Дислексия???

  • 12 838
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
   Благодаря на всички, които се включиха в темата  Hug! Оказа се че излишно съм се притеснявала  Mr. Green! Имаме астегматизъм и късогледство! Не че е хубаво, но си мисля че по-лесно се преодолява този проблем  Praynig! Иначе при логопедката се представи повече от перфектно на всички упражнения  Peace!

# 16
  • Мнения: 3 116
Много се радвам за вас  Hug Hug Hug

Нацелувай малкия юнак  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 485
Е, то реално астигматизма и късогледството по не се коригират от дислексията  Laughing
Надявам се обаче че с очила всичко ще е наред  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 446
Нина, моля те за координати на такъв специалист във Варна, мисля че ние имаме такива проблеми с обръщане на буквите, също и на цифрите...

# 19
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
сега на конференцията ще ти взема координати и ще ти ги изпратя

# 20
  • Мнения: 485
Нина, моля те за координати на такъв специалист във Варна, мисля че ние имаме такива проблеми с обръщане на буквите, също и на цифрите...

Във Варна има специализиран кабинет за деца със специфични обучителни трудности - дисграфия, дислексия и дискалкулия, който се намира  на ул."Ген.Колев" №17, тел. 622067. Записването става на 28 и 29.09. Успех!

# 21
  • Мнения: 446
Благодаря, Зара и Нина.   bouquet

# 22
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
benighted  ,
Светът е малък  Mr. Green. Аз съм логопедът, при който дойдохте  Peace Познах Велизар от снимката  Laughing

 
 

# 23
  • Мнения: 2 274
benighted  ,
Светът е малък  Mr. Green. Аз съм логопедът, при който дойдохте  Peace Познах Велизар от снимката  Laughing
   Embarassed Embarassed Embarassed
  Да уточня за Оля, че ме е срам, че не се обадих на човека, който тя ми препоръча  Embarassed- след хиляди телефони, най-после намерих логопед в близост до нас / преди Оля да ми пише/! Аз по принцип съм с проблемна бременност и трябваше да ангажирам мъж ми за по-дългите разстояния! Е, ако лого5ка, беше казала, че според нея има проблем, щях да се консултирам и с другата логопедка  Peace!
  Ами това е! Отивам да се закопая някъде   Blush!

П.С. По рано бях писала, че се радвам, че проблемът е в очите, защото по линия на мъж ми има фамилна обремененост - почти всички са късогледи и с астегматизъм, които намаляват с всяко поколение и очаквах, че и малкия ще бъде така! Ако трябваше да се справяме и с очите и с дислексията, щеше да ми дойде в повече  Peace!

# 24
         Здравейте!

         От 6 месеца в Русе работи център за корекция на дислексия.
         Този център е към "Асоциация Дислексия - България".
         В центъра работят дипломирани обучители по дислексия. Методите, по които се работи, са американски и австрийски. Те се прилагат успешно  и дават добри резултати.
         Центърът предлага консултиране, тестване, изработване на индивидуална коригираща програма, провеждане на коригираща програма и последващи консултации.

Адресът е: град Русе-7000, ул. Хан Крум - 1, Образователен център "Динеста", тел.082/831537,0889708825, 0885319506. dabg_rousse@yahoo.com

Поздрави от Русе !

  Даниела Бонева       Жасмина Йонкова
               Dipl.Legasthenietrainer
 


# 25
Здравейте, майчета!
Може ли някой да ми помогне с намирането на специалист, който диагностицира дислексията при децата и се занимава с лечението?

# 26
С това се занимават логопедите.От международната конференция по дислексия имам няколко адреса на специалисти, които се занимават с този въпрос. Те са следните :
ОЛГА ГЕОРГИЕВА -  практикуващ логопед - основател на логопедичен център "Логос АБВ" - София - e-mail : ogeorgieva@abv.bg
Д-р ЕКАТЕРИНА ТОДОРОВА -логопед, д-р по психология в Нов Български Университет София - e-mail: e.todorova@nbu.bg
Д-р РОСИЦА ЯКИМОВА -  логопед в логопедичен център "Ромел" - нямам адрес й.
ДЕТЕЛИНА ТРАЯНОВА - ЛОГОПЕД - Директор на Държавен логопедичен център - София - нямам адреса й.
АЛБЕНА ИГНАТОВА - ЛОГОПЕД - докторант в ДП "Езикова и речева патология" на Нов Български Университет, от 2006 г. ръководи магистърски стаж в програмата по Логопедия. Е-mail : albena_79@abv.bg

# 27
  • Мнения: 1 710
Оля пише във форума, така че питай направо в темата за консултация с логопед или и прати съобщение на лични.

# 28
  • Мнения: 572
benighted    аз съм на 27 години и преди 4 открих защо до сега не ми се чете и едвам изкласих училище! Имам дислексия.  В 8ми клас ми откриха и астигматизъм и късогледство!  При вас е хубаво че сте открили на време всички тези нешта! А ей ме мене сега. Фотограф с очила! Целуни си детенце от мен и всичко хубаво ти пожелавам smile3509 smile3509

Общи условия

Активация на акаунт