До наемателите в София.

  • 4 910
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Колко пари отиват месечно за сметки: наем, вода, ток, отопление, телефони, кабелна, интернет... И каквото там плащате, без храната, дрехите и т.н. Само сметки?

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Зареждам се пред монитора да гледам какви страсти ще хвърчат Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 164
Защо? Какво нередно питам? newsm78

# 3
  • Мнения: 212
Такаааа, да помислим...
1. Наем - 200 лв. (ние сме от малкото щастливци с нисък наем  Mr. Green)
2. Ток - 30 лв.
3. Телефон - 30 лв.
4. Парно и топла вода - 50 лв.
5. Студена вода - 10 лв.
6. Интернет - 25 лв.
7. Кабелна - нямаме, доверяваме се на антената на терасата и ми стига (нали имам и-нет и форума  Laughing)
Общо: 345лв.
Егати, не се бах замисляла до сега, ми те хич не са малко...
И пак, на фона на общата статистика, има и по-зле от нас, т.е. с повече разходи, основно от гледна точка на размера на наема...

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Защо? Какво нередно питам? newsm78

Нищо нередно няма в питането ти, но просто подобни теми се превръщат в бойно поле между "бедни, но щастливи" и " богати, но нещастни" Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
1. Наем - 320 лв.
2. Ток - 70 лв. лятото, за зимата предполагам около 200 - 250 newsm78
3. Телефон - не ползваме стационарен, защото мобилните ни са с изгодни карти.
4. Парно и топла вода - парно няма, топлата вода я включих в тока, защото ползваме бойлер.
5. Студена вода - 12 лв.
6. Интернет - 15 лв.
7. Кабелна - 15 лв.
Друго не се сещам Rolling Eyes
Ааа, транспорт - към 120 лева за бензин.
И за да не заемам страна в бъдещия спор - ние сме средна класа, средно щастливи, въобще златната среда отвсякъде Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 237

 Наем - 400 лв
ток - варира : лято - 40 лв,зима - до 300 лв стигаме  (отопляваме се на ток)
 вода - към 10 лв
кабелна - 15
интернет - 23
телефон - 20 лв (ограничен ни е )

Както и да го смятаме на месец даваме поне 600 лв  Sick
Как да не го е яд човек.....

# 7
  • Мнения: 227

Как да не го е яд човек.....

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода. Абе то какво ни е номално на нашия Ъпрурдистан  #2gunfire
Трябва да работиш за наема и за консумативите. Къде отива личния живот, ами спестяванията........много на дълбоко заорах.... newsm11

# 8
  • Мнения: 6 164
Моля, ако някой няма отговор по темата, да не пише в нея, че верно ще стане манджа с грозде.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 022
Ние

наем 200 (за сега)
ток 100 лятото, 200 зимата (отопляваме се на ток)
вода студена 10-20
топла вода - 25
телефон - до 20 най-много (ползваме го много рядко)
кабелна и интернет не плащаме, бонус от работата на мъжа са


значи лятото 365
зимата 465

но аз и сметките за мобилните обикновено включвам към тази сума, която е към 100 лева общо на месец най-много

та ако и мобилните са включени със 100 отгоре
отделно градината на детето 40
а скоро и яслата още 40

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
От голямо значение е квартала,улицата или центъра където живееш,все пак разликите в наема са големи.
Миналата година живеехме в центъра-наема ни беше 220 евро,ТЕЦ нямаше бяхме с бойлер и радиатори на ток,дефакто цялото ни отопление беше на ток-зимата сме плащали между 200-300лв,лятото-70-80лв.Водата беше по 4-5 лв,интернета по 30лв,кабеларката по 19лв.Общо станаха-около 850лв зимата и 750лв лятото.
Сега където живееме-ток 40-90лв,парно и топла вода 150-200лв,студена-20лв,нета-25лв,кабелна 17лв,стълбище-3лв,наем не плащаме тук та незнам как вървят в Западен парк.Общо-към 350лв без наем.
Сумите естествено варират.




# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856

Как да не го е яд човек.....

