За лова

  • 5 034
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 952
Аз съм против ловът за удоволствие или като спорт.Такъв е и забранен според юдеизма.

# 121
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Всичко, казано за това как "добрите ловци" хранят животните и как се отстрелват само болните и слабите, е прах в очите...
За трофейните животни се плащало...

Това показва пълно НЕПОЗНАВАНЕ на ситуацията.

Когато над ловеца лети ято гъски, той стреля по ятото, не по конкретна гъска.
Резултат - наред с разрешените сиви гъски падат световно застрашените червеногуши гъски...

Аз съм от хората, които ходят по блатата с бинокъл, а не с пушка.
На Сребърна за един ден видях 6 (шест) бракониера - а колко не съм видяла?

На Атанасовско езеро - място за събиране на ятата по време на прелет, резерват, орнитологично важно място и тн, и тн... група младежи-биолози виждат бракониери... Отиват в Бургас и сигнализират в полицията... Познайте? Бракониерите били полицаи...

У нас не се ловувало на орли и фазани...
Как да не се ловува? Фазаните са ловен обект...
Направо парадокс - глухарят е ловен обект, но иначе е в Червената книга...
А с грабливите птици също има бракониерство.
И често пъти биват убивани, без причина.
А грабливите птици са естествените врагове на дребните гризачи, които пък ядат от зърнените култури... (щото нали се грижим за царевицата на бабичките)

Истината е, че когато човек пипне пушка, му трябва много силна воля, за да не се подхлъзне.
Огнестрелното оръжие дава фалшиво самочувствие на мъже с комплекси.
Виждала съм достатъчно убити птици, които са защитени и не стават за ядене. Гръмнати, защото са били на видно място...

А който обича планината, винаги може да ходи там като турист или фотограф...
Това не намалява ни най-малко контактът с природата.

Човешката любов към животните минава през разни етапи.
Някога е било много гот да довлечеш убития бизон в пещерата...
После иде модата да се окачат трофеи...
После - да се гледат домашни любимци....
И най- накрая - да се наблюдава животното в неговата среда, без да му се досажда...
Къде сме ние?  newsm78

# 122
  • Мнения: 1 462
Местожителство:
Анкх-Морпорк

# 123
  • Мнения: 6 167
firebird,
  Peace

# 124
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
firebird, и от мен Peace
откачам ,като видя някой да измъчва животно. #2gunfire #2gunfire
не знам какъв кеф е това да убиеш животно и не искам да знам.такъв човек до себе си не бих допуснала.
да не говорим,че лова стана люмибо занимание на разни псевдо ново-богаташи.видял се с малко пари, чул,че това е аристократично, купил си скъпо оръжие и тръгнал да трепе.  идиотщина #2gunfire

# 125
  • Мнения: 1 002
firebird , винаги си ме впечатлявала  Heart Eyes

# 126
  • Мнения: 2 085
firebird, моля те, преди отново драматично да се включиш в тема, над която имаш наблюдения само с бинокъл, поне малко се информирай

Това показва пълно НЕПОЗНАВАНЕ на ситуацията.

Когато над ловеца лети ято гъски, той стреля по ятото, не по конкретна гъска.
Резултат - наред с разрешените сиви гъски падат световно застрашените червеногуши гъски...

Аз съм от хората, които ходят по блатата с бинокъл, а не с пушка.
1.Сивите гъски НЕ СА обект на лов в България и 2.Уважаващ себе си ловец НИКОГА не стреля в ято, с надеждата да свали нещо.
И отново да напомня: ИМА разлика между ловци и бракониери.Както казах по-долу - въпрос на самосъзнание и морал.
И още нещо: да, ловците хранят животните, и, да, трофеите се заплащат.

# 127
  • Мнения: 4 150
Може ли да се вклю4а... newsm78

Аz гласувам ЗА иzбиването на всички видове животни.Да не останат никакви видове,не само теzи,които се ловят zа спорт.Искам да поzволят и zабранени животни да се иzбиват и тях да можем да иzбием до един.
Така Ще дойде неЩо много хубаво.Човека няма да живее в равновесие zаЩото няма с какво,няма да има какво да яде (месо),няма да има и млеко,няма да има и лекарства,няма да има контакти с природата,zаЩото много от растенията Ще zагинат поради липсата на веригата" животно/растение",няма да има мухи,които няма да има да ядат трупове,няма да има птички,които чистят хипопотамите и львовете.
Всичко Ще е бетон и стькло,техника и гроzни обноски.Ще дойде гражданска война,Ще се колим и бесим zа 1 кг картофи или zа последното простреляно пиле,Ще дойдат най хубавите времена zа човека...

Самият човек да zапочне да иzчеzва.
ЗаЩото наистина му е време да бьде иzтребен от майката zемя. bowuu

# 128
  • Мнения: 5 370
Може ли да се вклю4а... newsm78

Аz гласувам ЗА иzбиването на всички видове животни.Да не останат никакви видове,не само теzи,които се ловят zа спорт.Искам да поzволят и zабранени животни да се иzбиват и тях да можем да иzбием до един.
Така Ще дойде неЩо много хубаво.Човека няма да живее в равновесие zаЩото няма с какво,няма да има какво да яде (месо),няма да има и млеко,няма да има и лекарства,няма да има контакти с природата,zаЩото много от растенията Ще zагинат поради липсата на веригата" животно/растение",няма да има мухи,които няма да има да ядат трупове,няма да има птички,които чистят хипопотамите и львовете.
Всичко Ще е бетон и стькло,техника и гроzни обноски.Ще дойде гражданска война,Ще се колим и бесим zа 1 кг картофи или zа последното простреляно пиле,Ще дойдат най хубавите времена zа човека...

Самият човек да zапочне да иzчеzва.
ЗаЩото наистина му е време да бьде иzтребен от майката zемя. bowuu
Амин.
Да дойде апокалипсисът сега, веднага, и добрият чичко Кристиян да затвори последен вратата.
Апропо, свършиха ли се желаещите да спорят с тебе в темата за ваксините?
Това, последното, малко офф иде, ама да ме извини авторката на темата.не се сдържах. Mr. Green

# 129
  • Мнения: 920
Ща та прощавам. Щото и аз ако си отворя устата. Предполагах, че ще има крайни мнения. Но ? ми беше общ, мъгляв. А тези крайно крайни мнения не са ли израз на някакъв вид агресия.  Дали си агресивен с пушка или с думи?! Аз се опитвам да разбера тези, които ловуват. И аз не бих могла да убия животно. Хм, май не е точно така. Мухите и хлебарките ги избивам, без никакво чувство на гузна съвест.
За ваксините не знам, но ако не бяха опитите с животни, май нямаше да сме тук и да обясняваме колко сме жалостиви.

Ако на козметиката ни пише Не е тествано на животни, какво значи - че е тествано върху хора?

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 11:38 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 130
  • Мнения: 4 150
Цитат
Амин.
Да дойде апокалипсисът сега, веднага, и добрият чичко Кристиян да затвори последен вратата.
Апропо, свършиха ли се желаещите да спорят с тебе в темата за ваксините

Няма да zатворя последната врата,и децата ни няма да са теzи.А ако вдигнеШ глава и си покриеШ носа с рька,Ще можеШ да видиШ по надалеч.
Никога не сьм водил спор zа ваксини,нито искам да водя тук спор.Просто иzкаzах мнение..не поzволяваШ ли? Или искаШ да ме ограничиШ само с една тема "zа ваксините",както други хора се ограничават само с по 2/3 теми в живота си?
Човека трябва и Ще zагине,но няма да сме свидетели.Знам,че на никой не му се иска.Нито на мен.

Цитат
Ща та прощавам. Щото и аз ако си отворя устата. Предполагах, че ще има крайни мнения. Но ? ми беше общ, мъгляв. А тези крайно крайни мнения не са ли израз на някакъв вид агресия.  Дали си агресивен с пушка или с думи?! Аз се опитвам да разбера тези, които ловуват. И аз не бих могла да убия животно. Хм, май не е точно така. Мухите и хлебарките ги избивам, без никакво чувство на гузна съвест.
За ваксините не знам, но ако не бяха опитите с животни, май нямаше да сме тук и да обясняваме колко сме жалостиви.

