Вагинален преглед при бременност

  • 22 508
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 042
Преглеждали са ме вагинално до  края на третият месец по няколко пъти, защото имах проблеми с бременността. Като ми даваше болничният докито пак ме прегледа. А след това като влязох в 9м ме преглеждаше всяка седмица.
Не съм имала абсолютно никакви проблеми заради прегледите, а и двата пъти съм пила лекарства за задържане в началото т.е. е имало риск за бременноста. Единя път си родих на термина, другият два дни след него.
Ако лекарят си знае работата няма от какво да се притесняваш.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249
Ако говорим за ръчен вагинален преглед - правиха ми само когато постъпвах заради прокървяване в 10-11 г.с. в Тина Киркова, за да проверят имам ли разкритие. После в 16 г.с. с добър вагинален ехограф ми огледаха шийката колко е дълга и дали каналът е затворен, за да не се налага ръчна интервенция, която според доста лекари не е препоръчителна, особено ако може да се избегне.

Вагиналните секрети са ми ги взимали винаги много внимателно, а в началото ме гледаха и все с вагинален ехограф, който обаче май не е така опасен, като ръчния преглед на магарето, за който питаш. Все пак накрайника го вкарват съвсем мъничко, не достига до шийката, за да направи някоя беля.

# 32
  • Мнения: 903
На мен ръчно ме преглеждаха всяка седмица последния месец... няма нищо страшно.

# 33
  • Мнения: 1 353
Мен нито един път не са ме преглеждали вагинално преди да постъпя в болницата.

# 34
  • Мнения: 156
Родих преди 4 месецапрез цялата бременност ми бе направен 1 преглед на магарето в 9-я месец .Лека бременност

# 35
  • Мнения: 14 133
За прегледа без ехограф, за онзи дето е на магарето Simple Smile

Ей този вид преглед вече смятам за НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛЕН.
Всички мами по-горе в мненията си говорят за вагинален преглед с ехограф.
Не виждам смисъл от вагинален преглед БЕЗ ефограф - нито ще се види плода, още по-малко пък сърцето. А ти си вече в 7 г.с. и на вагинален ехограф ясно ще се види тупкащо сърце. Всъщност подобен вид преглед каква информация ще даде?
Не трябва да го правят, ако нямаш оплаквания или някакъв проблем с бремеността- болки, кървене или някакво друго течение. Могат да ти вземат само мното внимателно вагинабни секрети и проба за цитонамазка, ако не ти е правена скоро.

# 36
  • Мнения: 1 104
Такъв преглед се прави  през 3-4 месец, за да се провери състоянието на шийката (поне на мен така ми обясниха). След това ако няма оплаквания, не се прави вагинален преглед.Мисля, че вече в 9 месец се взима секрет и се прави микробиология. Естествено през 9 месец такава интервенция може да се прави по-често, ако има разкритие и вече като започне раждането.
Май не можах хубаво да обясна нещата... #Crazy

# 37
  • Мнения: 106
Моят лекар е против прегледи до 3-ти месец. Прегледа ме в началото на 4-ти месец, без металната човка, леко- да види дали е затворен каналът. Някои даже смятат, че и вагинален секрет не трябва да се взима, а пращат задължително за това,васерман, кръв и урина.
На вагинален ехограф ме гледаха 3пъти, а също и ме "бъркаха"- не знам защо, при прием по спешност във ВМИ като прокървих.

# 38
  • Мнения: 959
Само преди раждането ми правиха.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Никога не съм се притеснявала от вагинален преглед  Stop Един лекар знае къде и как да пипа. Доверявала съм се на моя лекар без притеснения. Има много неща, които се установяват само с вагинален преглед, без ехограф  Peace
Като този вид преглед е непрепоръчителен, ненужен, буди страх и т.н., да ви попитам със секса как сте?! Щото по тази логика ще е добре и него да спрете...

Мине се не мине седмица, хоп да попитаме за вагиналния преглед...

# 40
  • Мнения: 46 520
По време на бременност моят лекар прави, само, когато има причина. Иначе само взима секрет за изследване, но то е безопасно Peace

# 41
  • Мнения: 3 042
Такъв преглед се прави  през 3-4 месец, за да се провери състоянието на шийката (поне на мен така ми обясниха). След това ако няма оплаквания, не се прави вагинален преглед.Мисля, че вече в 9 месец се взима секрет и се прави микробиология. Естествено през 9 месец такава интервенция може да се прави по-често, ако има разкритие и вече като започне раждането.
Май не можах хубаво да обясна нещата... #Crazy

Добре си обяснила. Освен това такъв преглед се прави и при издаването на първият болничен.

През останалото време се прави такъв преглед ако има някакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт