Напукани пети

  • 16 005
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
Спи ми се,а темата ме интересува! Ще чета утре, има интересни идеи, но утре ще се четат.....

# 46
  • Мнения: 77
Не успях да прочета всичко и дано да не се повторя.Крем ''Кератолин'' има много добър ефект.Има го по аптеките.Не е скъп-3.30-3.50.

# 47
  • Мнения: 24
Ого, не съм знаела че има толкова много рецепти тук!  newsm78

Една приятелка-лекарка ми каза да мажа краката всяка вечер с Ламизил крем - било е от гъбички. Не ми е гледала краката, така че не е диагноза. Но в интерес на истината си го купих и вече се мажа 1 седмица и напуканото се махна, но още трябва да мажа че да станат като на бебето  baby_neutral
Мисля да не пробвам нищо друго - това определено ще ми свърши работа  Wink

# 48
  • Мнения: 4 076
Ого, не съм знаела че има толкова много рецепти тук!  newsm78
Една приятелка-лекарка ми каза да мажа краката всяка вечер с Ламизил крем - било е от гъбички.
Възможно ли е напукани пети от гъбички newsm78?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 328
Да - един от причинителите на напуканите пети са гъбичките.

# 50
  • Мнения: 2 000
Аз ползвам от години кремчетата на д-р Пашкулев.Велики са просто.Генерофит- е точно за напукани пети,дори до кръв.Кремчетата са на вазелинова основа с много етеричнимасла и билки.Изцяло са натурални.премахва и гъбички,ако има:
ГЕНЕРОФИТ Съдържащите се в мехлема “Генерофит”натурални извлеци от невен, жиловлек и роза са богати на биологично активни вещества, които активизират възстановителните процеси в кожата и меките тъкани, действат противовъзпалително, актибактериално, противовирусно и обезболяващо.Този ефект се засилва откомпонентите на добавените етерични масла от лавандула, иланг-иланг и лайка, които също са подходящи при изгаряния, херпеси и ужилвания от насекоми. Маслото от чаено дърво е най-доброто от известните в ароматотерапията средства с противогъбично (антимикотично) действие. Ментовото масло облекчава сърбежите. Екстрактите и етеричните масла са богати на широка гама от полезни биологичноактивни вещества: терпенови въглеводороди (лимонен, алфа-пинен, камфен), терпенови кислородни съединения (ментол, гераниол, линалол, нерол), бизаболол, азулен, естери (линалил ацетат), каротиноиди, органични киселини и др. Бадемовото и зародишевото масла съдържат есенциални мастни киселини, витамин Е и други полезни за ускоряването на възстановителните процеси и общото подхранване на кожата вещества.
Препоръчва се прилагането на "Генерофит" при:
• рани, изгаряния, херпеси, гнойници, гъбични заболявания на кожата и ноктите;
• напукани кожа, кървящи пети или длани;
• някои форми на екзема, псориазис и кожни лишеи;
• след ухапване от насекоми и за отпъждането им (репелентно действие).
Поради отсъствието на животински, млечни и пчелни съставки, мехлемът може да се прилага и от лица, свръхчувствителни към тези продукти.
Употреба: Засегнатите кожни повърхности се третират чрез леко намазване с мехлема 1-3 пъти дневно. Намазаните участъци не се мият или избърсват в течение най-малко на 1 час. Когато се съчетава с билкови или други бани (примерно, с чай №11), да се нанася след тях, особено вечер преди лягане.
Мехлемът е с 5 отличия (златни и сребърни медали) на наши и международни изложения на иновациите.


Ето сайта :http://veridia.dir.bg
В сайта са посочени и от кои аптеки може да се купят мехлемчетата:)Успех   bouquet

# 51
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
"В този ред на мисли - да споделя с вас един въпрос, който подсъзнателно ме мъчи
Чували /чели/ ли сте, че прекомерното ползване на пемза мултиплицира проблема със загрубелите пети? Защото аз имам спомен за нещо подобно чуто или прочетено. И има логика - организмът да "реагира" на интервенцията по този начин."

Може би има изстина в това.Аз редовно полагам грижи за краката си,но напоследък не мога да се справя с нацепените си пети(много е болезнено),ще пробвам с кремчетата,от които сте доволни.

Така е за съжаление. Повече от 1-3 пъти в седмицата и то нежно е повече от излишно.

# 52
  • Мнения: 208
"В този ред на мисли - да споделя с вас един въпрос, който подсъзнателно ме мъчи
Чували /чели/ ли сте, че прекомерното ползване на пемза мултиплицира проблема със загрубелите пети? Защото аз имам спомен за нещо подобно чуто или прочетено. И има логика - организмът да "реагира" на интервенцията по този начин."

Може би има изстина в това.Аз редовно полагам грижи за краката си,но напоследък не мога да се справя с нацепените си пети(много е болезнено),ще пробвам с кремчетата,от които сте доволни.

Така е за съжаление. Повече от 1-3 пъти в седмицата и то нежно е повече от излишно.

Да -колкото повече ги търкаш с пемза, пили или пък рязане на мъртвата кожа при педикюр, толкова по-зле става. Аз ползвам само ексфолиант и крем за крака, омекотяващ.

# 53
  • Мнения: 91
Имах и аз този проблем и ходих на специалист по медицински педикюр и медицинска козметика и там с една специална апаратура ми свали, напълно безболезнено, всичко натрупано по петите и ги маже с нещо ,но от тогава в къщи мажа с канестен и ходя един път месечно и сега петите ми са като на бебе. Ако се интересувате тел. е 0886 91 65 17

# 54
  • France
  • Мнения: 726
беше ме срам от напуканите ми пети,но откакто ползвам крем ТОНУС се оправиха.има го в аптеките и струва 1,70

Общи условия

Активация на акаунт