Йога за деца

  • 1 220
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Къде е това (сайта не се отваря нещо)?
Бях проверявала преди време..зад Плиска някъде един йога център, но казаха, че децата трябва да са поне на 5 години....
a za po-malki nqma li?

# 16
# 17
  • Мнения: 412
Анда, като гледам тези сладури от ананда трябва да ги чарджваш не само за превод на сайта, но и като кръстница...или пък ти да се прекръстиш сега  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 4 031
А по кое време ще са заниманията за майки с деца?Гледах в сайта, ама нещо не открих Embarassed

# 19
  • Мнения: 412
http://www.yogajournal.com/search.cfm
доста е дълго и описателно...
предимно от този сайт съм черпила инфо,
основната идея е да се работи с всички видове...хм...интелигентност на детето "linguistic, logical, visual, musical, kinesthetic, naturalistic, interpersonal, and intrapersonal" за да се стимулират едновременно и да му се задържи максимално дълго вниманието - чрез говорене, асоциации на асаните с животни, дървета, цветя, воини...да се издават например съответните звуци на животното, докато детето е в позата (например когато е в Кобра, съскаме  Laughing и т.н.), да се озвучава с подходяща музика, шумове...и в крайна сметка това е lifetime practice, т.е. напредва се нежно и бавно, с постоянство и всекидневни занимания...опитвам се да опитомя всичко в домашни условия засега и си пожелавам успех  Grinning
на вас също   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Дъщеря ми ходи при Мариана от www.yogakursove.info. Това е момичето, което преди беше в студиото зад Плиска. Има общи часове за малките деца и родителите им от тази година. До сега малките посещаваха часовете сами, но трябваше да са поне на 5.
Моите лични впечатления от въздействието на йогата върху детето ми са чудесни. Дъщеря ми стана по-концентрирана, по-гъвкава, рисува по-добре. Ходи с огромно желание, а понякога си прави упражненията сама. Явно това я кара да се чувства добре и макар да ми беше малко чудновато първите няколко пъти, когато я чух да пее една мантра, я поощрявам да продължава. Ще посетя с нея следващия общ час и ако ви е интересно ще разкажа Simple Smile

марияна е в ново студио, намира се срещу Института по хигиена
http://www.yogakursove.info/view.php?id=ydeca

Общи условия

Активация на акаунт