Нашите кухни - 85

  • 40 417
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313

Зад миялна нищо не се слага, затова тя се слага винаги до шкафа на мивката, че да се върже там

Точно това е моя проблем. Не спазихме проекта и преместихме мивката на друга стена, като за миялната оставихме изводи за вода и канал.
Какво да правим сега?

# 706
  • Варна
  • Мнения: 931

Зад миялна нищо не се слага, затова тя се слага винаги до шкафа на мивката, че да се върже там

Точно това е моя проблем. Не спазихме проекта и преместихме мивката на друга стена, като за миялната оставихме изводи за вода и канал.
Какво да правим сега?
Ако сте оставили изводи не виждам проблем; ако не сте извадили, ако не е късно извадете; в най- лошия случай може да удължите връзките, но при проблем не е забавно.
/В старият ми апартамент миялната беше далеко от мивката, та като протече беше забавно/

# 707
  • Мнения: 2 467
Скрит текст:
Някой да е ползвал ( дълго във времето) дръжки "старо сребро" съчетано с керамика?
 Притесняваме  чупливи  ли са като цяло и лесно ли се поддържат?
 Кухнята ще е бяла, плота дървесен цвят, плочките шарени, марокански стил

Приемам и др. предложения, съвети ... искам ми се да са хем красиви, хем  удобни за чистене и употреба...

Понеже питах за подръжка и здравина на керамични  дръжки ....
Отговарям си сама....Не знам как ще се поддържат, но още при монтажа две бройки се счупиха на две.
Да видим в понеделник как ще се обясняват в магазина пак "колко са здрави и качествени и как не са китайски "

 Позволявам си пак да се цитирам
 Оказа се, че вратичките са разпробити не съвсем симетрично и от там се е получило напрежение и затова са се счупили дръжките.
 Замениха ни в магазина двете счупени  дръжки  въпреки, че настоявахме да си ги платим, понеже вината е била в монтажа. Simple Smile ( след като измерихме, че наистина отворите се разминават )
 Смятам, че е редно да го уточня Simple Smile  за тези, които се двоумят дали да си сложат керамични.
 За сега съм доволна, удобни са лесно се почистват  и са стабилни... дано да е и за напред така Simple Smile

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 17:19 от Кris_80

# 708
  • Мнения: 124
Baywatch, искрено ти благодаря зя размерите.
Скрит текст:
При мен днес едни неща се успокоиха, други задълбочиха.

Тъпия майстор направи всичко това. Така че хората със слаби сърца  да не гледат. Ядосана съм. Реве ми се.

Трябваше преди време да започне да полага мазилката с майка ми да го притискаме да смени на чистачките вратите. А неговите думи бяха: "аз ще ги сменя не ми пречи и след това". Еми, вижте какъв бардак. Понеже му казах че без оферта е почнал ми вика че е написал човека на лист смешни неща.
Другия човечец електротехника който е колега на майка дойде да си довърши. Заради мазача досега не е идвал, защото му бил пречел. Аз врънках на майка преди месец да го викне да няма мазало но никой не ме слушаше. Сега състоянието е плачевно. Не искам дори да влизам. Цялата грешка е че майка се довери на този....и не и каза оферта и почня, а аз бях намерила фирма която искаха първо да завършим канализяцията и тока. Професионалисти. Сега гледайте и правете извод.
Като искаш бързо кухня.
Преди



 и след:



Всичко това можеше да се избегне, да бъда оставена в предната част без ток защото те преценили така.
Сега трябва да купя скъп паяк с който да направя осветлението да е ок.

Има и други драми с майстори. Ако ще правите кухня в София-Пловдив ми пишете на лично да ви ги изброя и покажа за да не си губите времето.
Положението е страшно.
CloseDisappointed RelievedMisc Gun

Човека повече не би дошъл защото се е хванал на друг обект. За контактите драмата, изложих въпроса сякаш фирмата която ще ми прави кухнята е казала че са грозни. Проблема там бил че горе и долу под това равнище имало пояси бетон. Така че това е повода за високите контакти и сама си спомних. Помолих ги да ги уравнят двата контакта, пак са криви. Сякаш говоря на вятъра. То ми се било гледало защото пода не е уравнен. Днес ел техника си докопава дупките на другия. И той ако беше довършил дупките и контактите щеше да не се наложи да гледам тази грозотия, взе едно канче с вода и лична водата да се махне прахта и от тухлата падна надолу. Сякаш някой ми пукна куршум между очите. Михме го но пак е сякаш е нарочно.

Заклевам се, повече в апартамент да не вдизам докато не е готов.
За лампите, щяло да се оправи осветлението там с два лед панела и се успокоих поне за него. Съжалявам че за да имам  отопляема кухня и тераса 2.20*1.20 метър се наложи да даваме  3500 от проекта до градежа, 716 лв за съдене,  550 лв за мазилка,  100 лв за арматура която не отиде а ни я оставиха да я продаваме, 180 лв за дъски за ограда, половината ни ги откраднаха. 50 за ток и не знам още колко за тръби и докато стане стая. Няма да ги събирам за да ви кажа че баба ми се е прецакала още като е разширила терасата. И просто ви казвам. Ако някой ви иска подпис за да направи навес тераса не подписвайте!!!! Sign No Entry
Нямам думи.

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 18:24 от Saxi Merinosova 683792

# 709
  • Мнения: 175
Цитат

Зад миялна нищо не се слага, затова тя се слага винаги до шкафа на мивката, че да се върже там
Цитат
Точно това е моя проблем. Не спазихме проекта и преместихме мивката на друга стена, като за миялната оставихме изводи за вода и канал.
Какво да правим сега?
Цитат
Ако сте оставили изводи не виждам проблем; ако не сте извадили, ако не е късно извадете; в най- лошия случай може да удължите връзките, но при проблем не е забавно.
/В старият ми апартамент миялната беше далеко от мивката, та като протече беше забавно/

Може ли да дадете съвет по това отношение, моля. Аз също мисля да не спазя проекта и се чудя дали няма да е проблем за в бъдеще. Искам да преместя мивката с 1.5м в дясно от изводите, но съдомиялната да се вмъкне между изводите и мивката. Сега се почесвам по главата като чета, че не трябва нищо да има зад съдомиялна.

# 710
  • Мнения: 9 937
Един потребител в друга тема беше написал нещо за връзване на мивка, съдомиялна (и автоматична пералня), като идеята беше уредът, който излива вода под налягане да "прочиства" канала от наслагвания, за да не се запушва. Ама нА, не се сещам какво беше казал по-точно.

# 711
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Не може да се монтира миялна ако зад нея са изводите за вода и канал. Особено ако е за вграждане. Нещо,  което не сме знаели и затова сме оставили изводи точно зад нея.
Сега изглежда единствено възможно да й разменим мястото със съседен долен шкаф, чийто гръб да се изреже подобно на мивка.
Което ще ни лиши от чекмеджета.

Надявам се и на други идеи.
При нас точно зад миялната е канала на мивката в банята, ако това има значение.

# 712
  • Мнения: 7
Защо размяна на местата ще ви лиши от чекмеджета? Не знам разположението, но в някой случаи е възможно да се изтегли плотът напред заедно с целия ред шкафове и ако има гръб да се подлепи колкото трябва.

# 713
  • Мнения: 124
И аз преместих съдомиялната отдясно а в ляво ще е шкафа 50 см за тенджери. Емили, на мен не ми е кеф да спирам водата на съседите, над нас даже им беше гръмнал бойлера от видоко налягане, на блока май няма специален вентил, но аз ще си сложа. Всички над нас и аз си намаляме с 20-30% водата от врътката и пак не става. Дано специалните връзки за батерията да помогнат.
Днес като мерих за шкафа къде да е и видях, че старите тръби само трябва да се мръднат с  2 см надясно за да стане точно да си сложа мивка. Но нали се закелеших, ще е на плота ако ми останат пари.
Никой ли не го подразниха снимките ми?  
Disappointed Relieved

И моята миялна ще е в нейния шкаф с контакт отделен, така че отивам да я меря, да видя дали ще стане изобщо. Какъв е проблема да се сложи ако има контакт? Виждала съм как режат дупка на  шкафа за да отиде кабела или връзката до сифона и така с врътка става свръзката. Ще питам ибв другата тема. Но все пак.
След като имам бойлер до 70°С само със студена вода ли да свържа  съдомиялната? Пише ако водата ви е  повече от 60 градуса, може да се стопи нещо да и стане и да се развали /износи бързо.
Ако съдомиялните имат нагряващ самостоятелен елемент мисля да си я включа сама да загрява. Сега я мерих пак, 55 см, като сложим маркуча зза топла вода е към 4-4.5 см и пак се прецаках. Надали съдомиялната ще работи добре с 1 см от стената. Извода за водата ще е под сифона, а видях самите сифони в тях се включвала мръсна вода, тип за перални и сушилни. Какво да правя сега? Съвсем ще изперкам. Днес човека ми предложи да я навърже директно към кабела. Не знам. Какви ги върша. Защото един контакт е 4 см висок. Абе ужасна съм. Тези размери и детайли ще ме довършат.  Или трябва да удължавам плота с поне още 1 см или  ще се сбогувам с нея.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 00:08 от Saxi Merinosova 683792

# 714
  • Мнения: 1 666
Миалните сами си загряват водата.
Има всякакви вентили по спец В и К магазините за намаляване на високо водно налягане.

