PAP II

  • 65 519
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 430
Suprema, прости невежеството, но не можах да намеря някакъв нагледен материал. "Структурата" не е ли влагалище-шийка-матка? От къде всъщност взимат материал? СС при мен е РАР 1, PVCU e 2.
Излиза всъщност, че и самата шийка има канал, така ли?  newsm78

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Suprema, прости невежеството, но не можах да намеря някакъв нагледен материал. "Структурата" не е ли влагалище-шийка-матка? От къде всъщност взимат материал? СС при мен е РАР 1, PVCU e 2.
Излиза всъщност, че и самата шийка има канал, така ли?  newsm78

да, след влагалището се намира матката, коята в най-долната си част има т.нар шийка. тя има канал по средата - канал на маточната шийка, който води към самата матка вече. Значи имаш разлика в двете порцио - от канала и от повърхността на шийката. Причини много, но не ти ли обясниха защо е тази разлика? Възможно е да има някаква инфекция в канала, което не е страшно, поне групата е ниска. Питай лекаря си.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И аз моля за малко помощ. Прочетох толкова много неща, че чак ми се изправи косата от ужас. Имам раничка от доста дълго време, която първоначално беше горена, незнам под какъв претекст. Открита ми беше заради течението, което имах. Сега вече близо година се лекувам от Streptococcus agalactie, който се оказа адски устойчив на лекарства. Лекарката каза, че докъто не се премахне стрептококът неможе да се правят други манипулации. Единственото, което ми беше направено е цитонамазка, която даде следния резултат:
PAP II (суперфициални, интермедиерни и метапластични клетки, слуз, левкоцити)
Моля ви кажете ми повече при тези пояснения, какво да очаквам. Лекарката каза, че след като изчистим стрептокока ще направим колпоскопия и ако се наложи, и биопсия. Но иначе този резултат бил нормален, така каза. А аз ще получа удар ако прочета още малко за рак на шииката на матката. На 22 години съм и съм имала само 2ма партньора. Пила съм и контрацептиви около година. Не съм раждала, не съм правила аборт, но тази раничка толкова много ме притеснява, че незнам къде да се дяна. Моля, ако някой знае нещо повече по въпроса да ми каже.

Ей, не се притеснявай. Аз съм също на 22, с малко партньори, пък гледай какво ми мина през главата в др тема Simple Smile
Лекарката ти е споделила, че докато не изчисти инфекцията със стрептококите, не може да пипа друго. И е права. Всяка друга по-сериозна интервенция (биопсия дори) все пак ще е стрес за органа, а при положение, че има инфекция, може тя да стане по-сериозна или най-малкото да зарази на по-дълбоко (биопсията нали е като щипване). Преди да ми направят биопсиите, аз също минах профилактично с лекарства, за да се знае, че е чисто и да не се получат инфекции. Наистина сега не може да направиш нищо, трябва да изчистиш стрептококите. Но след това задължително виж от какво е раничката, не я оставяй за наблюдение или нещо такова. Ако има инфекция, колкото по-рано, токлова по-добре. И без мисли за рак и т.н.!!! Сега е важното да оправиш другото Simple Smile

# 33
Suprema благодаря ти много за успокояващите думи. Наистина ми повдигна духа, а се бях отчаяла и няма да казвам какви мисли ми минаха през главата. Ще се моля да не е нещо фатално и ще чакам. Пожелавам ти много здраве и мерси за успокояващия отговор.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Suprema благодаря ти много за успокояващите думи. Наистина ми повдигна духа, а се бях отчаяла и няма да казвам какви мисли ми минаха през главата. Ще се моля да не е нещо фатално и ще чакам. Пожелавам ти много здраве и мерси за успокояващия отговор.

Няма да униваш. Горе главата, почнала си вече да се бориш с гадините, а това е най-вайното, и др ще го оправиш, но просто не губи време. Simple Smile Успех!

# 35
  • Мнения: 6 164
И недей да мислиш за обгаряне , операции и т.н. Не му е времето.

Това не го разбрах?

# 36
  • Мнения: 1 925
Има ли нещо обезпокоително в резултат PAP2, PVCU2 с много левкоцити и раничка?
На мен ми е лекувана веднъж раничка преди година.

# 37
  • Мнения: 1 475
Хората се плашат, че имат PAP II или PAP III, без дори и да знаят дали тези цитологични резултати носят потенциала да се развият в това от което всички ги е страх. А такъв риск има само, ако имат високорисков HPV, нещо което може да се установи само с ДНК анализ.


Това не е съвсем вярно. Не е задължително да има папилома вирус за да се стигне до рак.
При мен при контролна цитонамазка ПАП 3Б, без да съм имала никога каквито и да е гинекологични оплаквания или ранички, се стигна до биопсия и конизация. Хистологията не показа никакъв HPV, но за сметка на това карцинома ин ситу. Минах през част от най-известните онкогинеколози в България и от тях знам, че ракът може да дойде от нелекувана раничка/без папилома вирус/, от папилома вирус или от...нищо. Както и можеше да стане при мен. За протокола - на 30 години съм.


Подкрепям, аз съм   идентичнен случай, бях 2-ра група при контролна цитонамазка, което е още по-смущаващо, но се видяха изменени клетки от колпоскопа, веднага биопсия и последваща конизация, всичко в рамките на 1месец, доктора каза да не чакам повече, тъй като не съм раждала-  след конизацията -диагноза Ca in Situ Coli от хистологията, но само на повърхноста, не се сещам  как точно е термина! Никога няма, ама никога няма да забравя думите на сестрата в кабинета"Момиче ти си голяма късметлийка"

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 18:23 от marsiana

# 38
  • Мнения: 1 563
зДРАВЕЙТЕ,
Току що се връщам от гинеколога си с резултат от цитонамазка PAP II B, търся из нета какво точно означава това B, но ненамирам.
Гинеколога ми обясни горе долу нещата, имам доста голяма раничка, неправилни клетки, предполагам това значи видоизменени в дълбочина , всички слоеве са засегнати и ми предлоги микробиологично изследване и някакво друго, но се шокирах и сега не мога да си спомня.
Било платено, едното 15 лева, дрегото 20 лева.
Няма проблеми, но надявам се да се оправя, имам и старо възпаление, ще се лекуваме дълго- това беше заключението.
Моля някой компетентен да ми разясни какво е точно това B, прочетох, че не е страшно, злез III нагоре става сериозно, но все пак.
Благодаря ви, извинете ме, но съм притеснена все още от този резултат

# 39
  • Мнения: 2 082
пап2Б ми обясниха,че не е тревожно ,но има някакво леко възпаление и да си правя промивка с лайка.не знам колко е вярно това,но и аз се притеснявам...

# 40
  • Мнения: 195
Привет момичета!
И моя резултат от профилактична цитонамазка е ПАП II Б, Gardnerella vaginalis и дискариоза. Гинекологът каза, че резултата не е притеснителен, това било възпалителна група и ми изписа антибиотик, вагинални глобули и витамини да лекуваме инфекцията от Gardnerella. Притесни ме препоръката за ново изследване след 3 месеца и тази дискариоза (това, което намерих в нета е "изменение на клетките, които остават без ядра"). Alexova и Vanillia - единственото, което успях да изровя в интернет е - групата по ПАП е ясна (II - наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки). Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката) (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180572.msg3652219), а Б е оценка за задоволителността на цитонамазката и означава - Задоволителна, но ограничена от: ... кръв, микроорганизми, левкоцити (http://www.med-stand.government.bg/IndexStandKP.htm).
Дано съм ви била полезна, че и на мен ми се е свило гърлото ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 563
Слез микробиологията и теста за хламидия излезе , че имама и хламидия, и вече съм на 2- ри  курс  на лечение, надявам се да сме оздрявьли, че е коварна болест- протича без симптоми, но след време задяга зрението, ставите, бъбреците.
След 3 дни сме на тест заедно със съпруга ми и дано този път всичко да е ок, макар, че се съмнявам.
И тогава пристъпваме към раничката.

# 42
  • Мнения: 195
А как ти направиха тест за хламидия - кръвен или от влагалищен секрет? Мисля и аз да си пусна изследване, но не знам да помоля гинеколога да го препоръча на GPто или направо да си го поискам от GPто, че моето GP е много скарано с даването на направление за каквото и да било  #Cussing out

# 43
  • Мнения: 1 563
Взима се секрет, но не е по касата и се заплаща-20 лева, така че не ти трябва направление.

# 44
  • Мнения: 2 292
не съм 100% сигурна, но лекарката ми обясни, че на немски PAP II W (май на български се чете В). W zначи Wiederholung т.е повторение на теста . т.е чести проверки. Успех.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт