Дистанционно обучение за учениците-Teмa 10

  • 25 699
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 420
Стига де  от пети клас на горе се оправят с компютрите и сами. Още повече, че имат и опит от миналата година.
Никой не говори за основното образование, те да са присъствено.

# 31
  • Мнения: 487
Днес има починала учителка в Севлиево на 39 години от вируса.Това е ужасяващо.Ние хубаво ще спасяваме икономиката,но като изпонатръшкаме учителите?!?
На 39 съм и аз,и тази новина направо ме стресира...

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 941
Пише, че е на 49. Не че има някакво значение де.

# 33
  • Мнения: 2 420
Оф, ужас Confused

# 34
  • Мнения: 357
http://www.danybon.com/coronavirus/doklad-kunchev-27-oct-2020/?f … 0JSbO0E8raTWsVbfc
Подем в заболяемостта се регистрира при учениците в гимназиален курс (15-19 г.) и в прогимназиален курс (10-14 г.), пише в доклада на доц. Ангел Кунчев от 27 октомври.

# 35
  • Мнения: 2 420
Е, то ясно, не откриваме топлата вода.
Октомври винаги е имало бум на вирусите.
Що така се заблудихме че младежите са недосегаеми за Ковид.

# 36
  • Мнения: 487
На мен ми се чу 39 в новините по Нова,и ми стана супер тъпо,но така или иначе 39,49, все там.Млада жена.

# 37
  • Мнения: 4 211
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/krasimir-valchev-uchilishtata-try … atvoryat-posledni
Министърът на дифузията- мерките се спазват, няма да затварят централизирано училища. Поне не каза, че учителките са умрели от паника, Бог да ги прости! умрели на поста си, изпълнявайки решенията на този и такива като него, умни глави! Но не каза и че съжалява, нито съболезнования, нито отговорност, нито нищо! Смятам, че ако някой има нужда от психолог/псхиатър е той, а не колегите на починалите учители и учениците им. Емпатия- нула!

# 38
  • Мнения: 1 011
 ДО за прогимназиален курс не би трябвало да се отрази на икономиката - нали са над 12г., по закон могат да стоят сами. Нямаше ли да е по-добре от самото начало гимназиите да са на ДО, в техните сгради да се преместят учениците от най-близките прогимназии, а началните да се разредят, след като за тях са освободили място прогилназиалния курс? Според мен лятото можеше да се организира нещо такова, така че да имам максимална безопасност и минимални неудобства и несигурност.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:
Оф, не мога да повярвам, че сме на 10 тема.
Не е добре това, мислех че бързо ще си минем на старият начин на живот, а то....
От утре гимназиста ще е онлайн. Една идея ще съм по спокойна.
Дано поспаднат случаите за тези две седмици, че много ме напряга ситуацията.
Това няма как да се случи. Дори и пълен локдаун би дал видим резултат едва след 3 седмици.

От октомври имаме 4 болни учителки едновременно. От какво, никой не казва, може и проста настинка да е, но не е напр високо кръвно или подобно.
На работа нямаме нито един болен, нито заразен, както е коректно да се казва. В рамките на две седмици се заразиха децата на две колежки, в разл училища.
Само факти споменавам, че като споделих в други теми споделеното от майката, какви ли не епитети ми се изсипаха. Но е факт, че присъствието на повече от двайсет деца в затворено помещение по 7 часа еэрисков фактор. За жалост, децата не умеят да се пазят.

За цяло лято не се взеха адекватни мерки.
При нас правиха ремонти, нови кабинети, но като цяло не виждам сериозни мерки, освен да ги навикват що не носят маски.
Можеше например, да има часове на блокове. Сега има, но само по езици, история и мат. А всички двойни часове можеха да са така.
Можеше да се изведат веднъж седмично някои часове дистанционно.Напр, философия, не че я омаловажавам.
Можеше в пиковите часове една, две от линиите от ГТ в точно определен час да е само за ученици. От три гимназии по едно и също време деца пътуват в една посока. И да се направи нещо като "коридор за ученици", тук общината можеше да го измисли.
Можеше да има по-строг контрол за кихащи, кашлящи и хремави, ама без "то е остатъчна кашлица".

За маските, нямам категорично мнение дали трябва да се носят постоянно. Но ако някой чете темата за АК, ще види какво става там-намаляване на оценка за неправилно сложена маска.

Аз се надявам през тези две седмици или колкото трябва, да се измислят някакви по-сериозни мерки за присъственото обучение. Дори вместо пари за скъпи техники и глезотии, да се отпуснат напр, за още чистачки. При нас тоалетните се мият три пъти на ден, стаята ми два пъти, дръжките на вратите се децинфекцират три пъти. На работа имам пред вид, не в училище.

Да видим днес как ще почне, че всички учители почти са нови.


Много неща "можеше". Можеше да се подготвят помощник-учителите за идеята, че ще са основни учители на половин клас. И да се разделят предварително класовете (1-4) на половина, така че да имат готовност да започнат отделно в кабинетите, освободени (неизбежно) от големите. Можеше вместо други ремонти и разни н'ам си к'ви дъски и глезотии да се закупят пречистватели за въздух - не, не за всяка стая, но за 2*броя на паралелки 1-4 клас. И да се подготвят за учебен процес на една смяна, без занималня - все пак, научаването на буквите е по-съществено от осигуряването на детегледачки. Можеше вместо МОН и директорите на училища да си заравят главите в пясъка цяло лято да помислят за различни сценарии. Можеше... ама не би.



Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 15:16 от katiABV

# 40
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 361
Сигурно са разработили план за действие, защото на първия учебен ден учителката на моето дете каза “октомври се очаква да се мине на дистанционно обучение”.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:

Нали всички разбираме, че за да се реализира обучението (на началния курс - в случая) освен помещения са нужни и учители? И че независимо от това колко свободни помещения се осигурят от преминаването на по-големите на ДО учителите няма да се клонират, за да обезпечат тези помещения с преподавател? Т.е. ако се премине към разреждане неизбежно помощник-учителите ще влязат в ролята на основни учители, а обучението от целодневно ще мине на полудневно - понеже иначе ще се наруши ТК, ама яко ще се наруши. Т.е. родителите ще имат в най-добрия случай половин ден - примерно от 8 до 12 - 12.30 - свободен от деца.

Някои училища може и да са разработили някакъв план.
Повечето - не.
Отнася се и като минимум за една от елитните гимназии в София.

# 42
  • Мнения: 2 420
Бяхме го обсъждали с една приятелка, че в този случай учителите по физическо, рисуване, музика и трудово(или както модерно са го именували сега) могат да минат в ролята на възпитатели в начален етап1-4кл. И без това по тези предмети получаваше синът ми само клипчета и задания, които да направи и прати.
Всичко друго от по горен клас на ДО.
Това разбира се докато се овладее приложението.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 095
Възпитатели има в детските градини. В начален етап са си учители и не виждам как учител по физическо ще преподава математика или български на 3-ти и 4-ти клас. Въсщност, дори и за първи клас не го виждам.

ДО за прогимназиален курс не би трябвало да се отрази на икономиката - нали са над 12г., по закон могат да стоят сами. Нямаше ли да е по-добре от самото начало гимназиите да са на ДО, в техните сгради да се преместят учениците от най-близките прогимназии, а началните да се разредят, след като за тях са освободили място прогилназиалния курс? Според мен лятото можеше да се организира нещо такова, така че да имам максимална безопасност и минимални неудобства и несигурност.
Не, нямаше да е по-добре от самото начало гимназиите да са на ДО. И сега не е по-добре.

# 44
  • Мнения: 2 527
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/krasimir-valchev-uchilishtata-try … atvoryat-posledni
Министърът на дифузията- мерките се спазват, няма да затварят централизирано училища. Поне не каза, че учителките са умрели от паника, Бог да ги прости! умрели на поста си, изпълнявайки решенията на този и такива като него, умни глави! Но не каза и че съжалява, нито съболезнования, нито отговорност, нито нищо! Смятам, че ако някой има нужда от психолог/псхиатър е той, а не колегите на починалите учители и учениците им. Емпатия- нула!
Този човек въобще няма (или се прави, че няма) представа за реалната ситуация в учИлищата по отношение на измислените му мерки. Ето това, което ни разказва голямата дъщеря на мъжа ми. В коридорите не всички ученици носят маски. В класните стаи по време на междучасията идват ученици от други класове, които, дори да са дошли с маски, съответно ги свалят в стаята. Т.е. "балончетата" на Вълчев са един сапунен балон... Учители не носят маски. При разминаването на двете смени става страшна навалица. Ученици масова ходят сополиви и кашлящи на училище, без никой нищо да им казва. Мерките му може да изглеждат добре на хартия, но на практика са ...

Общи условия

Активация на акаунт