Раждане....боли ли много?

  • 3 310
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,мили мами.Може и да се повтарям с тази тема,но тъй като съм нова и не сам разглеждала форума много обстойно  реших да Ви попитам дали има нещо "страшно" когато настъпи момента на раждане?Сега сам в трети месец,знам че има още доста време до този момент,но аз искам да знам какво ще   изпитам тогава и ще сам Ви много благодарна ако ме информирате малко относно този момент.Благодаря...

# 1
  • Мнения: 407
Все още не съм раждала и не знам колко боли,но съм сигурна,че при всеки е различно и всеки си има различен праг на болката.Едва ли някой може да ти обясни точно колко боли.А и в днешно време има достатъчно методи за обезболяване на раждането.

# 2
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз родих без всякакви упойки и не мога да кажа че не боли, но в момента, в който ти покажат детето, болката просто изчезва. Може би / поне при мен беше така/, болката е по- силна докато стане пълното разкритие, а при мен това траеше около 1-2 часа. Преди това  беше поносимо - мога да я сравня с менструални болки. След силната болка  следват напъните, които при мен траеха около 15 мин, и това е. Искам да отбележа че при мен беше доста леко за първо раждане. Ако те е страх от болката, ползвай епидурална упойка. Също много помагат методите за дишане - можеш да се упражняваш когато раждането наближи. Аз се бях заинатила да не ползвам упойки и не съжалявам. Всичко преминава и се забравя. При второ дете пак бих родила така, живот и здраве, но всеки е свободен сам да направи избор.

# 3
  • Мнения: 286
Боли, при контракциите, но болката е през интервали и имаш време да поемеш дъх. Има какви ли не обезболяващи методи, и раждането може да мине като песен. Така, че няма страшно. Аз специално си бях вкъщи докато получих пълно разкритие и си изживях всяка една болка, нощницата ми беше залепнала за гърба. Но пък като отидох в болницата, родих за 20 мин., още на излизане от асансьора както си лежах в количката, напънах се /щото не можах да овладея напъна/ и Владо изскочи в ръцете на доктора. След два часа бях кукуряк!  newsm10Ако бях по-млада щях да си родя още деца - това го казвам съвсем сериозно! newsm53
Успех и най-важното е да си спокойна! Предстои ти най-прекрасното изживяване на света!

# 4
  • Мнения: 7 474
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace

# 5
  • Мнения: 8
благодаря Ви много за отговорите,то като му дойде момента май няма какво толкова да го мисля...

# 6
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace
smile3521

# 7
  • Мнения: 409
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace
newsm10

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз си исках епидуралка, но анестезиолога каза, че нямало смисъл да ми слага, щом при 6 см и контракции на 1 минута се хиля като варена тиква Mr. Green ... Ами не ме боля толкова, но си ми сложи за всеки случай. То и докато ме заболи, взех че родих! Много бързо стана всичко! Crazy А и мъжа ми беше до мен и бях супер спокойна, вероятно и това е дало отражение. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 8 932
Най-важното ед асипозитивно настроена. Още ти е много рано да мислиш за болката, пък и тя преминава  и остава най-хубавото нещо на света. Не си разваляй бременноста с такива тревоги отсега.

# 10
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Все още не съм раждала и не знам колко боли,но съм сигурна,че при всеки е различно и всеки си има различен праг на болката.Едва ли някой може да ти обясни точно колко боли.А и в днешно време има достатъчно методи за обезболяване на раждането.

Peace

# 11
  • Мнения: 3 042
Ако ти кажа, че не боли ще те излъжа. Но не бива да се плашиш. Много е важно да си спокойна и всичко ще мине добре.
Лека бременност и още по-леко раждане ти желая!

