Детегледачка (българка) в чужбина

  • 8 052
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 907
Zdrasti Matze

V detskite gradini tzenite sa razli4ni i zavisi -dali e v darjavna ili 4astna.

Държавните детски градини са само тези след 4г от 8-12ч. Всичко друго е частно, в повечето се плаща според дохода, аз поне не знам за такива с фиксирани суми. Та частните принадлежат обикновено на някой Verein от няколко души. Обикновено плащаш максимума ок. 100Фр. на ден, освен ако не работи само единият и при това да взима не особено добра заплата. Та защо мислиш че твоята е държавна?  newsm78 Може де но не бях чувала за такава досега.

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Като ходех на уроци по английски, в групата имаше много au pairs, туркини, чехкини, полякини, унгарки, испанки, германки и един французин   Mr. Green Плащаха им около 30 поунда на седмица. Живееха и се хранеха за сметка на семейството. Самолетните билети и уроците по английски в колежа също се заплащаха от работодателите им. Имаха точно определено работно време и един почивен ден през седмицата. Задълженията им бяха свързани само с гледане на децата. Нямат готвене, пазаруване, чистене, гладене и тем подобни. Някои от момичетата вършеха и тази работа, но срещу допълнително заплащане. Имаха договори за период минимум 1 година.
Българките, предполагам, работят на същите тарифи, ако са си намерили легално работа, през агенция и са подписали договор.
Ако са с нередовни документи или не са си вързали гащите с договор, е нормално да бъдат прецакани за парите и условията.

# 32
  • Мнения: 2 381
Ехххх....чак не е за вярване какви хора има.
За нанитата говоря. Да не се обиди някой  Laughing

# 33
  • северно море
  • Мнения: 321
Zdraveite,megan 79 ne slagai vsichki au-pair  pod edin znamenatel.Sigyrno znaesh she ednogodishna viza za Xolandia kato detegledachka e 830 ev..Tezi pari triabva semeistvoto da gi plati,a na tiax mnogo ne im iznasia.I ako slychaino se naviat da platiat tazi syma,mesechnoto vaznagrjdenie koeto polychava au-pair e 275 ev na mesec.Povecheto xolandski semeistva kato si tarsiat detegledachka ot BG predpochitat  detska ychitelka.Tova pone sa moite nabludenia.Pozdravi  bouquet

# 34
  • Мнения: 818
И още нещо,правете разлика от ау пайр и домашна помощница.Ау пайр прави всичко свързано с децата,ако трябва да мие чинии,това значи само чиниите на децата!Всичко друго е израз на добра воля.И още нещо,на черно или на бяло Тя се грижи за децата Ви!Не забравяйте,че каквото отношение имате към нея така и тя ще се отнася с децата ви!

# 35
  • Мнения: 2 757
И още нещо,правете разлика от ау пайр и домашна помощница.Ау пайр прави всичко свързано с децата,ако трябва да мие чинии,това значи само чиниите на децата!Всичко друго е израз на добра воля.И още нещо,на черно или на бяло Тя се грижи за децата Ви!Не забравяйте,че каквото отношение имате към нея така и тя ще се отнася с децата ви!

Точно така. С едно допълнение. Оперката също се храни и оставя чинии след себе си, мръсно пране, прах по къщата и т.н. както другите членове на семейството. Предвид, че също е член на това семейство би следвало да се включва в домакинската работа наравно с всички, а не тя да се грижи за децата, а родителите да се грижат за нея. За съжаление много семейства злоупотребяват и експлоатират оперките максимално нарушавайки и договора и дори човешките им права понякога  #2gunfire

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
И още нещо,правете разлика от ау пайр и домашна помощница.Ау пайр прави всичко свързано с децата,ако трябва да мие чинии,това значи само чиниите на децата!Всичко друго е израз на добра воля.И още нещо,на черно или на бяло Тя се грижи за децата Ви!Не забравяйте,че каквото отношение имате към нея така и тя ще се отнася с децата ви!
Оха, израз на добра воля хехехе Laughing, в повечето семейства au-pair се третират като домашни роби. Бях au-pair в Дания. При семейство с 4ри деца и голямо куче. Аз отговарях за двете малките и междувременно чистех 3 етажа къща, гладех всичко (и чорапите даже), готвех и сервирах -  майката си трака за 3хил датски крони на месец. Имам предвид, че САМО аз чистех след всички нас, 7 човека и куче, за готвенето се редувахме. Живеех в сутерена, прозорците бяха 40 на 50см на нивото на главата ми. Задържах се три месеца при това семейство и когато поисках да напусна ми беше обяснено как предното момиче - латвийка мисля, правело всичко това и било супер доволно от заплащането. Изсмях им се в лицето. Българската агенция не ми помогна никак. Виж, второто ми семейство беше добре (сама си го намерих).

# 37


Та защо мислиш че твоята е държавна?  newsm78 Може де но не бях чувала за такава досега.
Ami stava duma za Krippe i e kam Gemeinde Bülach......TA E 100 % DARJAVNA! Pla6ta6 spored dohodite na roditelite....i kakvito i da sa ti sa do 100 Fr na den, taka 4e kakto i da go iz4isliava6 ne e  2000 Fr. Za tazi 4astna Krippe, za koiato pisah NE E KAM Verein.Detskite gradini ,DARJAVNITE,  sa ot detza na 4 i polovina godini i SA BEZPLATNI .Lo6oto pri tiah e, 4e ne sa tzelodnevni ,a samo polovin den , ta zatova pove4eto roditeli predpo4itat 4ASTNITE.
MegiX,
ne razbrah samo kak si stignala do tezi tzifri...ot OPIT kato men ili samo NA TEORIA GO KARA6 ?
 newsm78

# 38
  • Мнения: 907

Ето, де, ако плащаш 100Фр. X 20 работни дни на месец излиза 2000. За съжаление не е теория, цените на всички 8 Криппета, където кандидатствах за големия ми син бяха такива и продължаваха да бъдат, даже ги увеличиха когато той тръгна. Та ок. 2300-2500 струва Криппе за 100% посещаемост. 110-120 е на ден в повечето даже. За град Цюрих говоря, не изключвам извън града да има и по-евтини.

А по темата забелязвам, че най-щедра бях като имах само едно дете. Ставам по скръндза, ты като с увеличение броя на децата, едно че ми се намалява възможността да работя като време и като позиция, друго че разходите растат, естествено. А с 3 деца за ясли не може да става и дума при тези цени тук.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 14:28 от MegiX

# 39
  • Мнения: 1 559
Аз лично никога не бих си взела българка в къщата за каквото и да било Naughty.Може би съм предубедена,но това ми е мнението Whistling.А сега скочете върху мен Joy Joy hahaha

# 40
  • Мнения: 818
Au-Pair-кандидатът помага на приемното семейство при грижите за децата и в ежедневните домакински задачи. Работният ден е около пет часа дневно респ. 30 часа седмично. Целта на Au-Pair-престоят е не замяната на домашния помощник, заобиколяйки трудово-правните разпоредби за чужденци, а усъвършенстването на познанията по немски език и по-доброто опознаване на Германия като приемаща страна.
Това от страницата на Немското посолство.Значи много е трудно да кажеш какво точно е -ежедневните домакински задачи...И все пак ако има проблем,тези които са с агенция винаги могат да се разберат с посредника.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Au-Pair-кандидатът помага на приемното семейство при грижите за децата и в ежедневните домакински задачи. Работният ден е около пет часа дневно респ. 30 часа седмично. Целта на Au-Pair-престоят е не замяната на домашния помощник, заобиколяйки трудово-правните разпоредби за чужденци, а усъвършенстването на познанията по немски език и по-доброто опознаване на Германия като приемаща страна.
Това от страницата на Немското посолство.Значи много е трудно да кажеш какво точно е -ежедневните домакински задачи...И все пак ако има проблем,тези които са с агенция винаги могат да се разберат с посредника.
Ок де, ежедневните домакински задачи не трябва да надхвърлят 30 часа седмично, поне това ясно е казано. Аз работех над 50 седмично. Наистина в договорите на Au-Pair пише за 30 часа, обаче доколко се спазва............ зависи си от семейството. Но голяма част от Au-Pair са третирани ужасно, като бели робини.

# 42
  • Мнения: 818
Така е спор няма,на мен също ми се наложи да обясня на едно семейство какво е аупайр и какви задължения има в къщата.Зависи от хората.

# 43
Има разлика в дефинитсията на au pair в Европа i в U.S.A. С няколко агентсии говорих в U.S.A.. и тука заплатата на au pair е $139 на седмитса + езиков курс (до $500, за тселия престои). Работата е ограничена до 45 часа на седмитса, не повече от 10 часа на ден. Лека домакинска работа се включва, главно свързана с детето (чистене на детската стая, пране на детето,  и готвене за детето, например). Ние не сме имали au pair, обаче, така че нямам личен опит. Мисля, че au pairs са по-удачни за по-големи детса, които ходят на училище. 

# 44
  • Vienna
  • Мнения: 519
с риск вси4ки да ско4ат срещу мен, да а3 ве4е 2 пьти сьм имамала бьлгарка да гледа Софи (две ра3ли4ни), и двата пьти 3а по 7 седмици. плащах им 3а гледане на детето (като то ходи до 14 4аса на детска градина) + всекидневните неща в домакинството (прахосмука4ка, миялна машина,....) 4исто на рька ? 600 (3а те3и 7 седмици). като нямат никакви ра3ходи. а3 им купувам карта 3а транспорт, давам им карта 3а тел. с предплатени ок. ?30. живеят при нас (в самостоятелна стая), ядат с нас.
а3 се врьщам всеки ден кьм 14, 14.30 4аса от работа и тя е свободна. пове4ето пьти дори а3 в3имах детето от детската.
НО (винаги има едно НО) ок. 6 пьти месе4но имам нощни дежурства, които продьлжават между 25 и 29 4аса, след което се прибирам и лягам 3а ок. 3-4 4аса (общо в3ето 2 дни отиват на кино...). то4но 3а това време ми трябваше гледа4ката. пре3 това време детето нито на детска градина мога да го дам, нито на дневна майка (Tagesmutter), а ако плащам на беибиситер по ?7-8  на 4ас просто най добре да 3арежа работата и да си седя вкьщи.....
пьрвата детегледа4ка беше на ок. 43 години от Пловдив с две ве4е пораснали деца, с нея хи4 не се ра3брах, беше един ужас!!!
втората беше на моя вь3раст бе3 деца. мн. добре се ра3брахме. даже накрая й дадох пове4е пари от уговореното.  и сега имам една нова приятелка...

Общи условия

Активация на акаунт