Да слагам ли зехтин и сол в зеленчуковото пюре

  • 1 126
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 803
солта мисля трябва да не надви6ава 0,4 мг на ден 

 В детските храни и пюрета солта си е сложена точно толкова, колкото трябва да бъде. И не трябва да се добавя, пише си го изрично на всяко бурканче  Peace

струва ми се 4е тя пита zа дома6но п*ре  Rolling Eyes zа това не zанм как 6те я премери  Rolling Eyes ама ако пита zа купени сори моя гре6ка  Embarassed

# 16
  • Мнения: 6 390
Сол досега не съм слагала, понякога ползвам изкиснато сирене. До 1 годинка не е препоръчително да се прибавя сол в манджичките. Naughty
Зехтин - да, студено пресован Екстра върджин, няколко капки накрая.
Simple Smile
подкрепям
зехтин към годинката дори чак започнах да слагам преди да сервирам, а сол ... от година и половина по малко Wink всички вкъщи свикнахме безсолни ястия да ядем  Laughing

# 17
Въпроса ми беше за домашните...и много благодаря за отговорите!

# 18
  • Мнения: 124
Аз не слагам нищо. На него му харесват така.
Peace

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз не слагам нищо. На него му харесват така.


 Peace

# 20
  • Мнения: X
Сол - не, дръж, докато яде без сол.
Зехтин - на едно бурканче 180мл. може половин равна, чайна лъжичка зехтин.

# 21
  • Мнения: 45
Като всяка нова храна внасяна досега е добре и зеленчуковото пюре да бъде леко подсладено в началото , затова не добавяйте сол.Месните пюрета се понасят добре и не подсладени от някои деца , но за други вкусът е нов и в началото трябва да се подсладят.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Нито съм солила, нито пък още по- малко- подслаждала. И зехтин не слагам при готвенето, а чисто масло преди консумиране.

# 23
Правила сам домашни пюрета с масло и много малко сол след 5-я месец.Те и на кухнята слагат сол.

Общи условия

Активация на акаунт