Закриват София Ленд???

  • 9 580
  • 175
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 143
Стандарт" пита
Могат ли децата без Замъка?

Ако софиянци искат да покажат, че са част от гражданското общество, случаят със закриването на "Софияленд" е удобна възможност. Хиляди семейства остават без единствената възможност да забавляват по един цивилизован и световно утвърден начин децата си. Може би единственото свястно нещо, съградено за хлапаците през годините на разрушителния преход, отива в историята поради някакви тънки търговски интереси.
 Ако искаме да научим децата си как да се борят за своя си свят - няма да има по-сгоден случай от "Софияленд". Сега е моментът да им обясним, какви са хората, които разрушават двореца на мечтите им.
 Ако в този град все още има общински съветници, би следвало да се запитат - как така на една земя, предоставена от тях целево за духовното здраве на децата им, може да изникне поредният мол и ВИП жилищен комплекс.
 Успокояващото е само едно. Ограбените деца растат и един ден стават избиратели.

# 151
  • София
  • Мнения: 8 283
Стандарт" пита
Могат ли децата без Замъка?

Ако софиянци искат да покажат, че са част от гражданското общество, случаят със закриването на "Софияленд" е удобна възможност. Хиляди семейства остават без единствената възможност да забавляват по един цивилизован и световно утвърден начин децата си. Може би единственото свястно нещо, съградено за хлапаците през годините на разрушителния преход, отива в историята поради някакви тънки търговски интереси.
 Ако искаме да научим децата си как да се борят за своя си свят - няма да има по-сгоден случай от "Софияленд". Сега е моментът да им обясним, какви са хората, които разрушават двореца на мечтите им.
 Ако в този град все още има общински съветници, би следвало да се запитат - как така на една земя, предоставена от тях целево за духовното здраве на децата им, може да изникне поредният мол и ВИП жилищен комплекс.
 Успокояващото е само едно. Ограбените деца растат и един ден стават избиратели.

Извинявай, но не разбрах какво се иска от нас.
Както бе казано вече ТОВА Е ЧАСТНА ФИРМА, построила комплекса чрез далавера, т.е вече сме допринесли с нещо за създаването. Е не мисля да плащам още нещо.
Близо ми е ходим понякога, но чак да взема да се тръшкам #Crazy, нишата ще я запълнят, дори и по далеч ще ходим, ако на малкия му харесва.

Ох, сърбят ме пръстите та ще попиша още малко. Даже може и груба да се сторя

Аман от категоризации:
- гражданско общество: то да не е измислено да отстоява интересите на някой далавераджия, когато не му изнася (пък на тях май им изнася положението, направили са си сметката);
- единствено място: ами далеч са от това положение/определение. "Могат ли децата без Замъка?" - ами сигурно, както могат без Двореца. "Дворец на мечтите" ако питаш мен май тази мечта е на възрастните, които са нямали такова нещо, за тях ще е нещо естествено и по всяка вероятност може и конкуренция да настане;
- "земя предоставена за духовно здраве" Sick: ми както бе написано някъде, в договора за замяна, не е посочено че трябва да има увеселителен парк там. От съветниците искам духовното и физическото здраве на детето ми да го осигурят в градина/училище, на улицата. Пък забавленията ще са от нас.
- избиратели щели да станат децата и какво и те ли да гласуват за следващия появил се месия;

# 152
  • Мнения: 5 468
Явно само на мен не ми е жал за този парк. Whistling
Много скъпо и на майната си сложен... само 1 път отидохме там.

# 153
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма да ми липсва. Даже никак. Това беше псевдо-увеселителен парк. Някаква пародия, недомислица и т.н.  Да не говорим, че беше и с недотам надеждни съоръжения оборудван.

Само да не изникнат бизнес и жилищни сгради за отрицателно време там  Praynig и да не се касае пак за шуро-баджанащинка...  #2gunfire

# 154
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Тюх, язък!
Водихме Мая там за рождения й ден... Ще вземем да идем семейно всички щом е тъй - поне да се позабавляваме на изпроводяк преди закриването.

# 155
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Според статиите, комплекса вече е затворен  Shocked така ли е? Нали щеше да се закрива на 15. октомври???
На 17 септември беше отворен. Явно има някъде грешка newsm78

# 156
  • Мнения: 245
Няма грешка.
Днес, във вестник Дневник също пише, че от 01.10.  ще го затворят, като единия вариант било да се замрази, т.е. да не работи до 31.май, а другия - обмисляло се вариат за препродаване на земята за построяване на офиси и жилищни сгради!!! #Cussing out
И на мен не ми е толкова мъка за самия Софияленд, колкото за поредната гнусна далавера, която цели обогатяването на шепа индивиди, мамка им.
Ще запълнят дупката с една-две големи офис-сгради и това ще е.
А ние - да го ...., извинете за израза.
Писна ми от тая тъпа държава, ей, няма едно нещо да е като хората, дори да се построи нещо, то пак е чиста случайност от преднамерена далавера #Cussing out #2gunfire

# 157
  • Мнения: 1 455
Имам приятел с който днеска пих кафе специялно за да го разпитам за София Ленд(той работи там) Уволнили са вече всички(с едномесечен договор),виенското колело е продадено и парка се закрива изобщо няма да отварят на пролет.А за печалба през зимата...? ..той твърди,че зимата вътре оборота на ден достига 50 000 лв.

# 158
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
..той твърди,че зимата вътре оборота на ден достига 50 000 лв.
За целия парк ли? newsm78
Това хич не е много.
Като знам какви разходи са за поддържане на относително малък бизнес, представям си там какъв оборот трябва да се върти, за да са на печалба. А доколкото разбрах имали и кредит...

# 159
  • Мнения: 7 474
Днес си работеше всичко. Продавачката в единия 2магазин твърди ,че на пролет ще отворят пак, но това не е достоверно  Tired

# 160
  • Мнения: 1 455
..той твърди,че зимата вътре оборота на ден достига 50 000 лв.
За целия парк ли? newsm78
Това хич не е много.
Като знам какви разходи са за поддържане на относително малък бизнес, представям си там какъв оборот трябва да се върти, за да са на печалба. А доколкото разбрах имали и кредит...
  Не за целия парк-само зимата за замъка говоря.Иначе ще работят до 15 октомври,просто вече имат едномесечно предизвестие за уволнение! На работа остават около 10 човека охрана -това е!

# 161
  • Мнения: 1 313
Не бях чувала, че ще затварят. Жалко Sad Не е много изненадващо обаче, до колкото знам разходите за отопление са се оказали огромни, защото обема на замъка вътре е много голям и така и не са успели да реализират планираните печалби и дори в някой периоди са на загуба.

# 162
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Няма да ми липсва. Даже никак. Това беше псевдо-увеселителен парк. Някаква пародия, недомислица и т.н.  Да не говорим, че беше и с недотам надеждни съоръжения оборудван.

Само да не изникнат бизнес и жилищни сгради за отрицателно време там  Praynig и да не се касае пак за шуро-баджанащинка...  #2gunfire

позна Hug
Далаверата е в парцела WinkИнвеститорите подаряват на Ст.Общ.съоръженията и тя прави парк на друго място Twisted EvilА общината подарява още парцели на сегашните собственици .Разменят си туй-онуй #Crazy.Само не мога да схвана каква е далаверата на Общината.А и не ми казаха де.
Инфото е на ухо и незнам дали на 100% е вярно newsm78

# 163
# 164
  • Мнения: 1 462
Платихме 12 лева за 5 минути на виенското колело.

Едно пускане с влакче е 6 лева на човек (няма отстъпки за деца).

Защо да не е на печалба!?  Друга е причината.

Общи условия

Активация на акаунт