хубав домашен мед, олфактивната също - при мен се разкрива основно като автентичен мед, с лек цитрусов нюанс, който не мога да си обясня откъде идва, гледайки пирамидата, но усещам захаросани лимони, съвсем фин повей. Simple Smile Роза не долавям (за свое облекчение). Най-интересната част е точно неочакваната (за мен поне) комбинация със смирната, която дава много добър контраст с гладката, упойваща медена част - една лека пепеливост, допълнителна текстура, грапавина и дълбока топлина, като тлеещо въгленче (затова и асоциацията ми с това небе на снимката, което имах щастието да видя една сутрин и което ми прилича на магма Simple Smile ). Парфюмът е посветен на бенгалската котка на парфюмерката. Animal Heart Eyes Cat и мисля, че чудесно се е справила с интерпретацията на котешката природа - спокойствие и доволство, съчетани с безкраен потенциал за оживление и изненадваща свръхактивност. Wink Изключително магнетичен за моя нос парфюм. Heart Eyes

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 03:14 от Klodilia

# 70
  • при морето
  • Мнения: 911
А някой пробвал ли е на Мюглер нещо от Les Exceptions серията..?
Аз имам Over the Musk-много обичан , от разкошите най-разкошния/за мен/:innocent:
https://www.mugler.co.uk/fragrance/unisex/les-exceptions/fragran … k-M011001004.html

# 71
  • Мнения: 566
Много хубава тема Flowers Hibiscus
Момичета и момчета, моля за съвет.
Установих, че в шоколада добре влияе на меланхолията ми, но не искам само да го ям. Бихте ли ми препоръчали парфюм с бюджет до 150 лв, с водеща нотка - черен шоколад.
От нотино поръчах Masaki Matsushima Mat Chocolat, но там е по-скоро млечен и доста монотонен.
Ще бъда благодарна на всякакви предложения за тест.

Хубав ден!

Шоколада в парфюм всеки го усеща по различен начин , т.е. това е една от нотките които са най-трудни за препоръчване. В един от първите студени дни си разнасях



От чисто любопитство питах как го усещат хората в компанията , всички без една приятелка почти нищо не разбиращи от парфюми. Един каза "течен шоколад" , друг "щолен с шоколад" , "прашно какао и сладко от портокал" и гаджето на един приятел,която е американка каза "Cocoa Puffs" , предполагам и тук се продава



Дали ти е усетиш даден парфюм като такъв с черен шоколад нямаш никаква гаранция. Обичайните заподозрени предполагам ги знаеш , останалите са :

Няма да можеш да вземеш 100мл !





50мл само , и отиваш към гурме вече.


Колко ти изкарва на кожа , имаш ли добър сиаж? Един приятел го носи,но при мен седи много близко до кожата Frowning

Благодаря за новата тема! Flowers ChestnutFlowers Jack O LanternFlowers Fallen Leaf

Гардеробът ми е съставен от около 70-80% есенно-зимни парфюми, тъй че ще се огранича да изброя само нещата, които са ми по-отскоро в колекцията, вероятно по-честичко точно към тях ще посягам, тъй като чаках истинско застудяване, за да им се порадвам. Ще ги редувам със стари любимци, които имам от години, разбира се. Simple Smile
Виждам, че доста хора ги е обзела апатия, а пък за мен точно есента е благодатен в парфюмно отношение сезон и понякога още от пролетта започвам да се оглеждам за есенни парфюми. Grinning
Наредих една великолепна деветорка, която със сигурност ще е често избор за деня в идните месеци: Simple Smile

Khôl de Bahreïn Stéphane Humbert Lucas 777, Nudiflorum Nasomatto, Baraonda Nasomatto, Boccanera Orto Parisi (тя е точно черен шоколад с малко люта чушка и капка алкохол), Mystic Incense The Merchant of Venice, LUI Guerlain, Osmanthus Noble Exaltatum, The Lover's Tale Francesca Bianchi, Bengale Rouge Papillon Artisan Perfumes.
.....
Някой успя ли вече да пробва Fantomas Nasomatto и знае ли дали е зареден в КампоМарцио? Доста смесени ревюта ми попаднаха, но все пак ми е интересен. Simple Smile

Ако можех да ти сложа 3 лайка на тази снимка,щях да го направя Hands Clap  8/9 много добри , само Nudiflorum ми е на кантар , понякога го харесвам , понякога не мога да го понасям.
Fantomas   ..... за мен  е доста артистичен парфюм , който по-добре щеше да пасне ако беше пуснат в Orto Parisi 
1. Ако вземеш барута и млечното усещане (lactonic ?!?) от
+
2. Металните нотки от
+
3. Направиш си безалкохолен пунш със спрайт + пъпеш


Хайде в казана 1+2+3 ,  бъркаш и накрая излиза Fantomas

За мен лично Baraonda е прекрасен - много меко, хубаво уиски с леко десертен уклон, има един нюанс в него, който ми мирише на шоколад с пълнеж от алкохол или сладкиш, сиропиран с алкохол. За мен е отличен унисекс и едно от по-хрисимите предложения на марката, но от много дами ще прочетеш, че е твърдо мъжки. Единствено съжалявам, че при мен се задържа не повече от 4-5 часа на кожа, но на тъкан трае повече и се носи страхотно от шалове. Heart Eyes

Много малко жени си позволяват да носят Baraonda , защото на повечето седи силно агресивно , като се усеща основно , да не кажа само уйски. На приятелката ми седи все едно е хванала бутилката и е изляла половината върху себе си , излъчва брутално,  буквално НИЩО друго не се появява при нея освен уйски . С думи прости повечето жени не искат да миришат като ... ще си позволя да цитирам една приятелка , с голяма колекция "На 38 съм , но всяка събота по традиция си излизаме с приятелки на по питие"[/b]

"....Baraonda обаче ми дава усещане  "като на 19" много тежка вечер , с прибиране в 10:00 сутринта , и два дни главобол след това"[/b]





Имаш късмет , че кожата ти добре реагира на него.
При мен си издържа поне 7-8 часа , с брутален сиаж 4 и повече часа , но аз си го пръскам 4 и понякога 5 пъти , което почти никой не прави.
П.П.

Нещо си те представих така
 

Клодилия,  страхотна селекция. Аз очаквам discovery set от Francesca   Bianchi , след множеството интригуващи ревюта, нямам търпение Simple Smile да ги тествам.

Отделно очаквам гурмандската роза на Тауер  (Une Rose de Kandahar) и семпли на - Au Coeur du Desért - ( за да реша него ли ще вземам или ще подновявам Мароканската пустиня ..или и двете  Simple Smile ) , Lubin - Idole , Ormonde Jayne - Sampaquita ( обяснявах наскоро, че залитнах яко по жасмина).

Francesca   Bianchi парфюмите не са за всеки , всеки един от тях малко или много има нещо плътско и сексуално в него , някои в повече. Ако имаш чувствителност към такива нотки , може да те подразнят , а някои да ти станат направо неприятни.
От Une Rose de Kandahar не очаквай гурме , в истинския смисъл на думата.
Lubin - Idole EDP , защото EDT е спрян от 4-5 години има един , за доста хора неприятен проблем. Има евтино копие , което честно казано е доста добро

Разликата между Idole и Bentley for Men Intense я има , но е доловима само ако познаваш и двата. Idole е по-добър с да кажем 15% , но разликата в цената е в пъти . На мен 3 пъти ми се е случвало да ме питат дали съм с Bentley for Men Intense , докато съм носил  Idole  EDP , прецени за теб колко е важно това  , ако ти хареса.На мен не ми пука,но на доста хора ще има стане неприятно. 
Дори ако го вземеш онлайн най-евтино съм го виждал за 180-190 лева , ритейл е €160.

Роза не долавям (за свое облекчение).

Аз доста осезаемо си я долавям , по-скоро като домашно сладко от рози обаче


Парфюм за вечерта беше

# 72
  • Мнения: 7 243
И аз  в отбора на парфюмно апатичните от известно време. Ходя по магазините, тествам, но нито един аромат не ми е харесал дотолкова, че да е уау, искам го! Но каквато и апатия да ме е обзела, без парфюм не излизам. Тук при мен отдавна захладня и ползвам честичко Coco Mademoiselle Intense, приготвила съм и Narciso Rodriguez For Her, и няколкото капки от градската кралица/все се каня да го подновя/. Тествах и новият, Musc Invisible. Започва много добре, напомня ми на аромат, който майка ми е ползвала някога, но е безумно нетраен, както беше отбелязала Ковачева. От време на време слагам и Especially Escada Escada, както и Coach Dreams Coach, който не е съвсем за есента, но ми носи много добро настроение.

# 73
  • Мнения: 2 458
Klodilia, много благодаря, че отдели време да споделиш. Flowers Cherry BlossomЗвучи вълнуващо твоето ново откритие. Винаги ми е приятно, когато се споделят в темата впечатления от непознати и интересни парфюми.

# 74
  • Мнения: 6 930
А някой пробвал ли е на Мюглер нещо от Les Exceptions серията..?
Аз имам Over the Musk-много обичан , от разкошите най-разкошния/за мен/:innocent:
https://www.mugler.co.uk/fragrance/unisex/les-exceptions/fragran … k-M011001004.html
Страшно се изкушавам от Naughty Fruity и Oriental Express,  но не знам къде да ги пробвам..

Общи условия

Активация на акаунт