нормално и секцио

  • 2 116
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 948
Постъпих в болницата за нормално раждане.След 6 часа мъки се наложи секцио по спешност.Не съжалявам. ;-)12 часа след операцията вече се разхождах и бях забравила, че изобщо съм раждала. PeaceНо всичко е строго индивидуално. Wink
Каквото и раждане да избереш ти желая да е леко. PraynigУспех  Hug

# 31
  • Мнения: 63
Аз също съм със секцио по собствен избор,
много ме беше страх от нормалното раждане, а и изпитах малко гадната болка на контракциите, болката от операцията е нищо и с малко повечко воля да станеш и да се раздвижиш, възстановяването ти е в кърпа вързано Peace.Леко раждане, стискаме палци.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 785
Е, и аз съм от мамите родили по двата начина (второто раждане беше секцио по спешност).
При мен лично нормалното раждане беше бързо и леко, но болките и възстановяването след него - по-тежки(въпреки, че имах само 3 шева). Определено бях по-зле от майките родили секцио, и поне месец не можех да си седна на д-то като хората.
За мое голямо учудване, след секциото се възстанових много по-бързо и ми беше много по-комфортно (особено с ходенето до тоалетната). Болки, несъмнено има, но с подходящо обезболяване се преживяват - много е важно да се движиш повече, веднага щом си в състояние. Тежко можеш да вдигаш без проблем - до килограмите на бебето, обаче - не повече!

Леко раждане и едно здраво и красиво бебче ти желая!

# 33
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Цитат на SOPHI:
"...колкото поддръжници за нормалното раждане ще намериш,толкова и за секциото PeaceИма някои мами,родили нормално и се възстановяват много по-бавно от тези,със секцио/лично познавам такива/,както и обратното."
 newsm10
Аз родих нормално и бях на крак веднага след като се наспах...Единственият дискомфорт бяха шевовете, но той отшумя за има - няма 1 седмица, а и в никакъв случай не беше проблем - не ми пречеше по никакъв начин при грижите за бебка.

# 34
Родих нормално ако може да се наре4е раждане изтрелях синковеца като зряла круша докато се усетя и ве4е ме питаха как ще кръстя току що роденето си дете контракциите ми бяха не пове4е от половин 4ас и запо4наха напъните имах само 3 шева но все още едвам си сядам на д-то а родих преди 24 дни раната ми гнояса а ставането беше мъка родих в 9 сутринта и станах е 7 ве4ерта едвам се замъкнах до детското за да си видя бебока и ако не беше една мама да ме крепи щях да си погина на половината път едва на другия ден ставах по4ти нормално.А едно мам4е сас секцио все е дно не беше раждала.А аз още 2 дни след това бях като талъсъм из родилно.Определено вси4ко си е до ораганизъм.Желая ти леко раждане независимо по какъв на4ин ще излезе беб4о от теб smile3525

# 35
  • Мнения: 3 929
Определено и със сигурност мамите, раждали нормално, се възстановяват по-бързо. След раждането лежах 2 часа в коридора точно пред вратата на родилното и след това вече ходех. Някъде около 2 - 3 седмеце след раждането вече вдигах по-тежки неща, но аз по принцип съм свикнала да се товаря. Секциото си е чиста коремна операция с всичките последствия на такава, включително и трудното възстановяване.

# 36
  • Мнения: 160
Благодаря на всички за пожеланията и мненията,на мен това ще ми е второ раждане,първото е нормално,от което се въстанових доста бързо,след 2 часа на количката станах и се движех,само с ходенето до тоалетна,сядането имах проблем,а сега има голяма вероятност да бъде секцио по медицински показания-плацента превия частична,от последния преглед на ултразвук ще се види до къде се преместила,и ще се вземе решение какво да е раждането,последно като ходих покриваше единия край на канала,и е невъзможно нормално раждане,защото първо тръгва плацентата и бебето може....не ми се мисли,както се изрази доктора,"все едно да му скъсаш водолазния костюм"!!!И защото съм минала вече по единия път,и знам какво е,а  изпитвам огромен страх от операции,определено много ме учудва че почти никоя мама,която е минала през секцио не се оплаква!Но каквото трябва ще се направи,какво искам аз в случая няма значение,защото става въпрос за живота на дето ми,просто ми беше интересно мнението особено на мамите,минали и по двата начина,но се убедих,че наистина е до организъм и до нагласа може би newsm78.Късмет и успех на всички Simple Smile  bouquet

# 37
  • Мнения: 2 197
Абсолютно за секциото! За половин час си готов. Държат те на легло половин ден. после ставаш и си готов. На първия ден след раждането е тежко, но на втория вече търчиш нагоре надолу по етажите. Аз бях по-дълго на антибиотици, защото съм диабетичка и имам проблем с кръвосъсирването. И сама си отворих малко от шева, защото си премествах сама багажа от едната в другата стая, защото бяха изписали и двете девойки от моята стая и не можело да оставаш сам, та трябваше да се преместя (а аз винаги имам много багаж). Но иначе възстановяването е бързо, само първия месец не можеш да вдигаш количката (максимум 4 кг.), въпреки, че аз и това правех. По отношение на възстановяването всичко е индивидуално. Аз 4 месеца след раждането нямах коремче изобщо при положение, че нямах капка време за упражнения (е, 2 пъти направих по 250 коремни преси). При всички случаи ти пожелавам леко и безпроблемно раждане!

# 38
  • Мнения: 4 621
Аз раждах секцио и след изписването си гледах бебчето съвсем сама. Възстанових се много бързо и безпроблемно Peace

# 39
  • Мнения: 663
Аз раждах нормално, след 2 часа спане, вече се разхождах по коридора .

# 40
  • Мнения: 3 500
gerinet   да си беше задала правилно въпроса.Щом си раждала нормално значи знаеш как е, защо питаш тогава?! Можеше да питаш само тези,  които са раждали секцио да ти обясняват какво е и как се възстановяваш.

# 41
  • Мнения: 227
Аз съм раждала секцио,не знам как точно е при нормалното ,въпреки че изтърпях контракциите и точно преди да ме качат на масата решиха ,че ще е секцио ,но със сигурност знам ,че  секциото е много болезнено.В моята стая в болницата имаше едно момиче ,което беше родило нормално ,но много трудно ,бяха я шили един час.Та тя на третия ден вече тичаше ,а ние със секциото се таркаляхме по един час за да станеме от леглото.Казвах на мъжа ми като приближи болницата да ми звънне за да започна да ставам.Да не говориме ,че ме боля доста поне месец.Според мен е лудост да решиш да раждаш секцио при положение ,че няма проблем да стане нормално.Разбира се това е мое мнение.Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане ,каквото и да решиш Grinning

# 42
  • Мнения: 1 768
Хм..интересна тема.И мене ме вълнува това в момента. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт