Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 68

  • 36 302
  • 791
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 501
И аз давах оперираната страна за кръв по време на химията, не е имало последици. Здравата я давах за вливанията. Но аз не се пазя много, тъй че не съм добър пример.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 766
Ели, благодаря. Най-вероятно всички ще минем през това, дано да е без жертви. Аз се чувствам добре и естествено много се притеснявам за близките ми.

# 32
  • Мнения: 38
Аз чакам сега за преглед при д- р Кръстева в Панагюрище, но се питам- ако направя тук операцията мога ли после да продължа лечението си във Варна? И има ли значение  къде се прави?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз чакам сега за преглед при д- р Кръстева в Панагюрище, но се питам- ако направя тук операцията мога ли после да продължа лечението си във Варна? И има ли значение  къде се прави?
Можеш, да. Като те оперират те пращат да си търсиш онколог. А дори и да си имат, ти пак миже да кажеш че неси рвшила къде ще се лекуваш.

# 34
  • Мнения: 83
Здравейте,
Преди 2 мес откриха на майка ми тумор на яйчниците, оперираха я в Плевен и ги отстраниха, но за съжаление се оказа че те не са първичното огнище и се насочиха след това куп изследвания и прегледи,  днес я изписаха от Варна  Св. МАРИНА с установено огнище в корема и диагноза: карцином на стомаха Т2N1M1
стадий 4, моля ви дайте съвет къде да ходим и какво да правим...
Сега чакаме да кажат дали състоянието и позволява да мине Пет скенер

# 35
  • Мнения: 2 353
https://m.bg-mamma.com/?topic=1059599
Ето тази тема мисля, че ще ви бъде по-полезна.
Съжалявам. Дано намерите пътя и майка ви е добре.☘🍀☘
Не мога да разбера защо оперират тези хора без предварителни скенери, защо отварят и режат. И в Плевен, уж прехвалена болница...

# 36
  • София
  • Мнения: 3 123
Уф,тия от ТЕЛК много ме ядосаха.Получих писмо и ме искат на 15.12 на ТЕЛК. Точно тогава съм и на диспансерен преглед.На всичкото отгоре ми подчертали да нося неща,които аз вече носих в картотеката. За какво ги дадох преди 10 дни,като пак ме карат да ги нося.Това значи наново счетоводство, трудова медицина, онколог и т.н.Бясна съм!Утре сутрин добре ще ги нахраня по телефона.Малко са ни проблемите,че и те на маймуни да ни правят.

# 37
  • Мнения: 501
Мен ако питаш, те си пращат шаблонни писма, без да имат предвид какви точно документи си приложила. То аз и писмо не получих, де. Няма нужда да събираш нови документи, те са при тях, просто ще ги погледнат в деня на явяването. Ако ходиш в Онкологията аз отидох в 8,30 и в 9 вече си тръгвах, така че после можеш да си ходиш на диспансерен преглед. Не знам как стои въпроса с диспансерните - хоспитализират ли те или не, но ако отидеш първо на ТЕЛК, не би трябвало да е проблем. Носи си и картона за болничните.

Последна редакция: чт, 05 ное 2020, 07:18 от koren63

# 38
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз съм в Младост 1 в диспансера,а там са ....Миналата година чаках поне 2 часа .Дадоха ми за 1г само и сега наново,да не говорим,че с мен разговаряше и ми гледаше документите ортопед.
 Звъннах им и казаха да нося само нещата,които не съм приложила след първото писмо.Там пишеше производствена характеристика и аз съм изпратила,но в новото писмо е 2 екземпляра,а аз съм пратила 1.Та се чудя ще си го снимат ли или все пак трябва да обикалям счетоводство и трудова медицина пак.😔Иначе каза ,че мога да си оставя документите в 8 сутринта ,а да отида за решението на другия ден.Ма те ако искат да влезна да ме разпитват нещо .Май на място ще трябва да си говоря с лекарите.

# 39
  • Мнения: 501
Жалко, че не си в Онкологията. Там бяха много разбрани. Дадоха ми решение направо за 3 години. Не съм влизала при комисията. Един от лекарите ми зададе няколко въпроса в чакалнята, свързани с това дали мога да работя. Сигурно и теб няма да те викат пред комисия заради Ковида.

# 40
  • Мнения: 84
Ето ме и мен в новата тема.И аз кашлям от днес.Чудя се да ходя ли да си правя тест или да изчакам 1 -2 дни .

# 41
  • Мнения: 2 353
Аз пък съм бясна, щото ще работя два дни баш в огнището, да защитавам с голи гърди родната "едикоя си" система. Всичко е жалки приказки по медиите, сеир да има. Просто Бог да ни е на помощ с тоя ковид.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 137
Момичета, някой правил ли си е бързия комбиниран тест за ковид  и имате ли отзиви дали е надежден? Другата седмица съм на таргетна, онколога си не мога да го открия по тел. Личната ме изпраща за такъв тест. Луда работа.

# 43
  • Мнения: 2 353
Ами не е надежден, само пср.

# 44
  • Мнения: 3 980
Имам развитие с ТЕЛК-а.
Предния понеделник занесох- направление от ЛЛ, бележката за ТМаркер, бланката от прегледа с хирурга- те такова не искали от Телк (зелени бланки искали) Казах им, че ми искат всичко от лекуващия лекар. Та онази бележка дето я дават на всеки преглед при всеки лекар- забравих й името. Свърши работа!
То там си пише, че е от хирург и че няма проблем. Ама ако мине номера....искат и още едни 30лв да се дадат....
Та звъни днес една дама да ми се кара, що не съм написала какво работа, че пишело само СУ*.........*
Ми викам начален учител съм.
А, добре! Ще си получите по пощата готовото телк решение 😁
Направо я заобичах тази жена.
Спести ми още 5 опашки.... Едната съпроводена със стоене един час минимум навън в студа. Щото телка е в едни бараки, ама и вътре не пускали....
Та готова съм аз...
Ще чакам да видя % и за колко години ще е ...

Общи условия

Активация на акаунт