нормално и секцио

  • 2 110
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
здравей,аз съм раждала само по нормален начин и възстановяването ми беше доста дълго,моя приятелка роди секцио 1,5 месец след мен и се възстанови по-бързо от мен Simple Smileно ако трябва да избирам-пак бих избрала нормалното раждане.успех!

# 16
  • Мнения: 409
Не съм раждала нормално но съм за секцио. Peace

# 17
  • Мнения: 160
Благодаря на всички,и все пак ако може мамите които са раждали по двата начина,ако може да сравнят болката!

# 18
  • Мнения: 8 917
Не съм раждала нормално но съм за секцио. Peace
Секцио Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 35 942
 Peace Секцио

# 20
  • Мнения: 2 498
Е, аз съм една такава мама...
Първия път родих нормално-беше кошмар, адски тежко раждане и с много шевове-почти месец неможех да си седна на д...то-даже неискам да си спомням....
Вторият път със секцио по желание-беше песен....на 3-я ден си бяхме у дома и никой не ми е помагал за нищо-е само татито....сама си мих терасата още в деня на изписването.....казах на мъжа ми, че вс. год. мога да раждам със секцио....

# 21
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Според мен няма нищо по-хубаво от нормалното раждане. И двата пъти раждах нормално и бях на крак още на сутринта. Първото ми раждане беше доста продължително - като време, и въпреки това когато забременях втория път и за миг не съм си помислила за секцио. Според мен секцио трябва да се прави само ако е необходимо. Все пак това е доста тежка коремна операция. Но което и да избереш пожелавам ти леко раждане и сладко бебче! Peace

# 22
  • Мнения: 160
Не съм раждала нормално но съм за секцио. Peace
как можеш да сравниш болката? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 11 003
На мен ми предстои след няколко месеца, но ме е страх от секциото, това си е операция!  Shocked Могат ли да се сравняват?

# 24
  • Мнения: 992
здравей
аз не съм раждала нормално,а със секцио.Но мога да ти кажа че на петия ден си бях в къщи и си къпех и гледках бебчето без проблем.На дестия ден въобще бях забравила че съм раждала Laughing
Но все пак е до организъм и наистина професионално отношение от лекарите.

и при мен е така  Peace

# 25
  • Мнения: 160
Според мен няма нищо по-хубаво от нормалното раждане. И двата пъти раждах нормално и бях на крак още на сутринта. Първото ми раждане беше доста продължително - като време, и въпреки това когато забременях втория път и за миг не съм си помислила за секцио. Според мен секцио трябва да се прави само ако е необходимо. Все пак това е доста тежка коремна операция. Но което и да избереш пожелавам ти леко раждане и сладко бебче! Peace
Благодаря ти,при мен не става въпрос за избор,а така се налага,ако не се вдигне плацентата

# 26
  • Мнения: 3 500
Здравей, мила! Знам колко е трудно и колебливо решението за начина на раждане, който да избереш.
Аз родих нормално, един ден преди термина.Искам да ти кажа, че няма от какво да се страхуваш, защото това е един съвсем естествен процес, през който преминава една жена, за да създаде живот и ако няма медицински причини за секцио, нормалното раждане е едно истинско, запомнящо се и прекрасно изживяване.Възстановяването след нормалното раждане според мен, тъй като съм го изживяла е по-лесно и безпроблемно.Родих за 12 часа и нямам шевове.Дори не си спомням каква болка съм изживяла, защото резултата и гордостта, която изпитваш след това изпаряват спомена за болката.Още вечерта след раждането /родих в 8.30 сутринта/ станах от леглото, изкъпах се и се разходих до отделението при бебчо.Имах чувството, че мога да родя още едно бебе.На обяд таткото ми донесе сандвичи и шоколад.На другия ден се чувствах физически напълно възстановена.Мога да направя сравнение със секциото, защото в моята стая няколко дни след мен преведоха едно мамче от реанимация, която беше родила секцио.Тя изживяваше невероятни страдания, раната е болеше и й биеха обезболяващи.Не можеше да става от леглото.Не можеше да яде, не можеше да се изкъпе.Една от вечерите дори започна да я втриса.Удариха й куп инжекции.А бебчето й го гледах аз, защото тя не можеше да го гушка и да го носи.Не се и опитваше да кърми, защото не се чувстваше добре.Аз кърмех моето бебе и хранех нейното от шишето.Успокоявах го, когато плачеше, подавах го на мама, когато тя искаше да си го гушка в леглото.
Това е моето мнение, формирано от преживяното в родилния дом. Много майки ще посочат предимствата на секциото. Ти реши как ще избереш да родиш, но каквото и да избереш бъди смела и мисли положително.Ще видиш какво невероятно изживяване те чака и после дълго ще разказваш за него. Успех и леко раждане от мен. Hug

# 27
  • Мнения: 2 673
  Раждала съм нормално. Всичко е индивидуално!

# 28
  • Мнения: 2 309
Няма страшно,болки като болки.
Просто са локализирани на различни места от тялото...
Що се отнася до възтановяването,обгрижвах сина си след като бях "оперирана от бебе"още на следващия ден от раждането...
Съвпаднах с една,която роди вагинално и неможа да мръдне 3 дни от леглото.
Недей пита,това е личен и индивидуален процес за всеки организъм.
Леко раждане ти желая!  bouquet

# 29
  • Мнения: 184
Преди 25дни родих секцио, и вече съм забравила че съм раждала, но преди 3години родих първия си син нормално, макар че за мен си беше ненормално. Персонала в болницата още ме помнеха мен и моето раждане. А и възстановяването от това раждане беше доста по-дълго. Наистина при всеки е различно,  на мен секцоито ми се стори песничка в сравнение с нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт