Раждане....боли ли много?

  • 3 312
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 069
Разбира се, че боли, когато дойдат напъните вече няма контракции.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 826
Докато действаше епидуралната нищо не усещах,но като дойдоха напаните,е тогава ми се разказа играта ooooh!.Такава болка няма,но всичко приключи след 2 часа.
Пожелавам ти лека бременост и най-хубавото бебе  bouquet.

# 47
  • Мнения: 5 475
... при всеки е различно и всеки си има различен праг на болката.Едва ли някой може да ти обясни точно колко боли.А и в днешно време има достатъчно методи за обезболяване на раждането.

точно така!Не се травмирай предварително! Peace
Безпроблемна бременност и леко раждане!   bouquet

# 48
  • Мнения: 8 505
Е затова има упойка де Grinning

 Peace С нея наистина НЕ ме боля.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
С моя постинг ще повторя за 10 000 път, че не е да не боли, но "резултатът" си струва мъките, това е нещо естествено, всички сме се появили по този начин и няма нищо чак толкова ужасно в раждането. Всяка болка те приближава все повече и повече до Срещата с Твоето бебче - старай се да мислиш така, като му дойде времето. Лека бременност от мен!  bouquet

# 50
  • Мнения: 2 891
Аз съм най-голямата бъзливка, що се отнася до болката и за това решихоще от рано да разбера всичко за епидуралната анестезия. Прочетох всичката литература, която намерих и се подготвих психически. Месец преди термина, отидох в болницата, която си бях избрала, за да попитам за упойката и да си подготвя нещата. Казаха ми, че за целта само трябва да кажа, като ме приемат в деня на раждането. Започнах спокойна да чакам и деня дпйде. Запътихме се към болницата, защото ми потекоха водите въпреки, че нямах никакво разкритие. Казах на анастезиолога, че искам да ми се постави епидурална, а той - "правен ли ти е алергичен тест" -естествено, че не, но никой не ми и каза.  newsm78Споразумяхме се да поговорим пак след малко. Вързаха ме на система и започнах да чакам. Болките, наистина бяха като много много тежък менструален цикъл. Потърсих с поглед пълен с надежда  Shocked анастезиолога, но се оказа, че точно тогава в рамките на 3 часа, той трябва да присъства на 16 секцио. Нали разбираш, че упойка не ми поставиха, само ме лъгаха Simple Smile , за да млъкна и да не притеснявам с мрънкането си другите родилки  Embarassed Всичко мина бурно, придружено с други весели случки за които няма да разкажа, но като цяло, въпреки страха си ОЦЕЛЯХ  Grinning Даже, след като ме преместъха в следродилна зала и се окопитих, установих, че не е било толкова страшно.
Главният проблем се оказа неизвестното и това, че след като болката прогресивно нараства, ти просто не можеш да знаеш, кога ще спре и си мислиш, че ще продължи до безкарай. Отпусни се и не мисли..... Всичко ще си дойде на мястото. Сега прекарвай дните си в дълги размисли коя количка да купиш, кой ще дойде у вас да и помага и други организационни проблеми.
Желая ти всичко най-хубаво и късмет !!!  bouquet 

# 51
  • Мнения: 1 353
 Мен много ме болеше, но аз раждах предизвикано. Но както и по нагоре са споделили при всеки е различно и не трябва да слушаш останалите относно болката. Настрой се, че не боли и каквото стане  newsm10
 Успех и леко раждане

# 52
  • Мнения: 8
благодаря  Ви,момичета за изчерпателните отговори то като му дойде времето ще видя колко боли и колко не.Благодаря и успех на всички

# 53
  • Мнения: 7 474
благодаря  Ви,момичета за изчерпателните отговори то като му дойде времето ще видя колко боли и колко не.Благодаря и успех на всички

Това 100%  няма да ти избяга ! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт