Киста на жълтото тяло по време на бременност

  • 1 004
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте момичета!
Бях на преглед за установяване на бременноста в 5+3г.с.и ми казаха ,че имам киста на жълтото тяло ,която е с размер 8,5см. Изписаха ми утрогестан вагинално по две капсули вечер. Доста съм притеснена дали ще спадне кистата и да не се наложи операция. Моля ,ако някой е имал подобен проблем да сподели.

# 1
  • Мнения: 5 277
Имах киста, когато забременях  от същия тип (задържан фоликул). Мисля че бешв около 4 см. Проследиха я във времето дали намалява. Моята около 4 месец се сви и изчезна. Гинекологът я следеше, като видя, че вече я няма каза да спирам Утрогестана. Надявам се си попитала при прегледа? Какво ти казаха?

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
До края на 4ти месец, обикновено се свиват и изчезват.

# 3
  • Мнения: 31
Имах киста, когато забременях  от същия тип (задържан фоликул). Мисля че бешв около 4 см. Проследиха я във времето дали намалява. Моята около 4 месец се сви и изчезна. Гинекологът я следеше, като видя, че вече я няма каза да спирам Утрогестана. Надявам се си попитала при прегледа? Какво ти казаха?
Извикаха ме след две седмици. Също казаха ,че ще я следим ,но ако не се махне и продължи да расте ще трябва операция.

# 4
  • Мнения: 5 277
Доколкото бях чела за себе си, в повечето случаи се свива. Успокойте се, просто ще трябва да изчакате. Лека бременност.

# 5
  • Мнения: 31
Доколкото бях чела за себе си, в повечето случаи се свива. Успокойте се, просто ще трябва да изчакате. Лека бременност.
Здравейте! А вие имали ли сте ?

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
МОН бонбон, твоята явно е по-голяма, но със сигурност ще се повлия и смали от прогестерона и в един момент ще изчезне.
Аз имах 4 см и изчезна, но никой и дума не ми е казвал за намеса, тъй като цялата ми бременност е по-тежка.  8 см е два пъти по-голяма, да, но при достатъчна "атака" с утрогестан ще има резултат. Също така, не се притеснявай, че си поставяш утрогестан, в общи линии всяка втора бременна жена го ползва. Аз поне, само от форума тук, съм останала с впечатление, че е най-използваният медикамент от бременни жени.

Общи условия

Активация на акаунт