Малки ембриончета растете, до АПРИЛ на бебчета се превърнете !

  • 20 919
  • 263
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 491
Добро утро!
liddi и ние със сълзи те изпращаме, но само временно и те чакаме отново в отчетните - по Коледа се случват чудеса. Успех мила!
gerryG да ти е жив и здрав рожденника!

За казването в работата казахме в деня, в който видяхме сърчице. До тогава мълчахме от суеверие и заради преживяванията около диагнозата за извънматочна. Но прекия ми шеф знаеше вече и беше въпрос на време да се разбере. Сега е по-добре, защото пушачите вече почнаха да се съобразяват, а цигарите много ме дразнят - сигурно се дължи на факта, че самата аз ги спрях в деня, в който видяхме сърдечната дейност на беби
За мазането все още не съм си взела специални мазила. Ползвам разни лосиони за тяло на AVON, че си имам в изобилие - но не от стягащите  Naughty


Цитат
Стра4и, препорачвам ти да отидеш в медицински центар ЛОРА. Има един на ул. Позитано и един на Ботев. Две мои приателки там ходиат нон стоп и са много доволни. Аз като си биах в Балгариа отидох и аз там да си видиа бебето на ехограф. Доцтор Геловска ме прие, много е мила, много е готина, ще останеш доволна. Лесно се записва час. Само че телефона го вземи от 144. Един ден работи до 12:30, един от 15:30. Ако èобарзаш да се обадиш сега, можеш още днес да си чуеш сарчицето на детето. Пожелавам ти успех.
Искам да споделя малко лично мнение за Полина Геловска. В първите месеци на тази година ходих при нея. Тя е от типа доктори, при които плащаш ли си - много мила, но ако не си плащаш - Бог да те пази. Медицински център ЛОРА, в който работи въпросната Геловска, работи със здравната каса. И аз съответно отидох с направление от личния лекар. Дори ме заведе роднина, работещ в същия медицински център. Та ходих при нея защото вече от няколко месеца опитвахме за бебе и не се получаваше и съответно исках да направим някои изслевания и да чуя мнение на специалист. Междувременно със съпруга ми бяхме завъдили някакви гъбички, предполагам или от едни мръсни басейни на връх Нова година или от едни антибиотици дето ги пих пак тогава. И понеже не ми е за първи път и си познавам симптомите си взех свещички и започнах самолечение докато свършат почивките и отпуските на докторите и отида на официален преглед. Д-р Геловска само ме погледна на магарето и дори не ми взе секрет за изследване - каза да продължаваме със свещичките и да пием едни други хапове. До тук ОК. После говорих с нея за изследвания - поне хормони и спермограма да ни пусне, че нищо не бяхме правили. Тя твърдо заяви, че неможе да ни пусне, а трябва да си ги платим и да ги направим в ЛОРА. Аз обаче настоях, че касата би трябвало да ги поема, на което тя отвърна, че касата поема хормоните САМО НА БРЕМЕННИТЕ  Shocked и ми написа едно листче, с което да отида в тяхната лаборатория ЛОРА и да си платим и направим изследванията. Каза на кои дни от цикъла се правят. Аз и обясних, че моят цикъл не е стандартен и варира от 30-40 дни, но тя заяви, че това няма никаво значение и ме изпрати горе в лабораторията да си пусна прогестерон веднага А БЕШЕ ПРИВЕЧЕР, а прогестерона се прави сутрин. И беше някъде към 12-14 ден от М. Естествено резултатите, които излезнаха след 2 дни дадоха трагично ниски стойности и аз се ошашках. Тя заяви, че незабавно трябва да започна да пия хормони и че ми е тежко състоянието, и ми написа една рецепта да отивам в аптеката. Междувременно познат доктор ми беше издал направление за всички останали хормони ЗАЩОТО ЗДРАВНАТА КАСА ГИ ПОКРИВА. Но пък цикъла ми нещо ме обърка - дойде ми едно черно, ама наистина черно течение и миришеше на вкиснато. Аз предположих, че това не е М., а вероятно изхвърлям някоя киста или е резултат от приеманите срещу гъбичките лекарства. Отидох пак при Геловска, а тя вика "Нищо ти няма това си е най-нормална менструация. Отивай да си правиш хормоните на 3 ден." И аз отидох и там стойностите бяха странни, но просто защото това черно течение не беше М. - то тече около 3 дни после 1-2 дни нямаше нищо и накрая си ми дойде цикъла както си трябва - обилно, червено и си тече около седмица, което за мен е нормално. А правихме и спермограма на мъжа ми и питам аз Полина Геловска "Това, че пием лекарства и сме се въздържали повече от 10 дни заради гъбичките ще се отрази ли на резултата", а тя каза, че няма проблем. Е, познайте - и спермограмата беше тъжна картинка. Въобще тази докторка ни изкара отчайващо болни и добре, че не си купих нищо от нейните рецепти.
И ДОБРЕ, ЧЕ Е ТОЗИ ФОРУМ та си пообогатих знанията, касаещи здравето ми и смених и докторката и клиниката. Представям си какво щеше да се случи, ако се бях наблъскала с хормони в случай, че нямам нужда от това.
Естествено всеки има свободен избор. Явно има и доволни от Геловска. Тя може и добър доктор да е, но добър човек не е - всеки път намираше начин да ме кара да се чувствам неудобно от това, че съм с направление и не си плащам, като на частно  Sad
Извинете ме за дългия пост, но се чувствах длъжна да споделя това тук. Дано другите пациенти/клиенти на въпросната докторица имат успешни резултати от визитите си при нея!

# 46
  • Мнения: 85
Здравейте всички, нямаше ме четири дни, а пък тук са се случили толкова много неща. Съжалявам искрено, че сме с три по-малко, аз самата още от началото съм с мисълта, че до третия месец нищо не е сигурно и не съм казала почти на никого, особено на роднините. Просто такива неща се случват, не знам защо и не го пожелавам на никого, ама природа-не знаеш какво ще реши.
Тия дни трябва да отида на лекар за сърдечната дейност, ама от два дни съм болна-някаква ужасна настинка ме гони и два дни само лежах-подсмърчам и кашлям като идиот и карам на мед и лимончета-не знам докъде ще я докарам така. Вчера бях при личната, преслушва ме и каза, че няма нищо страшно, ама като е в такъв момент ми е толкова ужасно кофти, пък днес съм и на работа, но ще търпим-няма как.
Целувки на всички и се надявам скоро да видим сърчице и да ви пиша радостната новина.
Това с имената на цветя е супер, ама я кажете нещо за края на месеца-около 25.04-май че тогава няма никакви по-големи празници или аз поне не се сещам  Shocked Shocked

# 47
  • Мнения: 9 990
Аз няма да се водя от празниците за името на детето.То си е готово, ако е момиченце Laughingи не е на цвете.
Относно МЦ Лора-може и да има някой сериозен и качествен там, но на мен кракът ми повече няма да стъпи.На мен впечатление ми прави освен цялостната обстановка-така и колектива-всички лекари вкупом.Няколко пъти съм се сблъсквала с тях и съм си тръгвала още на вратата.На два пъти/ понеже те поемат в извънработно време  на педиатъра ни при случай /няма кой да погледне детето, въпреки, че даже исках да си платя.Не могат и парите да ми вземат даже.

# 48
  • Мнения: 1 925
Момичета, свързах се с моя док по мобилния и той каза да отида към 18ч. да ме види  Peace Дано да чуем сърчице, т.е. да няма някакви пречки, всъщност с какво точно се чува ?   newsm78

# 49
  • Мнения: 210
Зравейте мамчета
не съм и предполагала че толкова скоро ще се включа отново във форума но .............
С удоволствие ще споделя че чакаме бебо на 19 април живот и здраве.
Само едно ще ви кажа бременностт с бременност не си приличат. По едни начин се чувствах с дъщеря си, а сега все ми се гади и съм страшно уморена. Много ми е трудно но няма как важно е бебо да е здрав.

# 50
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Страчи не се чува сърцето, а се вижда тупнете на монитора.
Аз щях да ти предложа да те видя с мен на частен преглед при д-р Тончев в Шейново в петък следобед.

# 51
  • Мнения: 85
Пенелопа то и нашето име за момиче е готово мнооого отдавна  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes -проблема е с мъжкото, обаче на мен още от самото начало ми се струва, че ще е момче  #2gunfire #2gunfire Винаги ужасно много съм искала момиченце , но не знам дали ще ме огрее. Вие как сте мами-някоя има ли чувството, че знае отсега пола на бебето-аз не знам защо така си мисля и вообще не мога да го обясня. Не знам дали мога да си вярвам на чувството, пък и ми е за пръв път, обаче почти съм сигурна. Чувала съм от майки , че са знаели отначалото и са били сигурни, обаче нещо все не ми се вярваше. Иска ми се да се лъжа, ама то -каквото Господ- даде да е живо и здраво.

# 52
  • Мнения: 491
denisimo аз си мисля, че ще е момиченце защото много искам първо дъщеричка, но същевременно се улавям сама, че като говоря за беби говоря в мъжки род  newsm78 и то така уверено, като че ли синчето вече е неоспорим факт  #Crazy По този въпрос да питам аз мамите дето повтарят[/color][/b] като ритахте менче на сватбата какво детенце ви се падна, че първо ще имате и позна ли ритника?[/color]

# 53
denisimo аз моята настина си я излекувах като всяка сутрин дъвчех пчелна пита - това е един  вид природен антибиотик при мене много помогна опитай и ти дано бързо се възстановиш  newsm10
Моята снахичка като и казах че съм бременна ми направи тест със игла на конец върху дланта при мене се въртеше в кръг което означава девойка /както искам аз / ако пък се движи напред назад значи е мъжко пробвайте и вие някой близък да ви го направи.

# 54
  • София
  • Мнения: 26
Simple Smileе аз като ритнах ментчето се паднаха близнаци,ама си е едничко!моето усещане за пола е момче и на мъжа ми е такова!аз винаги съм искала да имам момче,а милия иска момиче!каквото и да е,само живо и здраво да е!да ви кажа честно,нямам търпение да ми кажат пола:)) Grinning

# 55
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Момичета,
в предната ни темичка съм качила доста калкулатори за определяне пола на бебо!
Незнам доколко са верни,ама на мен всички до един ми показват,че ще е момче.АСвекито-без да знам-ми сложила сол на главата и аз се пипнах по носа,което значи,че ще е момче,а ако е по устата-момиче:)
Аз лично предпочитам да е момиче,но може би второто ще е такова....но да е живо и здраво все пак
Момичета,една позната ме посъветва в 12г.с. да се запиша на ехо за аномалии на плода....ами то наближило....Ще ходя при доц.Балев в Темелков.Струвало 30лв.Предполагам,че това ще е след около 2 седмици,ама се настройвам отсега.
Иначе утре съм на доки,за да ми пусне изследвания и да види как сме с бебо:)стискайте ми палци
Денисимо,моят доктор ми беше казал,че мога да пия Фервекс,защото не съдържа съставка,която би навредила на плода.Моя позната,която е регистрирана тук за раждане Април вече пи,защото кашляше доста и благодарение на него се стабилизира.Ти си прецени!!!!
Целувам Ви всички
Успех на Страчката днес:)

# 56
  • Мнения: 9 990
denisimo аз си мисля, че ще е момиченце защото много искам първо дъщеричка, но същевременно се улавям сама, че като говоря за беби говоря в мъжки род  newsm78 и то така уверено, като че ли синчето вече е неоспорим факт  #Crazy По този въпрос да питам аз мамите дето повтарят[/color][/b] като ритахте менче на сватбата какво детенце ви се падна, че първо ще имате и позна ли ритника?[/color]

Ми аз не съм ритала нищо на моята Laughing, това са измишльотини-някакъв ритуал просто.Както знаете-полът се определя от мъжа-той е носител на Х или Y  хромозома, които дават и различният пол.Единствено доказано е, че "женските" сперматозоиди са по-издържливи, но по-бавни, а мъжките-обратно-бързи плувци са, но и бързо дават фира в очакване на яйцеклетката.И ако се случи да уцелите момента на овулиране-шансът да си направите момченце е голям, а ако сте правили предишният ден секс-шансът клони към момиченце.Но това е природа, не е нито ритане на менче, нито калкулатор.
Аз усещане с първата си бременност за пол нямах.Но таткото говореше нещо за момиченце и аз исках да му угодя някак си/ колкото и смешно сега да звучи-да го зарадвам Crazy/Успях/ по-скоро той успя-такова си е направил-аз само му го износих и родих Wink/Сега и двамата нямаме никакви претенции, но ни гризе любопитството, определено.Мен ме гризе и дали ще прилича на дъщеря ми...ей такива Crazy

П.П. ако се чувствате зле/болни/, можете да пиете парацетамол-съдържащи.Ако е лека настинка-добре-като се има впредвид, че по-бавно минава, защото организма ви е променен сега, но ако се задълбочават нещата-пийте парацетамол.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 414
gerryG, да ти е жив и здрав и много да те слуша Joy Hug

Момичета, наистина е трудно това с дрешките. Вчера, обаче си купих една блузка от ninka на Славейков. Не е за бременни, но става много подходящо. Предскявлява нещо като жилетка, без копчета и цип, а с връзки. Завръзва се тип 'прегърни ме' и затова е много удобна за регулиране според надебеляването Simple Smile Струва 19.90 лв.
Там има и други блузки, които могат да се носят до едно време, разтегливи са, но все пак са си 'нормални'. ninka имат магазин и зад ъгъла, на една минута и половина пеша от Славейков, а също и в МОЛ София, но не знам там дали го има тоя модел. Иначе в момента има намаление на почти всичко.

Все пак с горната част от дрешките ще е по-лесно, трудното според мен е с панталоните. И аз, както вече някой беше споменал, мисля да кръцна някой панталон и така. Иначе 60-70 лева за панталон за 3-4 месеца... не знам дали си струва.

Смятам докато може да си взимам просто регулируеми на дебелина дрешки. Например блузки 'прегърни ме', разкроени сукмани, панталони с връзки горе и така. За да се ползват и в живота, дет съ вика  Grinning

ДейзиГ, ние го чухме наш'то сърчице, да! Биеше много по-бързо от моето, въпреки че бях страшно развълнувана. Така че, Страчи, може би зависи от апаратурата. Може и да го чуеш. Но да го видиш си е изживяване. Heart Eyes

Страчи, може да махнеш онова предложение за нова тема, то беше хубаво с картинката на туптящите сърчица. Само като текст не е така добре, пък картинки не стават в заглавията Thinking

Ето ти нови предложения:
Златна есен на вратата чука, през АПРИЛ бебоци ще ни гукат!
През АПРИЛ ще дойде бебче сладко, да зарадва мама, татко!

'Златната есен' може да се смени със 'Бяла зима', ако се ползва по друго време темата. Или с 'Ведра пролет' и други

# 58
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може да се чуе сързето ако е пуснато на колоните иначе няма как.
Първия път го чухме и двамата с мъжът ми, но сега не пуснаха звук.

На сватбата първо излезна от менчето бялото цвете за момче, а се роди момиче.
Сега нямам никакво усещане, а мъжът ми иска пак момиче.

# 59
  • Мнения: 5 391
Наминавам само да видя как са Априлки 2007 Hug
Чета, че се вълнувате от пола на бъдещите ви рожби, аз бях развълнувана не по-малко, имах чувството, че ще е момиче, вероятно защото много исках да е така.Е, имам си цял мъж и сега не бих го заменила за никое момиченце LaughingТова е повод да пробваме след известно време пак Wink
Исках да ви кажа за една схема за изчисляване на пола, на мен позна, пробвах и на всичките си приятелки, които вече имат дечица-ами оказа се вярно.Дано само да мога да ви го обесня разбираемо Blush
Значи, към числото 49което е константно се прибавя месеца, в който сте заченали.От сборът им се изваждат годините витук подробността е, че ако са минали 6 месеца от рожденният ви ден се пише по-голямата възраст, напр.миналата година аз забременях юли месец на 25 години, но понеже съм родена октомври изваждам 26 и от полученото число започва да се вади 1, от новото получено 2 и т.н докато се се получи едноцифрено число.Ще ви напиша нагледно изчисленията за мен:
49+7=56-26=30
30-1=29-2=27-3=24-4=20-5=15-6=9
Ако се получи нечетно число=>момче
Ако се получи четно число=>момиче
Дано съм ви била полезна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт