Малки ембриончета растете, до АПРИЛ на бебчета се превърнете !

  • 20 904
  • 263
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 925
Vanesast, и нашто мишленце беше горе-долу толкова в тази седмица  Peace
Misho4ka, добре дошла при нас   bouquet до ден-два ще те включа, ама като гледам, скоро трябва да пускам нова темичка... Blush Някой друг ако има желание да казва, да не решите, че си присвоявам правото за пускане на темички  Wink
hristina_k, наистина доста несъобразително от страна на роднините... не се ядосвай миличка  Hug
За казването - ние още не сме казали на родителите си... мисля да изчакме, когато започне да ми личи, т.е. да удължим, колкото е възможно повече времето, в което, ще слушаме съвети   Crazy
Относно болничните - както знаете при мен е неизбежно... В понеделник ще питам на ЖК дали не мога да пия нещо за  Sick защото не е шега работа това с кръвта и разранения хранопровод... Снощи пак повърнах всичко, което бях хапнала и цяла нощ ме боля корем  Cry Имам моменти, в които така ми се реве  Cry Нямам сила за нищо...
Момичета, искам да попитам тези от вас, които са като мен с  Sick Как се справяте с къщната работа и мъжете ви как реагират на това, че нямате сила и не сте в кондиция ?
До скоро
  Hug

# 256
  • Мнения: 1 419
Страчи, по-добре пий нещо - да не си докараш някоя беля. Нали писаха за някакви свещички по-назад, виж им името как беше.   action032
Иначе ако те кефи да поддържаш темичките, прави го  Heart Eyes - ние може да даваме идеи  Flutter - тъкмо сега разглееждах едни бебешорски картинки  Joy. А ако ти е зле и ти тежи - кажи, ще те отменим без проблем  Hug

# 257
  • Мнения: 135
Здравейте,
 
Страчи и аз съм занемарила домакинската работа,
миналата седмица бях 3 дни в Сандански и да не мислиш, че някой се е сетил да почисти,
освен това таткото реши да прави ремонт в 1-та стая и може да си представиш колко е било чисто тези 2 седмици. Аз започнах от сутринта да чистя и чак сега приключвам. В страницата на майските мами открих  таблица за големината на бебето по седмици.

Искам да ви питами при вас ли е така, имам някакъв много странен вкус в устата, езика ми побелява и започва да ми се гади адски много  Sick и да ям и да не ям постоянно ми е лошо.

Misho4ka, добре дошла при нас

Аз може би ще легна да си поспя в този порой никаде не може да се ходи  Sad

Чао за сега

# 258
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
Честит празник на всички  Simple Smile
Аз лично казах на почти всичките си познати веднага след като разбрах, че съм бременна, а синът каза на онези, които бях пропуснала  Laughing Във фирмата го направих от чувство за коректност и с надеждата, че те ще се съгласят да сторят нещо относно за сумата, върху която се осигурявам.
Иначе мога да започна с досадните съвети още сега и да ви кажа, че е най-добре да правите това, което искате и от което се чувствате по-добре. Ако някой ви дразни със съвети, имате чудесен претескт да му запушите устата, като кажете, че нещо ви е лошо и се нуждаете от почивка. Нормалните хора би трябвало да се загреят какво става. Не се притеснявайте да си казвате! Та нали бременността трябва да е приятен период  Peace Това го казвам въз основа на предишния си опит.

# 259
  • Мнения: 1 925
Момичета, почвам да оправям новата тема, докато не съм зле... и докато не са ни заключили...  Blush  
Ая, прати ми някой линк на лични или в темата за тези бебешки картинки, както очаквам предложения и от другите мами, как да направим по-хубава темата ни.
 Hug

# 260
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
А за къщната работа, не се притеснявайте. Тя няма да ви избяга  Wink Все вас ще си ви чака. А после когато бебчо се появи, тя съвсем ще остане на заден план  Laughing

# 261
  • Мнения: 85
Vanesast точно това имам предвид и аз като казвам, че даже водата има гаден вкус, непрекъснато ми е едно такова или горчиво, други дни пък сладникаво и дали ям или не ям-все ми се гади и преди и след. Ама аз ям де, щото като пропусна няколко часа и ми става едно стържещо-усукващо-ужас!

Виви браво за реакцията от шефа-аз очаквам моите да паднат от стола, а пък като кажа, че искам да ми оправят осигуровките-ела да видиш, каквито са скрънзели.

Тук ваали и вообще не дава индикации, че ще спира и аз ще си кибича пълен работен ден-до 17,15. Не знам ние от Варна колко сме работни, ама май шефовете ни се мислят за много хитри като гледам  Twisted Evil Twisted Evil

Аya ако си решила да ходиш на фетална вообще не чакай лекарите да ти споменат-моите досега не са ми казали почти нищо-нито дали пия фолиева, нито за прегледи, нито нещо по-конкретно за храна, лекарства и т.н. Ако не чета тук да се образовам  Hug Hug и не питам сама-пълно безхаберие. Все си мисля-ми ако не ползвам интернет и не съм чела примерно книги по въпроса при тяхното безразличие може да не знам супер елементарни неща и да сгафя нещо-хич обаче не им пука-отговаряш сам за себе си и за детето, пък те за какво са освен да взимат пари не знам.

Домакинската работа съм я позанемарила-карам милото да пуска прахосмукачка, но аз чистя банята и тоалетната. Знам, че препаратите трябва да се избягват, но вообще не го виждам как ще се справи с това като хората. Той не се сърди пък и без това много-много не обича готвено и май и двамата сме на сандвичи и тук таме плод-зеленчук. Той сега точно много работи и се прибира по-късно,от което аз  #Cussing out #Cussing out ама нали го прави за нас и е изнемощял и гроги като мен, тъй че сме извън кондиция и двамата.

Хриси весела сватба и приятна почивка след това  Laughing Laughing и на всички останали.

# 262
  • София
  • Мнения: 2 400
Страчи, качих една от любимите ми снимки на Ан Джедис в албумчето, защото не знаех къде да я сложа иначе. А като напишеш Anne Geddes /май така се пише/ в Google и му кажеш да търси само изображения, ще ти намери десетки страхотни снимки. Ан Джедис е фотографка, която снима само бебета, снимките й са невероятни. Аз лично, направо съм ти благодарна за ентусиазма да поддържаш темите, това си е нелека задача. Браво на теб!   bouquet

Ауа, на мен ми казаха, че феталната морфология се прави между 16-та и 20-та седмица, най-добре около 17-та. Но това е една от всичките гинеколожки, до които съм се допитала. С другите още не съм говорила. Все се престаравам, ама нали искам всичко да е наред.

Хрис, аз не бих търпяла подобни натрапващи се гости! Но за целта трябва да сте много единни с половинката. У нас никой не си позволява да дойде без предварителна уговорка. Дори родителите. Може просто да не сме в настроение за гости или да ни няма и изобщо наша си работа. Ако има как, не допускайте да ви налагат нечий друг начин на живот! Но ако не сте на едно мнение с мъжа ти, много трудно ще стане  Rolling Eyes

# 263
  • Мнения: 1 925
Ето и новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128911.new#new
Илит, ооооо знам я от 100 години тази фотографка, до скоро бях с нейни снимки за аватар  Peace Утре може да дооправя новата тема, разгледайте я и вижте за пропуски... че се изморих за днес...
  Blush

Общи условия

Активация на акаунт