# 12
  • Мнения: 5 026
 Доста понаболва  Wink Но се забравя много бързо цялата болка след като видиш човечето  Laughing. Най-болезнени са контракциите, а самото раждане минава бързо. Аз тия неща ги изтърпях, но шиенето "ми разказа играта"  Shocked Но както са казали по-горе
Всичко е толкова индивидуално ooooh! Всеки човек има различен праг на болка и затова усещанията са различни, но винага има болка, просто за едни е търпима за други не. Бих те посъветвала да не разпитваш за подробности и да не се навиваш, просто мисли позитивно. Ако толкова те е страх искай си епидурална упойка Peace
newsm10

# 13
  • Мнения: 316
От подобни теми аз се бях наплашила  Simple Smile
Каквото и да ти кажат неможеш да го сравниш с това което точно ти ще изпиташ  Wink
Аз бях толкова наплашена, че ревях за епидурална още до като оформяхме документите за приемане, а акушерката ми успокояваше, че каквото поискам ще получа   Grinning
Бях си с едни хуууубави контракции (точно като за напъни), които изобщо не бяха непоносимо болезнени - както са го описали по-горе точно като болки при менструация. Като ме качиха на магарето да ми проверят разкритието бях с 8 см и нямаше време дори и за клизма  Joy
Като разбрах, че ще раждам и без упойка допълнително се стресирах, а докито ми вика: "Какво се притесняваш като ти вече си родила..."
И беше много права - само дато се бях стресирала, а си родих като "пич"  Joy Joy Joy
Няколко напъна, а през това време бях в транс (почти всички жени са така) и бебка изхвърча като тапа от шампанкто  Joy
Важното е само да слушаш докторите. То в тоя момент изобщо не ми се мислеше, но слушах и изпълнявах и после ми казаха, че перфиктно съм се справила.
Хайде леко раждане изобщо не се шашкай!  Hug

# 14
  • Мнения: 1 531
Здравейте,мили мами.Може и да се повтарям с тази тема,но тъй като съм нова и не сам разглеждала форума много обстойно  реших да Ви попитам дали има нещо "страшно" когато настъпи момента на раждане?Сега сам в трети месец,знам че има още доста време до този момент,но аз искам да знам какво ще   изпитам тогава и ще сам Ви много благодарна ако ме информирате малко относно този момент.Благодаря...

боли, ама и човек се мобилизира в тези часове. сега само имам спомен, че при напъването ужасно ме заболя в началото, обаче изобщо не мога да ти опиша болката, изтрито ми е. забравих я веднага.

# 15
  • Мнения: 1 183
И на мен сега ми предсои за първи път,също съм изплашена,но се успокоих като чух за епидуралната упойка.Надявам се всичко да е наред.Успех  newsm10 и на теб!

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ами да, боли! Който не е раждал, той не знае що е болка... Има хора, които издържат на болка много, други ( като мен) са с по- нисък праг на издържливост, но си боли  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
Аз съм с много нисък праг на болка и раждах с епидурална упойка.
Не мисли отсега за болката. Всяко раждане е строго индивидуално. Може да те боли повече, може и по малко. Но болка има.
Леко бременеене! Настрой се позитивно и се радвай на малкото човече, което расте в теб  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами да, боли! Който не е раждал, той не знае що е болка...

 Peace
Аз раждах без упойка и беше най-мъчителното нещо, което съм преживявала.

# 19
  • Мнения: 648
    През цялата ми бременност не се страхувах от тази болка, като влязох да раждам бях много мобилизирана, момента от 8 до 10 см разкритие ми бяха най- болезнени Crazy, със система на ръка, почти като мечка на синджир се опитвах да се метна от едното легло на другото hahaha, тогава си се почудих що не съм избрала секцио ooooh!, но когато започнаха напъните болка нямаше Hug, когато се роди малката имах, чуството, че се родих и аз Heart Eyes
   Бъди спокойна и уверена, няма по- сладка болка от тази Hug

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 14:27 от Nadejdica

# 20
  • Мнения: 465
Да боли, но болката си струва резултатът, а и после бързо се забравя Heart EyesУспех и леко раждане Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
Боли при контракциите, но е на моменти и имаш време да се отпуснеш и да си поемеш дъх.

# 22
  • Мнения: 4 668
Аз ще изляза в страни от общия тон на успокоения , защото имам мнение , че само с позитивно настроение не става  Sick Аз си бях много позитивна и много смела и отидох в болницата едва ли не подсвирвайки си ... но истината е , че предпочитам някой да ми беше казал , че наистина много боли , за да знам какво да очаквам  Thinking а всички ме успокояваха , че било лесна работа , боли , ама се издържа и т. н. Издържа се , няма къде да ходиш , но си и боли ... доста .
Браво на тези , които са родили бързо и безболезнено , но има и други .При мен нямаше никакво време между контракциите и даже дъх не можех да си поема ...
Та накратко ... всеки си знае за себе си ... ако ме върнат назад не бих раждала без упойка !

# 23
  • Мнения: 316
Точно за случаи като твоя е епидуралната упойка  Thinking
И все пак наистина мисля, че е излишно да се панират предварително мамите. Нека се подготвят и за вариант епидурална, но без да се шашкат. Аз лично повече се шашнах от колкото трябваше   Simple Smile
И може да се повтарям, но нека мамите се подготвят и за епидурална за всеки случай Wink
  bouquet

# 24
  • Мнения: 566
и аз като теб мног се притеснявах и изчитах всичко свързано с раждането. когато питах някой и ми каже,че е лесно не вярвах, защото след като е минало и се забравя.
преди 1 месец и аз изпитах сладката болка от раждането. при мен то мина прекрасно и почти без болка. в 6 часа се събудих с някаква болка, която беше супер поносима и докато се усетя, че раждам бях получила 8 см разкритие /щом исках да си лакирам ноктите можеш да си представиш колко търпима е болката/. нямаше време за обезболяващи, камо ли за упойка. в 8 ч влязох в предзала и в 9.30 проплака моето бебче.
обаче сега ми е чудно, че доста се понапъвах, някъде около 40 минути, а като чета други мами с няколко напъна и са родили. за твое успокоение - като почнат напъните свършва болката. пак понаболява, но е съвсем различно.
отидох да раждам със стахотно настроение, с усмивка на уста и може би това ми помогна много. запазих самообладание /от което ме беше най-много страх/ и правех всичко, което ми казваха доктора и акушерката.
леко бременеене и раждане. наслаждавай се и на двата момента, защото са прекрасни. аз също искам отново да ги изживея.

# 25
  • Мнения: 815
с епидурална упойка не боли- препоръчвам ти я горещо!! аз не разбрах какво е това болка по време на раждане

# 26
  • Мнения: 3 478
Много е важно да не се притесняваш и да си много положително настроена, аз лично вярвам че това поне малко притъпява болките. И аз съм с две ръце за епидуралка въпреки че такава не ми беше сложена, защото отидох много късно. При мен нещата се развиха много бързо, болка си имаше по време на контракциите. По време на самото раждане -не, там просто беше едно голямо напрежение. Имах чувството че нямам контрол над собственото си тяло, беба така напъваше да излезе, доктора викаше "сега ненапъвай", ама как? Той като не е раждал и незнае какво е Mr. Green. Като цяло имам хубави спомени и веднага си казах, ако всичките ми раждания са такива с удоволствие бих имала 3 деца.
Така че споко, всичко се приживява, на теб леко раждане Hug.

# 27
  • Мнения: 160
Ако е толкоз страшно,никой нямаше да ражда второ или трето дете,напълно разбирам притесненията ти,аз буквално питах всяка раждала жена какво е чуствала,за да мога да се настроя,но най-важното според мен е наистина да си спокойна,всичко става постепено,и тялото ти някак се подготвя за засилващата болка!Успех и спокойствие! Wink

# 28
  • Мнения: 2 427
Да ти кажа мила,лично мен много ме болеше,на всичкото отгоре раждането беше и доста по-дълго от обикновенното Tired.Най-гадното ,беше че докато страдах мълчаливо с кривоглед поглед Crazy от непоносимата болка,до мен неотлъчно стоеше едно 120 килограмово девойче,което беше за секцио и непрекъснато ми дрънкаше глупости и ми задаваше някави безумни въпроси newsm61.Страшно ми идеше да я загриза за носа,който си тикаше там където не и е работа,ама нали е чужд човек,не става,затова майка ми като мина покрай мен ,захапах нея по рамото без всякава причина bite.
Я кажете девойчета,второто по-бързо,по -безболезнено и по-лесно ли го родихте от първото?

# 29
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Aз раждах без упоика. Ако ти кажа,че не боли,трябва да излъжа. Боли най-много до пълното разкритие. Когато напъваш,не боли. Ама то накрая вече ми беше толкова тежко,че само исках да излиза и като дойде момента,някакси се мобилизирах. Споко,минава бързо.

# 30
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Издържа се , няма къде да ходиш , но си и боли ... доста .
Е,това също исках да кажа.

# 31
  • Мнения: 619
Аз ще изляза в страни от общия тон на успокоения , защото имам мнение , че само с позитивно настроение не става  Sick Аз си бях много позитивна и много смела и отидох в болницата едва ли не подсвирвайки си ... но истината е , че предпочитам някой да ми беше казал , че наистина много боли , за да знам какво да очаквам  Thinking а всички ме успокояваха , че било лесна работа , боли , ама се издържа и т. н. Издържа се , няма къде да ходиш , но си и боли ... доста .
Браво на тези , които са родили бързо и безболезнено , но има и други .При мен нямаше никакво време между контракциите и даже дъх не можех да си поема ...
Та накратко ... всеки си знае за себе си ... ако ме върнат назад не бих раждала без упойка !
на това мнение съм и аз засега,хем ме предупредиха,че ужасно мнго боляло..

# 32
  • Мнения: 2 427
Имам две приятелки които родиха по две деца и твърдят че никак не ги е боляло,хем не е за вярване,хем е съвсем възможно,всички сме устроени различно Hug.
Но е и вярно че самото раждане не е болезнено,болезнени са само контракциите,аз изобщо не усетих болка при самото излизане на бебето.По скоро е изморителен процеса.Оставаш наистина без дъх Tired.
 Cтрашно добре си го казала самата ти,не му мисли сега,по добре е да го поставиш въпроса при свършен факт,като се разраждаш,щеш не щеш Crazy!Така по-лесно се приемат нещата. Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Второто ми раждане беше песен - съвсем поносими болки, пауза между контракциите когато нищо не те боли. По време на напъните не се усеща болка, само непреодолимо желание да изтласкаш бебето навън.
ОБАЧЕ - първото ми раждане беше ад. Защо? Защото се съгласих лекаря да ми предизвика раждането (къде ми е бил акъла  #2gunfire), спукаха ми водите, сложиха ми система - болката е в пъти по-силна и няма почивка докато не почнат напъните. Всяко зло за добро - опита ми показа какво НЕ трябва да е едно раждане и затова втория път родих толкова леко, без никакви медицински интервенции. Заслужих си го

# 34
  • Мнения: 251
Боли, но болката се забравя много бързо.2 часа след раждането вече не помниш как и колко те е боляло.

# 35
  • Мнения: 514
Като гушнеш бебето и забравяш за болките Peace

# 36
  • Мнения: 1 455
Второто ми раждане беше песен - съвсем поносими болки, пауза между контракциите когато нищо не те боли. По време на напъните не се усеща болка, само непреодолимо желание да изтласкаш бебето навън.
ОБАЧЕ - първото ми раждане беше ад. Защо? Защото се съгласих лекаря да ми предизвика раждането (къде ми е бил акъла  #2gunfire), спукаха ми водите, сложиха ми система - болката е в пъти по-силна и няма почивка докато не почнат напъните. Всяко зло за добро - опита ми показа какво НЕ трябва да е едно раждане и затова втория път родих толкова леко, без никакви медицински интервенции. Заслужих си го
Ясмина все едно ,че за мене си писала Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 039
Боли зверски много  Sick,раждах нормално,за 2ч,без упойка и пак го казвам!!!Обаче като излезе бебчето,болката изчезва,а самият момент не може да се сравни с нишо на света  newsm68!!!Съветвам горещо:УПОЙКА!!!  newsm51

# 38
  • София
  • Мнения: 3 787
Боли,но не е болка за умиране Wink.Пък и наистина,когато ти дадат малкото човече забравяш на мига всичко.
И аз мога да те посъветвам да си искаш упойка Peace
Лека бременност и не го мисли толкова Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 11 703
Родих естествено без упойка!Трябваше да има упойка,но нямаше време за нея!Да кажа,че не боли,означава да излъжа,но всяка жена има различен праг на усещане на болката!А и като си видиш малкото съкровище ще забравиш и болка и всичко!Леко раждане!

# 40
аз не мога да издържам на болка и със сигорност ще искам упоика ,самото раждане не ме плаши толкова ,ужасявам се само ако се наложи да ме шият от разкъсвания и ухлузване това ме плаши най много страх ме е от игли Simple Smile




# 41
  • Мнения: 3 360
Като гушнеш бебето и забравяш за болките Peace

Така е! Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 952
Ако раждаш с епидурална упойка не боли.Самото й поставяне  също не боли.Ако  е  без е ясно,че боли Grinning А за шевовете - и те не се усещат, защото се слага местна упойка, не шият на живо.Спестете си страха и болката.Използвайте епидурална, няма  място за съмнение даже. Peace

# 43
  • Мнения: 588
Абе много ме радвате...
Еми раждане е, боли много да  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 952
Е затова има упойка де Grinning

# 45
  • Мнения: 3 069
Разбира се, че боли, когато дойдат напъните вече няма контракции.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 825
Докато действаше епидуралната нищо не усещах,но като дойдоха напаните,е тогава ми се разказа играта ooooh!.Такава болка няма,но всичко приключи след 2 часа.
Пожелавам ти лека бременост и най-хубавото бебе  bouquet.

# 47
  • Мнения: 5 475
... при всеки е различно и всеки си има различен праг на болката.Едва ли някой може да ти обясни точно колко боли.А и в днешно време има достатъчно методи за обезболяване на раждането.

точно така!Не се травмирай предварително! Peace
Безпроблемна бременност и леко раждане!   bouquet

# 48
  • Мнения: 8 505
Е затова има упойка де Grinning

 Peace С нея наистина НЕ ме боля.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
С моя постинг ще повторя за 10 000 път, че не е да не боли, но "резултатът" си струва мъките, това е нещо естествено, всички сме се появили по този начин и няма нищо чак толкова ужасно в раждането. Всяка болка те приближава все повече и повече до Срещата с Твоето бебче - старай се да мислиш така, като му дойде времето. Лека бременност от мен!  bouquet

# 50
  • Мнения: 2 891
Аз съм най-голямата бъзливка, що се отнася до болката и за това решихоще от рано да разбера всичко за епидуралната анестезия. Прочетох всичката литература, която намерих и се подготвих психически. Месец преди термина, отидох в болницата, която си бях избрала, за да попитам за упойката и да си подготвя нещата. Казаха ми, че за целта само трябва да кажа, като ме приемат в деня на раждането. Започнах спокойна да чакам и деня дпйде. Запътихме се към болницата, защото ми потекоха водите въпреки, че нямах никакво разкритие. Казах на анастезиолога, че искам да ми се постави епидурална, а той - "правен ли ти е алергичен тест" -естествено, че не, но никой не ми и каза.  newsm78Споразумяхме се да поговорим пак след малко. Вързаха ме на система и започнах да чакам. Болките, наистина бяха като много много тежък менструален цикъл. Потърсих с поглед пълен с надежда  Shocked анастезиолога, но се оказа, че точно тогава в рамките на 3 часа, той трябва да присъства на 16 секцио. Нали разбираш, че упойка не ми поставиха, само ме лъгаха Simple Smile , за да млъкна и да не притеснявам с мрънкането си другите родилки  Embarassed Всичко мина бурно, придружено с други весели случки за които няма да разкажа, но като цяло, въпреки страха си ОЦЕЛЯХ  Grinning Даже, след като ме преместъха в следродилна зала и се окопитих, установих, че не е било толкова страшно.
Главният проблем се оказа неизвестното и това, че след като болката прогресивно нараства, ти просто не можеш да знаеш, кога ще спре и си мислиш, че ще продължи до безкарай. Отпусни се и не мисли..... Всичко ще си дойде на мястото. Сега прекарвай дните си в дълги размисли коя количка да купиш, кой ще дойде у вас да и помага и други организационни проблеми.
Желая ти всичко най-хубаво и късмет !!!  bouquet 

# 51
  • Мнения: 1 353
 Мен много ме болеше, но аз раждах предизвикано. Но както и по нагоре са споделили при всеки е различно и не трябва да слушаш останалите относно болката. Настрой се, че не боли и каквото стане  newsm10
 Успех и леко раждане

# 52
  • Мнения: 8
благодаря  Ви,момичета за изчерпателните отговори то като му дойде времето ще видя колко боли и колко не.Благодаря и успех на всички

# 53
  • Мнения: 7 474
благодаря  Ви,момичета за изчерпателните отговори то като му дойде времето ще видя колко боли и колко не.Благодаря и успех на всички

Това 100%  няма да ти избяга ! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт