Водите ли се по новите изисквания за захранване на децата?

  • 4 352
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: dessyy
Не се водя по новата "мода" ...

Скъпа, това не е никаква мода! Явно не си чела достатъчно за "новите модни тедненции"...

Захраних на 5м и малко. Вторият път не мисля да захранвам преди 6тия. За мен това е много по-логичен начин на хранене на малко бебе...


# 76
  • Мнения: 4 621
Опция 3 - някъде по средата Peace

# 77
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И аз гласувах с трета опция. Захраних го със сок на 3.5 месеца. И аз търся истината някъде по средата. С второто може да изчакам 4 навършени месеца живот и здраве.

# 78
  • София
  • Мнения: 280
захраних го на 5.5 м

# 79
  • Мнения: 619
бебе, което едва се е научило да суче, не може да си държи добре главичката и не може да седи седнало да яде твърда храна.
Винаги ми се е виждало странно как някои майки се опитват да натъпчат храната в устата на 3-4 месечно бебе. То избутва храната, те тъпчат. Не е нормално, според мен.
напълно споделям това мнение
има си признаци,според които детето е готово за захранване и при тях няма ранно и късно-или е готово детето или не е-това е моето мнение.напълно естествено е бебе,което неможе да стои седнало и да си държи главата права само,да яде само мляко!това с ранното и късно захранване мисля,че идва от различните култури.бозайниците какво правят?-пият мляко като малки и в един момент се научават да ядат твърда храна,но при всички е еднакво,едва ли котката се съветва с друга котка,кога котенцето е готово за твърда храна...сори,че се отплеснах...

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 13:57 от Ивa&Ави

# 80
  • Мнения: 959
Трета опция.

# 81
бебе, което едва се е научило да суче, не може да си държи добре главичката и не може да седи седнало да яде твърда храна.
Винаги ми се е виждало странно как някои майки се опитват да натъпчат храната в устата на 3-4 месечно бебе. То избутва храната, те тъпчат. Не е нормално, според мен.
напълно споделям това мнение.
ще изчакам признаците,според които детето е готово за захранване

Моето бебе не е избутвало храната,точно обратното Simple SmileУмираше си за плодовите пюрета!На мен пък ми е странно как учите бебетата си на 6 месеца да ядат с лъжица,като моето на 6 месеца вече си посърбва от чашка! JoyА лъжицата само,където не си я държи сама,иначе яде като голям човек.И щом тепърва от 6 месеца започвате захранването с пюрета,а сигурно и със сокове ooooh!сигурно,когато проговори още няма да знае какво е готвено! #CrazyПълна простотия!

# 82
  • Мнения: 619
Моето бебе не е избутвало храната,точно обратното Simple SmileУмираше си за плодовите пюрета!На мен пък ми е странно как учите бебетата си на 6 месеца да ядат с лъжица,като моето на 6 месеца вече си посърбва от чашка! JoyА лъжицата само,където не си я държи сама,иначе яде като голям човек.И щом тепърва от 6 месеца започвате захранването с пюрета,а сигурно и със сокове ooooh!сигурно,когато проговори още няма да знае какво е готвено! #CrazyПълна простотия!
това,че твоето дете не е избутвало храната толкова малко,не означава,че всички бебета на тази възраст го правят-както казах,има признаци,които майката следи.
eстествено,че след като детето яде с лъжица,ще пие и от чашка!
това,че ти си дала нещо друго освен мляко на тази възраст на бебето,не ти дава право да обявяваш,че другите начини са простотия!казала си си мнението и толкова-момичето е информирано и просто събира мнения от други майки!
спазвай добрия тон,моля!
някой друг може да каже същото за тебе-не мислиш ли като говориш?[

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 14:13 от Ивa&Ави

# 83
  • Мнения: 5 790

Моето бебе не е избутвало храната,точно обратното Simple SmileУмираше си за плодовите пюрета!На мен пък ми е странно как учите бебетата си на 6 месеца да ядат с лъжица,като моето на 6 месеца вече си посърбва от чашка! Joy

А кръстословици решава ли вече?  Laughing

# 84
  • Мнения: 118
аз захраних точно на 6 месеца.до тогава бяхме само на АМ,дори и вода отказваше да пие.сега е на обща кухня и не виждам никаква разлика между моето късно захранено дете и другите деца,които са захранени много по-рано.така или иначе на годинка всички са на обща храна! Simple Smile

# 85

А кръстословици решава ли вече?  Laughing


Не,мисля по-късно да започнем с кръстословиците,страх ме е да не е алергична към мастило hahaha

# 86
  • Мнения: 1 033
Моето бебе не е избутвало храната,точно обратното Simple SmileУмираше си за плодовите пюрета!На мен пък ми е странно как учите бебетата си на 6 месеца да ядат с лъжица,като моето на 6 месеца вече си посърбва от чашка! JoyА лъжицата само,където не си я държи сама,иначе яде като голям човек.И щом тепърва от 6 месеца започвате захранването с пюрета,а сигурно и със сокове ooooh!сигурно,когато проговори още няма да знае какво е готвено! #CrazyПълна простотия!
Joy Joy Joy
горките ни деца

# 87
  • Мнения: 61
Коката беше на 40 дена когато му дадох сокче.На 3 месеца плодово пюре,а на 4 зеленчуково.На 5 месеца-месно и на 6 беше вече на кухня.Не съм имала проблеми с ранното захранване.Живот и здраве пак така.

# 88
  • Мнения: 801
мисля,че са нови изисквания,но не са новости Simple Smile, въпреки че чета доста за късното захранване и моята педиатърка също препоръчва по-късно да захраня,мисля да започна със захранването на радост като навърши 5 месеца и половина,но ще видим,....така,че гласувах за третата опция....

# 89
  • София
  • Мнения: 505
Синът ми го захраних по българската схема, като се ръководех от една книга - "Хранене на бебето". Не е имал прояви на алергия и не е плюл храната - въобще никакви проблеми. НО второто, живот и здраве, ще захраня след 6,7 или 8 месечна възраст, след като се научи да седи стабилно - това за мен е критерий, че детето е готово за лъжицата!

Общи условия

Активация на акаунт