Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 29 427
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 352
Никога към никакво пюре не съм добавяла мляко. За мен е важно детето да опита храната в чистия си вид, без добавки. Но не съм бързала да замествам хранене. Кърмих на поискване и така си набавяше достатъчно мляко.

# 721
  • Мнения: 766
Момичета, колко грама горе долу трябва да яде на хранене 8 месечно бебе? Понеже нашия е наддал само 200 гр този месец и педиатърката ми се скара, че съм му давала 200-220 гр на хранене (той повече не иска), трябвало вече поне 300 гр да яде. Чак и витамини ми изписа за апетит да му давам, но не съм ги купувала. На мен ми се струва, че 300 гр е страшно много..

# 722
  • Мнения: 2 352
Направо са ми смешни тези педиатри Grinning
Детето ми е на 1г и 8м. Рядко изяжда 200г, пък какво остава за 300. Не е от най- яшните деца, фина е, но е много енергична.
За мен е важно да хапва разнообразна храна, не ме интересува порцията. Щом е жизнена и подвижна, всичко е наред. Също е важно да не сваля тегло, а качването и да става бавно не е проблем.

# 723
  • Мнения: 1 033
И моето момче е качило 200гр и педиатърката каза, че си е добре.

# 724
  • Мнения: 5 406
Синът ми е от ящните и изяжда 220гр., колкото е грамажа на готовите пюрета на Hipp, Gerber и тнт. за 8 месечно бебе.
Тези 300гр. ми изглеждат страшно много! Flushed

# 725
  • Мнения: 766
За пореден път се убеждавам колко неадекватни съвети ми дава... Благодаря ви!

# 726
  • Мнения: 186
Моето е на близо годинка, повече от 200 гр не може да изяде. За пръв път чувам, че трябва да ядат по 300 и то от 8 месечни!?!

# 727
  • Мнения: 1 686
За пореден път се убеждавам колко неадекватни съвети ми дава... Благодаря ви!
200 гр. е чудесно наддаване за тази възраст, не се притеснявайте.
За количествата - моето яде около 190-220 гр. храна на ядене, на 1 г. 3 м е.

# 728
  • Мнения: 595
Също съм на мнение,че по 200-300гр наддаване за периода е чудесно.
Грамажа на 1г ни е 200гр основно ,понякога иска десерт плод друг път не давам.
3годишният ми /почти/ по 300гр яде

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 18:26 от Lolipopy™️

# 729
  • Мнения: 163
Здравейте, как се въвеждат кашите? Пак ли по лъжичка, две до достигане на количеството или направо цяла порция за следобедна закуска? Кога е подходящо да дам, храненията са 15ч., 18ч. и 21ч. Чудя се в 15ч. или 18ч.? Благодаря.

# 730
  • София
  • Мнения: 3 473
Здравейте, мога ли да дам безглутенови овесени ядки на 6м бебе? Още сме на зеленчуци, но започвам да оглеждам какви каши мога да включа за СЗ и попаднах на такива в Зоя.бг.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 21:36 от JayRay

# 731
  • Мнения: 1 288
Аз давам за СЗ кафяв ориз, просо или елда с плод засега.

Нова храна не се въвежда вечер, за да има време коремчето да я обработи и спите спокойно цялото семейство. Бих дала към 15-16ч следобед.

# 732
  • Мнения: 2 352
Нова храна се въвежда на обяд, за да се проследи до вечерта за някаква реакция. И в най- лошия случай ако се наложи да се търси медицинска помощ да е по- бързо и лесно.

# 733
  • Мнения: 6 700
На обяд, след като хапне зеленчуците /вече въведени/, давате малко от новата храна, в случая безглутеновите ядки. На третия ден може вече да ги дадете следобяд.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, замислих се.. ако детето е яло доста пъти кисело краве мляко, как следва да се процедира с краве сирене? Трябва ли да се въвежда по малко като нова храна или може цяло парченце? колко грама сирене е ОК на ядене?

Общи условия

Активация на акаунт