Не сьм агресивен,приравнен сьм с zемята.Просто ми се вижда справедливо така,както го написах.Отговаря на поговорката "каквото почукало,такова се обадило".Може би прекалих с описанията,трябваШе по леко да пипам,zаЩото веднага някои хора Ще се zасегнат...
Не оправдавам опитите с животни.Вие оправдавате ли опити с zатворници и недьгави деца беz родители? И такива опити  не оправдавам.Не сте ли чували zа такива?О,простете тогава.

# 131
  • Мнения: 5 370
Цитат
Амин.
Да дойде апокалипсисът сега, веднага, и добрият чичко Кристиян да затвори последен вратата.
Апропо, свършиха ли се желаещите да спорят с тебе в темата за ваксините

Няма да zатворя последната врата,и децата ни няма да са теzи.А ако вдигнеШ глава и си покриеШ носа с рька,Ще можеШ да видиШ по надалеч.
Никога не сьм водил спор zа ваксини,нито искам да водя тук спор.Просто иzкаzах мнение..не поzволяваШ ли? Или искаШ да ме ограничиШ само с една тема "zа ваксините",както други хора се ограничават само с по 2/3 теми в живота си?
Човека трябва и Ще zагине,но няма да сме свидетели.Знам,че на никой не му се иска.Нито на мен.

Цитат
Ща та прощавам. Щото и аз ако си отворя устата. Предполагах, че ще има крайни мнения. Но ? ми беше общ, мъгляв. А тези крайно крайни мнения не са ли израз на някакъв вид агресия.  Дали си агресивен с пушка или с думи?! Аз се опитвам да разбера тези, които ловуват. И аз не бих могла да убия животно. Хм, май не е точно така. Мухите и хлебарките ги избивам, без никакво чувство на гузна съвест.
За ваксините не знам, но ако не бяха опитите с животни, май нямаше да сме тук и да обясняваме колко сме жалостиви.

Не сьм агресивен,приравнен сьм с zемята.Просто ми се вижда справедливо така,както го написах.Отговаря на поговорката "каквото почукало,такова се обадило".Може би прекалих с описанията,трябваШе по леко да пипам,zаЩото веднага някои хора Ще се zасегнат...
Не оправдавам опитите с животни.Вие оправдавате ли опити с zатворници и недьгави деца беz родители? И такива опити  не оправдавам.Не сте ли чували zа такива?О,простете тогава.


Уважаеми Кристиан,
Нито съм се засегнала, нито ще се засегна, защото много малка част от нещата, писани в който и да бил форум, могат да ме засегнат, уплашат или повлияят. Това първо.
Второ-далеч не смятам, че ще векуваме и хилядолетуваме на тази грешна Земя.
Но съгласи се, че подобни апокалиптично-ужасяващи описания по-скоро мястото им е в някоя църква, дето вярващите трябва да скланят уплашено главица и да викат гръмко АЛИЛУЯ АЛИЛУЯ, за д азаглушат собствените си страхове.....и гласове.
И трето, в тази тема уж тръгнахме от София посока морето-примерно-а ти за по-пряко реши да минеш през Юндола-визирам посоката , в която отклони първоначалния замисъл на написаното.

# 132
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ми още по-лошо, ако и сивите гъски не са разрешени...
Това специално не съм го виждала, а ми го казвал лицензиран ловец с билет.

А като плащате трофеите, на кого ги плащате?
Да не би да плащате на сърните?

Не оправдавай с пари нуждата си да стреляш по нещо живо.

# 133
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Ми още по-лошо, ако и сивите гъски не са разрешени...
Това специално не съм го виждала, а ми го казвал лицензиран ловец с билет.

А като плащате трофеите, на кого ги плащате?
Да не би да плащате на сърните?

Не оправдавай с пари нуждата си да стреляш по нещо живо.
Peace Peace Peace
Абе, забелязвам, че малцината мъже във форума, са доста злобни. Що така, бе?

# 134
  • Мнения: 677
Аз пък чак сега след чалга-аватарската ти тема те забелязах.. Laughing
Готина тема,я който не я е чел,моля,да зачете!

Общи условия

Активация на акаунт