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода. Абе то какво ни е номално на нашия Ъпрурдистан  #2gunfire
Трябва да работиш за наема и за консумативите. Къде отива личния живот, ами спестяванията........много на дълбоко заорах.... newsm11

незнам на Запад, но в Израел освен наема си плащахме ток, вода,
телефон и данък смет и сгради , който не беше никак малък.

# 12
  • Мнения: 13 512

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода.
Къде в наема влизат и ток,парно и вода? И във Франция и Англия си ги плащаш отделно...В Америка-тоже. newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Наем - 220 евро.
Ток - май около 20 лв. ще дойде
Интернет - 33 лв.
Кабелна - 25 лв.
Да си призная нямам много идея парното и водата колко е.
Ние отскоро сме двама, и само на края на зимния сезон бяхме тук.Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 308
Ние

наем  - 380лв.
ток - 10-15лв.
парно - 80лв. - но включва и топлата вода
студена вода - 10лв.
топла вода - 25лв.
телефон - 15лв.
кабелна - 16лв.
интернет - 25лв.
сметки за мобилни телефони не плащаме - и двамата имаме служебни

Относно наема - много зависи наистина в кой квартал живееш. Ние предпочетохме да ни е близо до работата и да не пътуваме много, пред по - високата цена.

# 15
  • Мнения: 5 462
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

# 16
  • Мнения: 1 416
Наем - 320 лв
Ток - 20-30 лева
Топла вода - 40 лева
Парно - още не знам, живеем в настоящата си квартира от пролетта...
Телефон - 12-13 лева - не го ползваме въобще...
Интернет - 25 лева
Кабелна ТВ - 15 лева
Транспорт - над 100 лева за маршрутки
Никак не е малка сборната сума, но се справяме...  Peace

# 17
  • Мнения: 13 512
Чудя се и как плащате по-малко за ток,отколкото за Интернет. 10-15 лева ток ми  звучи невъзможно направо

# 18
  • Мнения: 4 390
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

В Канада има такива.
Аз съм живяла в такова жилище, в което всички консумативи ми влизаха в наема /900 долара за едностаен/.

# 19
  • Мнения: 18
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

В Канада има такива.
Аз съм живяла в такова жилище, в което всички консумативи ми влизаха в наема /900 долара за едностаен/.


Аз живея в такова жилище. За Германия става въпрос. Всичко без тока е включено в наема. Но далеч не всички са така Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 473
1. Наем - 500лв.
2. Ток - 20 лв.
3. Телефон - 20 лв.(само градски разговори)
4. Парно и топла вода - летен сезон - 30-40 лв.за топла вода, зимен период с парно - 130лв
5. Студена вода - 20 лв.
6. Интернет - 23 лв.
7. Кабелна - 16лв.
8. мобилни (влизат ли в сметката???) - 300лв

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 21
  • Мнения: 818
И в Англия се срещат,предимно са studio flat,около 400-500 лири с включени сметки,но са рядкост.

# 22
  • Мнения: 2 567
Чудя се и как плащате по-малко за ток,отколкото за Интернет. 10-15 лева ток ми  звучи невъзможно направо

Това е защото не се ползват бойлери за топлата вода, а тец.
Поне при нас това беше причината, когато живеехме в София да плащаме по малко ток. Тока ни беше към 20 лева лятото и от теца още към 25-30.
Сега тука ни е спрян теца и ползваме бойлер. Съответно и сметката ни за тока е 60-70 лева лятото.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Отговарям ти веднага  Hug
Лятото плащаме околко 420 лева, но зимата около 670 лева  Rolling Eyes за всичко.Говоря за наем, ток, топла и студена вода, нет и кабел.(телефон нямаме)

# 24
  • Мнения: 23 065

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода.
Къде в наема влизат и ток,парно и вода? И във Франция и Англия си ги плащаш отделно...В Америка-тоже. newsm78
В Испания също разходите са за сметка на наемателя,не влизат в наема.Явно и у нас ,в Ъпсурдистане така Peace

По темата
Ток-лято около 50-60 лв.В това влиза топла вода/бойлер/,сушилня,миялна,климатици/не редовно/
       зима-500 лв в студените месеци,около 300 останалите/парно на ток/
Вода/студена/-между 10-15 лв
Телефон-60 лв,заедно с интернет
кабелна-18 лв
мобилни телефони Crazy ужасна сума,не е за разправяне Crazy
за бензин-300 лв,но и двамата сме с коли
Затова и ние спестяваме в една купа само стотинки Laughing

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 10:47 от Деси-мама х2

# 25
  • Мнения: 5 140
- Наем - 370 лв
- Ток - лятото около 40 лв, зимата от 100 до 150 лв на месец
- Интернет - някъде около 30 лв май, мъж го плаща и затова не знам точно колко е.
- Кабелна - не плащаме с връзки сме (това е май единственото което не плащаме Mr. Green)
- Студената вода ни влиза в сметките за блока, на човек по 7 лв - значи 14лв на месец
- Телефон стационарен спрян.
- Маршрутка за мен около 70 -80 лв на месец
- Бензин не мога да му хвана спатийте на моя мъж, защото от колата не слиза.
- ГСМ-и - аз около 30 лв, а той многоооо

Май се справяме за сега, но на моменти ..... имам чувство, че издишам.

# 26
  • Мнения: 479
Наем - 220
Ток - 10 лятото и до 80 зимата (отопляваме само 1 стая на ток)
Вода - 10 (топла) лятото и до 40 - 50 през зимата
Студена плащахме около 20 миналата година, а сега ще я засечем като се изнасяме от квартирата
Кабелна - 9 (ние сме на ограничен режим)
Интернет - 20 (но още не сме го пуснали)
GSM - 70 общо
Транспорт - 30 (само аз, моят човек го карат)
И значи какво излиза - лятото - 370, а зимата - 480
Не е чак толкова много, но пак не стигат  newsm78 Sick

# 27
  • Мнения: 899
Наем - 200 лв
Ток - 26-30 лв.
Парно + топла вода - зимата около 40 лв. , лятото - 26
Студена вода - 16 лв
Стационарен телефон - 15 лв
Мобилни - общо за двамата около 50 лв
Кабелна - 17 лв
Интернет - 25 лв


# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз имам въпрос. Различни ли са сумите за консумативи-ток, вода, телефон..., когато си под наем и в собствено жилище? Въпросът ми е към авторката на темата, защото пита наемателите, но пита и за консумативите режийни.
Давам вариант без наем и без парно, за да разнообразим  Mr. Green
ток: лято-40 лв; зима-средно около 150 лв и го намирам за добре, като знам какво отопляваме и какъв е резултатът.
вода-около 10 лв
телефон+интернет-70 лв
кабелна-не ползваме
гсмта-моят варира около 20 до 40 лв; другият е служебен
фтомобил не карам, но приемам, че даваме около поне 50 лв за бензин на месец  newsm78

# 29
  • Мнения: 6 164
Аууу!!!... на нас само мобилните са към 200, за колата 300... #Crazy Май няма да се получи това дето го мисля... #Crazy

# 30
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 416
Наем - 250 лв.
Ток - 60 лятото, зимата плащахме около 200 лв. (Радиаторите на парното са откачени, няма централно топла вода)
Дом. алофон - 21 лв.
Кабелна+интернет - 37 лв.
Вода - около 3 лв. месечно
Моб. алофон -20-22 лв.
За бензин - между 90 и 120 лв. на месец

# 31
  • Мнения: 4 473
Момичета от София, къде живеете и в какви жилища, та плащате толкова ниски наеми? Shocked

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета от София, къде живеете и в какви жилища, та плащате толкова ниски наеми? Shocked
Ами на мене хич не ми се вижда нисък, да ти кажа Confused Живеем в южния край на София, в мъничко жилище, в стара кооперация. Спалнята е прилична, но холът с кухненския бокс са направи миниатюрни.Има баня с тоалетна и отделно перално помещение. Тераската е буквално метър на метър Crazy Е, какво му струва 320 лева newsm78 Честно казано, преглъщам само защото е временно, ако беше така по принцип, направо щях да се побъркам от яд Laughing

# 33
  • Мнения: 337
1. Наем - 260лв.
2. Ток - 16-20 лв.
3. Телефон - нямаме стационарен
4. Парно и топла вода- знам ли... досега 2 години не платих нищо, но за миналият отоплителен сезон  10.05-04.06 имам , цитирам бележка на Техем:
"суми, начислени по ф-ри от Топлофикация 514 лв, изразходени - 107, сума за връщане 407 лв"
Ами да имаме някъде общо към 250 лв за двете години.
5. Студена вода - 20 лв.
6. Кабелна - 18лв.
8. мобилни 120 -150 лв
9. транспортни разходи (ГТ и бензин) -  около 100 лв
10. Вход - 3лв на човек
Около 580-600 лв са ни само битовитеразходи - Парно и Топла не влизат тук
За това се сещам сега

# 34
  • Мнения: 337
Надежда 3 - гарсониера -  уж обзавдена, но аз си купих всичко (и мама и тати помогнаха) Crazy

# 35
  • Мнения: 518
В 2-те квартири, в които съм била положението е следното /във втората все още съм!/
І - Надежда 2 - Гарсониера - обзаведена - 130евро наем
Студена вода - към 30лв, тъй като нямат индивидуални водомери, а има 1 общ разход, който се дели /въобще комплициран случай/
Топла вода - към 30 - с парното зимата към 60
Интернет + кабелна - 40лв
Ток - между 20 и 30лв
Телефон стационарен - около 25лв
ІІ - кв.Яворов /до Орлов мост - родих се откакто се преместихме и от към транспорт, и от към спокойствие, и откъм разходки/ - полуобзаведен - 2стаен апартамент - 160евро
Студена вода- около 10лв
Топла вода - около 20 /само 1 месец хванахме от отоплителния сезон и забихме към 100лв парно Shocked/
Ток - около 20лв
Интернет - 25лв
Телефон стационарен - около 25лв
 Hug
Няма обаче база за сравнение за удобството да си в централен район, а не сутрин да пътуваме 9 дена път с камили до работа и въобще, където и да ходя все се чувствах като в "Г"-то на географията #2gunfire

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ето и нашите месечни разходи:
Наем - 315лв
топла вода - 13лв.
студен вода - 10-тина лева ги докарваме максимум
парно (зиме) - 50лв, но до сега сме били само двама и сме се отоплявали само вечер
ток - 18лв.
телефон - 18лв (напоследък се отпускаме малко, че родителите останаха сами)
кабелна - 17лв.
Интернет - 15лв.
мобилни телефони - към 20-30лв максимум
транспорт - 100-150лв. за газ, ГТ и таксита

тия стойности са за месец като са усреднени и закръглени нагоре - с бебче и в ново жилище предполагам, че ще са малко по-високи.

# 37
  • Мнения: 5 539
Абе що толкова малко студена вода имате? newsm78 Какво е това 5 лева за вода? Rolling Eyes Да не би да ви е много евтина в София?

# 38
  • Мнения: 1 416
Абе що толкова малко студена вода имате? newsm78 Какво е това 5 лева за вода? Rolling Eyes Да не би да ви е много евтина в София?
Да, в София е евтина водата...  Peace

Момичета от София, къде живеете и в какви жилища, та плащате толкова ниски наеми? Shocked
И аз това се чудя...  Rolling Eyes 200, 220, 250 лева... Двустаен на "Орлов мост" за 320 лева!  Shocked Че ние толкова плащаме за "Люлин"...  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние сега сме в "Илинден", до пролетта бяхме в Люлин за 200лв.

Наем - 320 лева
Ток - 20 лв(зимата ще е повече със сигурност)
Студена вода - 15 лв
Топла вода - 16-17 лв
Парно - около 50 лв(разсрочихме го на равни месечни вноски)
Стационарен телефон - нямаме, хазайката го спря точно преди да се нанесем, а ни го предлагаше като екстра Close
Кабелна - 15 лв
Интернет 19 лв
Мобилни телефони - те са ни малко, защото говорим в група и са ни безплатни много минути - общо около 60 лв
Транспорт(кола и евентуално градски) - 200 лв
Стълбищни - около 5 лв

Но сметките си вървят и в собствено жилище, така, че ако искаш да се изнасяш на квартира по-скоро би те интересувал наема, депозита и парвоначалните разходи по евентуален ремонт и почистване.
Ние - депозит 300 лв.
Ремонт - 100 лв(другите ги платиха хазаите).
Препарати за почистване и дезинфекция - 100 лв.

# 40
  • Мнения: 23 065
.......Няма обаче база за сравнение за удобството да си в централен район, а не сутрин да пътуваме 9 дена път с камили до работа и въобще, където и да ходя все се чувствах като в "Г"-то на географията #2gunfire

Е,стига де.Аз съм от Надежда,много си обичам квартала нито един от приятелите ми не желае да излезе от Г-то на географията.Темата е за разходи,не за кварталите.Сори за офф-а.

# 41
  • Мнения: 569
След тази тема желанието ми да живея в София почва да се изпарява, то много пари, много нещо трябват за да се издържа човек там.

# 42
  • Мнения: 4 300
Ние не сме под наем, но за останалите разходи ще се включа, понеже си водя точна сметка:)
Ток: между 15 и 25 лв на месец
Парно: през лятото между 32 и 35 лв за топла вода, през зимата около 100 лв общо за топла вода и за парно, един месец имахме 120лв, абсолютен максимум. Сума за изравняване нямаме.
Телефон: 14 лв преди ( винаги се вместваме в безплатните импулси и плащаме само таксата), от тоя месец сменихме плана и би трябвало да плащаме около 7
ГСМ: аз около 20, мъжът ми около 30, но му е служебен телефона така че не се брои:)
Кабелна :17 лв
Интернет: нямаме у дома Embarassed само на работа ползвам, все се каним да прекараме, но го отложихме за новия апартамент живот и здраве
Студена вода и общи разходи за блока: около 15 лв
СОТ: 20 лв месец

Обобщение: лятото- 140, зимата около 220.

# 43
  • Мнения: 766
наем - 200 лв  Wink
ток - около 20 лв
вода - около 5-10 лв
парно - 35 лв /на равни вноски всеки месец, обикновенно ни връщат малко/
интернет - 20 лв
телефон БТК - 6 лв
кабелна - 17 лв
общо: около 310-320 лв на месец само фиксираните разходи, а като сложиш и транспорт и др. и става  newsm78

# 44
здр , някои знае ли ниакав тел или нещо за да се обадя за джустаен 4е не може да си намерим в софия , агенциите ни искам 400ежро ж наи добриа слу4аи , ако мойе ниакои да ми помогне , много  ще сам благодарна

# 45
  • Мнения: 4 555
Изобщо не разбрах за какво говориш, но погледни тук - www.imot.bg

# 46
  • Мнения: 3 537
1. Наем - 250 лв
2. Ток - 30 лв
3. Телефон - 20-30 лв
4. Топла вода - 40 лв./парно няма/
5. Студена вода - 15 лв.
6. Интернет - 25 лв.
7. Кабелна- аванта ни е
8. За стълбище,асансьор и подобни - 8 лв
----------------------------------
Общо около 400 лв със наема, зимата малко повече заради тока и топлата вода..... Rolling Eyes доста си е и все икономии гледаме да правим
Само сметките излизат около 150 лв, зимата 220 лв някъде.

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 13:59 от Мимис

# 47
  • София
  • Мнения: 3 271
1. Наем - от април вече не плащам, имаме наше жилище  Blush.
2. Ток - 40 лв. лятото, за зимата - незнам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
3. Телефон - не ползваме стационарен
4. Парно и топла вода - парно няма за сега, топлата вода я включих в тока, защото ползваме бойлер.
5. Студена вода - 10 лв.
6. Интернет + кабелна - 30 лв.

Ами това е, незнам как ще е с парното и топлата вода , като ги пуснат ( те водата я пуснаха, и сега чакам сметки Mr. Green).

# 48
  • София
  • Мнения: 1 457
Наем - 280лв.
Интернет - 25 лв.
Кабелна - 15 лв.
Ток - около 20 лв. летен сезон
Телефоните - всеки месец различно

# 49
  • Мнения: 286
наем - 340 лв.
вода - 20 лв.
ток - 15 лв.
интернет - 15 лв.
вход - 6 лв.
телефон - 20 лв.
мобилни: моя - 23 лв., на мъжа трите гонят наема добре че фирмата му поема част
парно+топла вода - от януари до август - 440 лв.  newsm78 егати все едно не излизам от банята
аз си стоя вкъщи с бебата, а бенза на мъжа ми около100-тина лв.
/ремонти на колата да пиша ли, че тя се чупи по няколко пъти на ден Rolling Eyes/
Ми в общи линии е това, няма да сумирам че ще припадна Crazy

# 50
  • Мнения: 3 268
Жилищен кредит-1000 лв.
ток-80 лято, 250 зимата
телефон-25
мобилни-моя сина ми и мъжа ми 300 лв.
кабелна -18
интернет-25
вода-15
Това е без храната,дрехите,учебниците , джобните на Ицо и разходите във фирмата.Ако сложа и тях са 4000 лв. ooooh!

# 51
  • Мнения: 4 555
Наем - 300 лв

Сметки:
Ток - 10 лв лятото и 20 лв зимата
вода - 20 лв
парно - нямаме
телефон - нямаме

# 52
  • София
  • Мнения: 44 197
аз ще пиша за новия ни апартамент въпреки че живеем тук по-малко от месец и не знам как ще е зимата с тока.

1. наем - 220 евро
2. ток - този месец 15лв...засега, тук няма тец, та зимата очаквамдоста повече
3. вода - 3лв.
4. телефони - без стационарен - 2 мобилни около 100-120 лв на месец.
5. нет - 30лв.
6. за входа - 6 май са тук...или 8...не знам в стария блок ни беше 10 лв.

+ бензин - не знам колко точно...

# 53
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
наем - 300 лв (двустаен в Младост 3)
ток - 20
вода - 10
бтк - 20
два мобилни - 100
интернет - 25
кабелна - 9
парно, топла вода - 20 лято / 130 зима
за входа - 5

# 54
  • Мнения: X

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода.
Къде в наема влизат и ток,парно и вода? И във Франция и Англия си ги плащаш отделно...В Америка-тоже. newsm78

Има, има и такива жилища. В момента живеем в квартира, в която в наема е включено парното, топла и студена вода и разходи за поддръжка на общи части (асансьор, осветление, почистване). Плащаме отделно тока, телефона, интернета, ТВ.
Сестра ми живее в САЩ и в квартирата им също в цената на наема е вклжучена водата и отоплението. Тока е отделно.

# 55
  • Мнения: 945
Не zанам дали ви интересува как е в Германия, но вчера получих сметката zа миналата година и темата е много актуална zа мен. В Германия е така... zа повечето квартири плащаш фиксиран наем и отделно фиксирана сума zа т.нар. допълнителни раzходи. С таzи сума се плащат сметките zа вода, гаz и други такси и накрая на годината се гледа кой колко е иzраzходвал примерно парно и или се доплаща или ти връщат пари. За това повечето каzват, че теzи им раzходи са вклЮчени в наема.

Та ето ние колко плащаме средно на месец
Парно 60 евро
Топла вода 70 евро
Такса каналиzация 15 евро
Чистачка 20 евро
Други такси, zастраховки 45 евро
Ток 30 евро
Телефон 30
Интернет 30
Кабелна 30

Получава се 330 евро на месец беz наема...

# 56
  • Мнения: 7 605
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

В Канада има такива.
Аз съм живяла в такова жилище, в което всички консумативи ми влизаха в наема /900 долара за едностаен/.


Аз живея в такова жилище. За Германия става въпрос. Всичко без тока е включено в наема. Но далеч не всички са така Simple Smile

Да, оба4е веднъж в годината се прави равносметка, колко сте предплатили zа консумативите, и колко сте консумирали и доплаЩате или ви се връЩат пари, нали?

Хора, zа да има смисъл таzи анкета, напиШете и колко е голямо жилиЩето. Раzходите zа една гарсионера не могат да се сравняват с един тристаен. Дори района го напиШете и колко 4овека сте, все пак това има влияние върху сметките zа ток, парно и пр.

# 57
  • Мнения: 57
Аз живея в апартамент с включени парно,топла и студена вода,тока си го плащаме,но знаете ли колко ми е наема  1200 ам. долара.Като не искате да живеете  в Ъпсурдистан заповядайте в страната на мечтите щом мислите,че ще ви излезе по-евтино.

# 58
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink
в швейцарско, в 80 %, парното, водата и га3та са вкл. в наема.....ток се плаща отделно.....3аповядайте  Hug

Да, оба4е веднъж в годината се прави равносметка, колко сте предплатили zа консумативите, и колко сте консумирали и доплаЩате или ви се връЩат пари, нали?

и при нас е така.....

# 59
  • Мнения: 114
наем  - 240лв.
ток - 30лв. лятото, 100(и нагоре) зимата(това е на стария електромер.сега е поставен нов и не ми се мисли Rolling Eyes)
студена вода - 10-15лв.
топла вода - 30лв.-лято, 50-60 зимата с тръбите,който минават през апартамента Thinking Sad
телефон - 20лв.домашен:70 лв мобилни
кабелна - 18лв.
интернет - 25лв.
бензин ме ми се мисли,защото мъжът ми непрекъсната е в движение- с това му е свързана работата.И какво стана като дръпна чертата:ЛЯТО-420лв., ЗИМА-550лв.
това са сметките без бебка!!!

# 60
  • Мнения: 242
1.Наем - 360 лв.
2. Ток - 60 лв.-през лятото-200лв. през зимата
3. Телефон - 20 лв.
4. Вода - 10 лв.
6. Интернет - 25 лв.
7. Кабелна-25лв.
520-700 общо.
УЖАС!
А казват, че живеем в нормална държава.
ВСЪЩНОСТ-в държавата на крадците все някой трябва да плаща. Яд ме е да купувам и един хляб като зная, че ДДСА отива в джоба на някого, за да си живее готино.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 17:53 от зайка

# 61
  • Мнения: 37
1. Наем - 230 лв. (и ние сме от малкото щастливци с нисък наем  Mr. Green)
2. Ток - 60 лв лятото, двойно през зимата.
3. Телефон - нямаме домашен, другите са около 150 на месец двата, но само защото на половинката му е служебен , т.е. на смешни цени говори.
4. Парно и топла вода - бяхме изчислявали, че средно плащаме на месец за тях около 100-110 през цялата година.
5. Студена вода - 20 лв.
6. Интернет - с връзки сме- не плащаме Wink.
7.Кабелна - нямаме.
8. бензин- за двете някъде към 200, но имай предвид, че това са цени за кола на газ. От тях харча около 30 за моята, която е на бензин, но и само до магазина ходя с нея.
9. и, не на последно място - 1 лв. за притежанието на куче. Левче щото е голямо, ако беше болонка щяхме да даваме 50 ст. Laughing

# 62
Незнам виждам че всичките сте на квартира с една много приемлива цена, аз сега  си тарся  спешно двустаен около красно село, овча купел званя на агенции но се са заети  , някои ако мойе да ми помогне ще ви бъда благодарна , ако знаете някои да дава квартира мойе и около овча купел кварталите , ще сам ви много благодарна , 4ао за сега

# 63
  • Мнения: 858
ние сме в центъра
-416 лв. наем
-ток 25 лв.
-парно зимата 100 лв.
-топла вода 40 лв.
-студената е около 20 лв.
-интернета - 35 лв.
-кабелна телевизия 16 лв.
-мобилни телефони 80 лв.
-такса за стълбището 8 лв.
740 лв. е тотала
-транспорта не съм го изчиславала,нито храната и дрехите както и разходите за малкия човек.
лелееее стана ми лошо така на куп ми се вижда ужасно иначе как отлитат тези пари и неразбирам само се чудя къде са  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт