Мисля си тука нещо...

  • 3 442
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 447
Е аз съм от тези, които избират библиотеката пред тоалетната, та била тя и в Париж Laughing
Ааа, не си права... Представи си тоалетна в Париж в периода между двете Световни - че това си е жива библиотека, бе Simple Smile

# 76
  • Мнения: 293
yosarian   (поздрави! Simple Smile ) е дала добър пример, о, далеч съм била от голямата банка. Сега съм избрала по-малко платена, но удовлетворяваща ме работа, а дано има и развитие, както казва Ив (парите все пак ми стигат, не, не ми стигат  Joy , но бива  Mr. Green )

А и мисля, че човек, вложил в развитието си, няма как да не си намери добре платена работа, че и да го кефи  Peace

Само не разбирам възмущението от работата на чистачка по домовете!! Божкей, обичам да чистя, и то по богатски къщи, нямам нищо против да се метна, и то до Испания! Оле! Mr. Green Моето замисляне е: защо се мотам още тук?? (заради хиляди глупави причини)

# 77
  • Мнения: 435
Бих работила неприятна и добре платена работа, но докато издържа психически, след това бих си "починала" с приятна и не много добре заплатена длъжност...

# 78
--------------------------------------------------------------------------------

Бих работила неприятна и добре платена работа, но докато издържа психически, след това бих си "починала" с приятна и не много добре заплатена длъжност...

Това е и моето мнение

# 79
  • Мнения: 3 611
Благодаря на всички zа отговорите.  Hug

# 80
  • Мнения: 1 294
Работата ми заемаше(сега съм в майчинство) голяма част от ежедневието ми.Ако работех нещо което не ми е при сърце, това щеше да ме убие психически.Сега когато имам дете предполагам, 4е компромис в това отношение съм много по-склонна да направя.Сега липсата на пари ми действа ужасно гадно и начина по който ще ги спечеля вече не е много от значение за мен.

# 81
  • Мнения: 2 784
Ами аз преди да забременея работих като продавачка при положение, че по образование съм учител по български и руски. Сама избрах да е така, защото заплатата ми беше почти 2 пъти, отколкото бих получавала като начинаещ учител, а и работното ми време беше много по-добро. Била съм на стаж по специалността си и трябва да кажа, че за тези няколко часа се изморявах повече, отколкото цял ден в магазина по време на Коледа, например, когато крак не можеш да подвиеш. Не съм се чувствала като парцал, напротив, много по-унижена бих се чувствала, ако работя по специалността и в края на месеца не мога да си платя сметките. Или пък си ги плащам, но после седя гладна.
Сега пак бих се хванала на работа, която не ми харесва, но е добре платена и бих я вършила съвестно, защото имам дете да храня и не мога да си позволя лукса да избирам.

# 82
  • Мнения: 2 292
кариера е доста zарибяващо понятие. Много малко хора правят кариера в истинския смисъл на думата, но всеки е готв да даде всичко от себе си zа нея ... което винаги и в найъжеланата и любима професия води до голямото zаробване, рутина, бачкане до дупка и нищо интересно в същност. В края на краищата се стига до там , че мижавите увеличения на zаплатата zа които се трепе човек (въпросната кариера в същност), както и свободното време не стигат zа да може човек да се zанимава и да прави  нещата , които го вълниват, които са му интересни и zа които мечтае  Wink Та в такъв случай бих предпочела да си работкам лека полека беz zначение колко ми е любимо и да си живея живота  Laughing

# 83
  • Мнения: 491
Абе за по-интересната работа гласувах, ама едва ли бих постъпила егоистично спрямо семейството си, ако заплатата на тази работа нарушава семейния бюджет. Друг е въпросът, че сега съм на страхотна работа за достатъчно пари. На този етап не бих я сменила за по-платена. Поне така си мисля. Току виж ми предложили десет пъти по-висока заплата - ще пусна и аз анкета да ми дадете акъл какво да правя  newsm78

# 84
  • Мнения: 3 091
Както и в момента - работата, която ми носи удоволствие.

# 85
  • Мнения: 3 091
Както е изборът ми в момента - работа, която ми носи удоволствие, обогатява ме и ме разнообразява. Когато човек стане наистина добър в това, което върши - парите си идват сами.

# 86
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Както е изборът ми в момента - работа, която ми носи удоволствие, обогатява ме и ме разнообразява. Когато човек стане наистина добър в това, което върши - парите си идват сами.


Ееех, ето още една като мен. И аз чакам, Ламелита. Ще дочакъм, сигурна съм, защото съм добра в работата си.

# 87
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
С мнозинството съм - Не толкова добре платена, но затова пък желана работа.
Защото пари се изкарват, но нервите не се връщат.

Отделно - да чистиш къщи не е гадна работа. Никакви отговорности, няма мислене или творчество да те тормози - отиваш, знаеш какво трябва да се свърши, вършиш, прибираш парите... какво толкова Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 861
Зависи доколко съм притисната от обстоятелствата. По принцип съм ЗА интересната макар и по слабо платена работа. Преди години обаче изпаднах в ситуацията да напусна работата си в телевизия, която обичах и да работя половин година като сервитьорка. Моментът беше такъв, че ми трябваше спешно голяма сума пари, а като сервитьорка изкарвах за 3 дена заплатата си в телевизията. Беше много гадно, но работих докато ми се налагаше и след това напуснах и пак се захванах с любимата си работа Simple Smile

# 89
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Отделно - да чистиш къщи не е гадна работа. Никакви отговорности, няма мислене или творчество да те тормози - отиваш, знаеш какво трябва да се свърши, вършиш, прибираш парите... какво толкова Simple Smile


Ще си позволя да те цитирам, защото моя девер го каза почти същото. Той завърши бакалавърска степен архитектура в Мюнстер и трябва да работи, за да се издържа. Та казва така7 Предпочитам да бутам с Хилти-то цял ден и мозъкът ми да е спокоен, отколкото да смятам стълби за двойно по-малко пари

Общи условия

Активация на акаунт