# 715
  • при моите любими
  • Мнения: 2 573
Могат да се сложат чекмеджета в шкаф, в който са изводите за вода. Просто са една идея по плитки. Аз имам такива под мивката точно.

# 716
  • Мнения: 6
Здравейте, от доста време следя темата за кухните и намирам доста отговори.
Тъй като трябваше да започнем бързо ремонта миналата година, а нямах време да търся мебелисти и тепърва да правят проект, мислим, коригираме, сами си предвидихме къде какво, така че да могат майсторите да направят необходимите промени в ел и вик инсталации. Останалите неща по бъдещата ни кухня се надградиха като идеи във времето. И така, докато не започнахме да търсим кои да я изпълни Grinning
Тъй като и ние не сме били запознати с изискването зад миялна да не минава нищо, сме "пуснали" изводите за мивката - 2 PVC тръби Ф 20 зад предвиденото за миялна място. Според мебелистът ни ще са проблем тези 2 см, затова решихме да ги компенсираме като направим вратите на долен ред без дръжки със скосяване за отваряне и вратичките да се изравнят със плота. (като на прикачената снимка) Т.е. да се изтеглят напред шкафовете с 2 см, вместо да се остави 2 см плота да надстърча над вратите, но мебелистът ни не ок с тази идея, не можело да равни плота с вратите.
И другото, което ми разби представите, е че не можело да имаме вградено лед осветление под горния ред шкафове, ако имаме от вградените отцедници за съдове, които се монтират без дъно на шкафа. (снимка в скрит текст) Моля, ако някой има опит да даде идеи за тези възникнали казуси. Благодаря и съжалявам за дългия пост!
Скрит текст:

# 717
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Според мен си направете шкафовете с 2 см по плитки и зад тях да остане разстояние. Готовите модулни кухни са с много по плитки шкафове, може би 45 см. и остава голямо разстояние зад гърба им и стената.

Колкото до изравняване на шкафовете с плота не разбрах какъв му е проблема. По скоро в процеса на експлоатация има вероятност да протече, ако се разлее нещо по чекмеджетата. Повечето плотове имат или им се слага допълнително водооткапна лайстна за да не подлизва, от долната страна точно там където плота надстърча.

За осветлението, може би има резон, защото на този тип сушилници дефакто нямат дъно, за което да се хване лед тялото. Но не мисля, че е проблем да се сложи лента до този шкаф със сушилника.

# 718
  • Мнения: 41 998
Мебелистът ви по-скоро иска да каже как се прави, а не че не може по принцип, защото всичко може. Няма проблем да имате вратички наравно с плота, че даже и да стърчат пред плота, ако щете. Просто ще е грозно и ще влиза вода вътре. Смисълът на надстърчането е да не подлизва вода вътре в шкафа при разливане и да компенсира минимални неточности във вратичките - ако са наравно 1 мм незатваряне или измятане ще си личи и ще боде очите.

Същото е и с лед лентата. Може да се прекара алуминиев профил и под отцедника и да се скрие вътре лентата, няма да влиза вода. Ако трябва да се пдосигурите ще сложите и водоустойчива лента:  
http://www.led-bg.com/bg/product/vodoustoychiva-led-lenta-3014-6 … d-m-6w-m-12v-ip66
Това, че профилът няма да е захванат 50-60 см, а ще виси, не е никакъв проблем.


За мен лично лентата си сложете както искате, но за шкафовете има две добри решения:
- по-плитки чекмеджета (както беше предложено).
- по-широки шкафове - няма закон да са 60 см, може да са 70 или 80, стига да сте високи и дългоръки. проблем е само, че ще трябва да купувате по-скъп и с по-малко варианти термоплот (90 см). Но ако сте с някакъв камък проблем няма.

# 719
  • Мнения: 93
Въпрос към тези, които чешмата е на самата мивка.
Купихме мивка Тека, след като монтирах чешмата установих че тя мърда с цялата ламарина.
Това може ли да се оправи, заздрави или каквото и да е?

Общи условия

Активация на акаунт