PAP II

  • 65 342
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте момичета нова съм в форума, но в много гадно положение съм Резултатите от цитонамазката са PAPII B. Лекарят каза че трябва да направя ДНК тест на ЧПВ, сега чакам резултати.Дано всичко да е наред. Много моля който знае още от какво може да е резултатът такъв да ми пише, че съм се побъркала от притеснение, вече мисля какви ли не неща. Изчетох сума ти инф.заЧПВ и ми е страх от резултатите. Моля, който е бил в таково състояние да ме опиши какво да правя след излизането на резултатите.

# 46
  • Мнения: 1 561
И аз май ще правя такъв, но не искам да чета нищо и да се шашкам предварително.Недей и ти докато не ти кажат какво ти има.


Успех.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Малко не разбрах.Кога трябва да си направиш изследване за HPV.Моята цитонамазка винаги е била ПАП2, за което лекаря ми каза че е напълно нормално.Ти ли трябва да си искаш HPV или лекаря при някакви съмнения ти всима

# 48
  • Мнения: 1 561
Лекарката снощи ми каза,че ще трябва да направим такъв. МОЯТ резултат беше PAPIIB също,но при мен има и жазпаление старо имасхе и жидоизменениклетки, голяма раничка,но след биопсиъата каза цхе поне рак нямам #Crazy

Смятам да се консултирам и с друг лекар преди да си правя още изследвания, че напоследак лекарката ми е толкова непоследователна, всеки път казва едно а после прави друго.Започна да ме притеснява.

# 49
MNOGO SA PRITESNITELNI TEZI IZSLEDVANIQ I REZULTATI.MOQ E PAP 2 OTRICATELNO S REAKTIVNI KLETA4NI IZMENENIQ MNOGO SAM PRITESNENA I AKO NQKOI ZNAE KAKVO TO4NO E DA PI6E.LEKARKATA KAZA 4E MOJE BI E OT BQLOTO TE4ENIE KOETO LEKUVAH I DNES PRAVIH NOVA CITONAMAZKA I TAKA SE TREVOJA.....

# 50
zdraveite,bixte li mi obiasnili kakvo zna4i HPB s redki simptomi

# 51
  • Мнения: 1 561
Пак се влючвам да споделя.
Посетих Д-р Богословова в Шейново.След обстоен преглед на всички изследвания и резултати, рецепти, които съм изпила ме прегледа с  някакъв микроскоп и ми направи цитонамазка.
Резултатът е РАР I, без никаква раничка и т.н.Обясни ми, че имам бял епителен слой, който може би др. лекарка е решила, че е раничката, но за него няма да изписва нищо, често го оставали без лечение, а само се наблюдава.
Вярвам и, защото е човек с опит, гледа ме все пак с микроскоп , а не с просто око и изследването е ок.
Съветът ми е, правете си цитонамазки и при друг лекар и тогава гълтайте лекарства.Аз изпих 3 антибиотика, направих доста изследвания и накрая се оказа,че всичко си е наред.

# 52
Момичета, на 37 г. съм, имам дете на 11 год. Откриха ми бактерия хламидия и групи клетки с дискретна дискариоза. Личната ми лекарка каза, че това било гранично състояние с онкологичен проблем, препоръча ми гинеколог. Има ли някоя от Вас, доволна от определен лекар ? Бих искала да се консултирам с повече от един, защото версиите за лечение са много, а ме е страх да не попадна на некоректен специалист. Благодаря Ви предварително!!!

# 53
  • Мнения: 489
не съм 100% сигурна, но лекарката ми обясни, че на немски PAP II W (май на български се чете В). W zначи Wiederholung т.е повторение на теста . т.е чести проверки. Успех.

PAP IIw означава в повечето случаи, че няма достатъчно материал или не е качествен, за да се стигне до заключение. Затова се прави повторна цитонамазка. Или просто леко възпаление, което на този етап не е обезпокоително.
На мен след PAP IIw ми излезе при повтарянето след 2 месеца IVa. Последва моментална конизация. Резултатът - тумор, отстранен с чисти ръбове. Така и не ми направиха тест за папилома вирус. Мисля си да го направя сега в последствие, въпреки че гинеколожката ми смята, че нямало нужда, имала съм го, щом се било стигнало до там?! А тук разбирам, че не е 100% така?
vivita, в кой град си в Г-я?

# 54
  • Мнения: 1 561
Момичета, на 37 г. съм, имам дете на 11 год. Откриха ми бактерия хламидия и групи клетки с дискретна дискариоза. Личната ми лекарка каза, че това било гранично състояние с онкологичен проблем, препоръча ми гинеколог. Има ли някоя от Вас, доволна от определен лекар ? Бих искала да се консултирам с повече от един, защото версиите за лечение са много, а ме е страх да не попадна на некоректен специалист. Благодаря Ви предварително!!!

Здравей,

Лятото и аз имах подобна диагноза- хламидийна инфекция, незнам дали при теб  е същото, но лекарката, при която ходех тогава ме натъпка с лекарства и за 3-4 м направих 3 курса с антибиотик, резултат си беше все така положителен.
дадохме куп пари за лекарства , по няколко теста, който се заплащат и накрая ми писна и реших да проверя нещата при друг лекар.Направих си този директен тест за хламидия в Александровска болница при Д-р Елена Петрова, само тя ги прави там.
Много добър специалист, след три дни чакане, на рождиния ми ден тя ми направи най- хубавия подарък- отрицателен резилтат.
Незнам къде  и как са установили този резултат, но ви препоръчвам да се консултирате и с нея.
Прегледа+ теста  струват 40 лева.

Успех!

# 55
  • Мнения: 2 908
Аз имах дълго време ПАП 2,сега,преди месец ми излезе ПАП 1,понеже преди 2 години ми тушираха раничката със Сулкожил,явно е подействал Rolling Eyes,но пък след раждането сега и въпреки ПАП 1,раничката каза гинеколога ми вече е цяла рана,и заяви,че и при този резултата ще я гори най-вероятно...Вие мислите ли,че е добре да се подлагам на това при ПАП 1,но при голяма раничка?Колебая се,страх ме е....

# 56
  • Мнения: 1 561
Провери и при друг лекар дали е наистина рана.
При мен също имаше такава, според една умна гинекеложка, после при преглед с микроскоп от друга се установи , че не е рана , а някакав бял епителен слой. Разбира се, че повярвах на тази, която не гледа с просто око

Просто като съвет.

# 57
  • Мнения: 2 908
Ами преди да забременея имах тази раничка и ме гледаха общо 3-ма лекари,първо ходих в София на всеки 6 месеца за цитонамазка при една,после сега където живея при друг,раждах при трети,сега си ходя редовно при съвсем друг(четвърти)-така е,като не мога да се доверя на компетентен... Mr. Green-та всички те видяха раничка.Обаче като се замисля никой не ме е гледал с микроскоп,защото май никой нямаше такава техника... Rolling EyesНяма и да намеря такъв,ако не живея в София или Варна,а аз не живея....

# 58
  • Мнения: 1 561
Ами преди да забременея имах тази раничка и ме гледаха общо 3-ма лекари,първо ходих в София на всеки 6 месеца за цитонамазка при една,после сега където живея при друг,раждах при трети,сега си ходя редовно при съвсем друг(четвърти)-така е,като не мога да се доверя на компетентен... Mr. Green-та всички те видяха раничка.Обаче като се замисля никой не ме е гледал с микроскоп,защото май никой нямаше такава техника... Rolling EyesНяма и да намеря такъв,ако не живея в София или Варна,а аз не живея....

Можеш да си запишеш час при моята, да те види и да си сигурна поне, че не става въпрос за друго.

Ако решиш  ще ти дам координати, записва всеки понеделник за следващия вторник!Но си струва да го направиш

# 59
  • Мнения: 1 030
Преди малко повече от година и на мен ми откриха РАР ІІ. Ходих по здравната каса на гинеколог, обаче докторката/която се оказа и детски гинеколог освен друго/ ми каза, че уредът им за обгаряне бил изгорял... #Crazy и ще ме лекува консервативно newsm78. Маза ме с нещо и ми изписа някакви вагинални глобули, които се оказа, че ги няма никъде от мнооого време..И дотам с моето лечение на раничка. Освен това, понеже от много години имам бяло течение, ми изписа промивки, които трябвало да изчистят слузта, за да може глобулите да действат. Като попитах въпросната докторка от какво се получават тези ранички, отговорът й беше, че е възможно от разкъсванията след раждането, тъй като би трябвало всичко да заздравее, ама видиш ли, аз нали съм с течение и нямало как..И имала случаи на девствени момичета с ранички, пак от течение причинени...
Не знам какво да правя, от време на време се сещам за проблема си, ама се чудя какво да измисля запред личната, за да ми даде направление, че нещо хич не иска да дава.
Този ДНК тест прави ли се по здравна каса?
Аз миналата година си правих нормална цитонамазка  плюс ваг.секрет/микробиология/, заради течението, но секретът не показа гъбички или нещо друго.
Има ли някой инфо, дали в Бургас някой прави обгаряне на ранички с лазер? Честно казано, предпочитам да взема по-радикални мерки, защото наистина нямам време да ходя постоянно да ме мажат и т.н., не че не искам, но работата ми е такава, че съм все в движение през пролетта.
Този колпоскопски преглед какво точно представлява и има ли нужда да го правя?
Ако някой може да ми препоръча наистина кадърен лекар в Бургас, моля да ми пише, може и на лични Hug

Общи условия

Активация на акаунт